Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 8

  • 34 504
  • 740
# 180
Искра, имаш хомозиготна мутация в PAI и хетерозигот по фактор 13. Това са нискорискови фактори тромбофилия, много доктори ги игнорират. Но както са ти написали черно на бяло в заключението - препоръчва се профилактична терапия при бременност. На първа страница можеш да прочетеш повече информация.

Изследването с мишите ембриони се нарича тест за ембриотоксини. Като ти излезе резултата можеш да обсъдиш всичко наведнъж с Русев.
Благодаря за отговора!Да!Точно така се казваше,но просто забравих наименованието!Отново много благодаря!
Виж целия пост
# 181
Някоя от вас ходила ли е на консултация при проф. Милена Станева в Токуда? Аз си записах час при нея, но по телефона ми казаха, че не могат да ме запишат за консултация само, а трябва да отбележат дали прегледът ще е на горни или долни крайници. Прегледът струва 150 лв. Не ми се иска всеки път да плащам по 150 лв за преглед, при положение, че на мен ми трябва само консултация за тромбофилията Sad Записах се при нея, защото при д-р Паскалева първият свободен час беше след 11-ти юни.
Виж целия пост
# 182
Някоя от вас ходила ли е на консултация при проф. Милена Станева в Токуда? Аз си записах час при нея, но по телефона ми казаха, че не могат да ме запишат за консултация само, а трябва да отбележат дали прегледът ще е на горни или долни крайници. Прегледът струва 150 лв. Не ми се иска всеки път да плащам по 150 лв за преглед, при положение, че на мен ми трябва само консултация за тромбофилията Sad Записах се при нея, защото при д-р Паскалева първият свободен час беше след 11-ти юни.
Аз съм ходила. Претупа ме, а чаках два часа преди прегледа. Леко несериозно беше всичко.
Виж целия пост
# 183
Някоя от вас ходила ли е на консултация при проф. Милена Станева в Токуда? Аз си записах час при нея, но по телефона ми казаха, че не могат да ме запишат за консултация само, а трябва да отбележат дали прегледът ще е на горни или долни крайници. Прегледът струва 150 лв. Не ми се иска всеки път да плащам по 150 лв за преглед, при положение, че на мен ми трябва само консултация за тромбофилията Sad Записах се при нея, защото при д-р Паскалева първият свободен час беше след 11-ти юни.
Идете при Паскалева без час.
Виж целия пост
# 184
Благодаря ви за отговорите!
Миленейра, аз не знам дори работното време на Паскалева. По телефона ми казаха, че няма как да ме приеме по-рано, дори да съм бременна, тъй като при нея всички, които идват, са бременни.
Виж целия пост
# 185
Не бих препоръчала Станева, не си струва нито парите, нито чакането. Наистина по-добре при Паскалева без час, не ме е връщала.
Виж целия пост
# 186
Здравейте,
Тъй като прочетох, че не е препоръчително използването на НМХ при проблеми с бъбреците, ме интересува дали има някоя от вас, която често прави бъбречни кризи, дали изпозва НМХ. Ако пък няма, дали сте запознати как по-точно влияе и какво точно може да стане? Скоро имам час за консултация с генетик, но ми е необходимо мнение по въпроса. Не се знае дали изобщо ще съм на терапия, защото мненията на АГтата са противоречиви засега. Хетерозигот съм по PAI хетерозигот по MTHFR
Благодаря.
Виж целия пост
# 187
Това пък с бъбреците за три години за пръв път го чувам. Къде го прочетохте?
Виж целия пост
# 188
Под проблем с бъбреците не се има предвид инфекции, а нарушения във функциата на бъбреците, например хронична бъбречна недостатъчност, гломерулонефрит и др
Виж целия пост
# 189
Ох...почти цял живот се боря с камъни. Да чукам на дърво от 3-4 години нямам проблеми с тях, но се притесних.
Значи става дума само за сериозни състояния.
Благодарско.
Виж целия пост
# 190
Не бих препоръчала Станева, не си струва нито парите, нито чакането. Наистина по-добре при Паскалева без час, не ме е връщала.

И аз не препоръчвам Станева !
За Паскалева само проверете по телефона кои дни е там , че не е всеки ден и отивайте . Никой не проверява часовете при чакащите .
Виж целия пост
# 191
Абе тя гледаше един принтиран лист при нея, ама това далеч не значи, че ще я върне. Нека отиде във вторник, тогава знам уж със сигурност приема.
Виж целия пост
# 192
Здравейте, да попитам дали някоя от вас е ходила на консултация и е била следена от АГ Др. Бойчев гр. Тутракан. Дали някой е наясно дали са способни да следят бременност с тромбофилия. Благодаря предварително момичета.
Виж целия пост
# 193
Репродуктивните специалисти се занимават с проблемно забременяване, техен ангажимент е да те проследят макс до 8-9 седмица, за проследяване ти трябва специалист с познания за проблемна бременност и тромбофилия.
Виж целия пост
# 194
Момичета, аз днес бях на консултация при проф. Станева в Токуда. Стори ми се добра като специалист. Каза да започвам веднага с фраксипарин 0.4. И към 5 ти месец, ако се налага , ще увеличим дозата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия