Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 85 379
  • 736
# 165
Отново странно разпределение на медалите. На есенния кръг за по-малко точки имахме сребро. Сега бронз.  При положение че в повечето резултати, които видях липсваха максимално точки или близки до тях.
Къде се виждат точките, аз виждам само дали има медал и какъв? Дъщеря ни също е с бронз, доволна съм аз много, все пак е първи  клас, тя малко е разочарована.
Виж целия пост
# 166
Разцъках един протокол. С известно приближение и без претенции за точност, тъй като не присъстваха всички възможни точки:
1. клас
злато -  до 34
сребро - 32-30
бронз -28 - 24
сертификат - 22 и надолу

2. клас
злато -  до 30
сребро - 28-22
бронз -20 - 16
сертификат -14 и надолу

3. клас
злато -  до 34
сребро - 32-28
бронз -26 - 24
сертификат -22 и надолу

4. клас
злато -  до 30
сребро - 29-25
бронз -24 - 21
сертификат -20 и надолу
След последната корекция за четвърти клас с помощта на Дзвер, би трябвало скалата да е доста точна.
Виж целия пост
# 167
Много благодаря за информацията за МБГ.
Дребното е със сребърен медал от пролетния кръг, има вече 2 медала, но от мястото, където се яви, ми писаха, че не се класира за финал. Не продължава, ако не се яви в СЗ, където са 20 места за 2 клас, правилно ли разбирам?
Виж целия пост
# 168
Много благодаря за информацията за МБГ.
Дребното е със сребърен медал от пролетния кръг, има вече 2 медала, но от мястото, където се яви, ми писаха, че не се класира за финал. Не продължава, ако не се яви в СЗ, където са 20 места за 2 клас, правилно ли разбирам?
Да, точно така. Моят син е с два златни и един сребърен медал, и също не се класира за финала, освен ако не се яви в Стара Загора, с което той не се чувства комфортно на този етап. Самата мисъл да пътува донякъде, за да се яви на състезание, го притеснява.
Явно децата, които стигат до финал са с по 40точки на поне два кръга.
Виж целия пост
# 169
Много благодаря за информацията за МБГ.
Дребното е със сребърен медал от пролетния кръг, има вече 2 медала, но от мястото, където се яви, ми писаха, че не се класира за финал. Не продължава, ако не се яви в СЗ, където са 20 места за 2 клас, правилно ли разбирам?
Да, точно така. Моят син е с два златни и един сребърен медал, и също не се класира за финала, освен ако не се яви в Стара Загора, с което той не се чувства комфортно на този етап. Самата мисъл да пътува донякъде, за да се яви на състезание, го притеснява.
Явно децата, които стигат до финал са с по 40точки на поне два кръга.

Зависи къде се е явявал и каква е квотата за финалисти на съответното място. При нас, например, са 2 места за 2 клас. Диапазонът за златен медал е голям, около 10 точки. Така че, при еднакви медали, избират тези, с по-добър резултат.
Виж целия пост
# 170
Много благодаря за информацията за МБГ.
Дребното е със сребърен медал от пролетния кръг, има вече 2 медала, но от мястото, където се яви, ми писаха, че не се класира за финал. Не продължава, ако не се яви в СЗ, където са 20 места за 2 клас, правилно ли разбирам?

Щом на вас са ви писали, че детето не е класирано за финал, предполагам, че и класираните за финала вече са уведомени по същия начин. Чрез имейл.  #Crazy
Това състезание навлиза все по-дълбоко в зоната на здрача.

П.П. Обявената от организатора формула за класиране на финала е удвоеният резултат от пролетния кръг + по-добрият резултат от другите два кръга.
Виж целия пост
# 171
Ние получихме мейл с имената и точките на всички деца, явили се в центъра. В него пишеше и кои две деца са класирани за финала.
Виж целия пост
# 172
Ние получихме мейл с имената и точките на всички деца, явили се в центъра. В него пишеше и кои две деца са класирани за финала.
А избраните са за всеки клас по отделно или като цяло всички класове?
Виж целия пост
# 173
Leninka, за всеки клас има отделни бройки.
Виж целия пост
# 174
Ние получихме мейл с имената и точките на всички деца, явили се в центъра. В него пишеше и кои две деца са класирани за финала.

Това ми звучи доста по-приемливо като информация. Явно на различни места са се явявали децата ни. За съжаление, на мен ми съобщиха единствено точките на моето дете. Е, сори, ама няма как да ме устройва такава тайнственост.
Виж целия пост
# 175
Leninka, за всеки клас има отделни бройки.
Доколкото разбрах, квотите са за училище/център, а не по клас, което прави надпреварата доста трудна.
Аз получих резултата само на моето дете, не класация по точки. Организацията куца откъм прозрачност нещо.
Виж целия пост
# 176
А аз не разбирам защо датата за квалификацията в Стара Загора съвпада с датата на ВМС Simple Smile.
Виж целия пост
# 177
Скрит текст:
Разцъках един протокол. С известно приближение и без претенции за точност, тъй като не присъстваха всички възможни точки:
1. клас
злато -  до 34
сребро - 32-30
бронз -28 - 24
сертификат - 22 и надолу

2. клас
злато -  до 30
сребро - 28-22
бронз -20 - 16
сертификат -14 и надолу

3. клас
злато -  до 34
сребро - 32-28
бронз -26 - 24
сертификат -22 и надолу

4. клас
злато -  до 30
сребро - 29-25
бронз -24 - 21
сертификат -19 и надолу
Коригирах малко четвърти клас. Получих информация, че 30 точки също са злато. Остава да разберем 20 точки дали са бронз.

20 точки за 4-ти клас са сертификат
Виж целия пост
# 178
А аз не разбирам защо датата за квалификацията в Стара Загора съвпада с датата на ВМС Simple Smile.

Ние без никакво колебание избираме ВМС. Въпреки, че в Бургас тази година със смяната на домакина ще потрошим доста нерви ми се струва. Wink
Виж целия пост
# 179
jiveto_st, би ли споделила защо бихте избрали ВМС? Ние прохождаме още в материята и не мога да преценя по какъв критерий да избера ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия