Лидл 126 - Априлско-ваучерна

  • 103 397
  • 1 587
# 735
Ножът за домати е назъбеният нож, Тет.
Аз взех от този комплект, но трите малки еднакви ножчета при предното пускане. БЕЗ ГРЕШКА са! Ползвам ги за абсолютно всичко и са ми много удобни. Дори ги носих на почивка с нас като захранвах детето, за да съм готова във всеки момент да му отрежа нещо за хапване. Малки и много удобни!
Виж целия пост
# 736
Аз за пореден път се порязах с новите си ножове Ернесто.
Виж целия пост
# 737
Аз говоря за комплекта, който пускат отвреме навреме. Че взех два, един за нас и един за нашите. Никой не ги хареса. Най харесвам ножовете на Трамонтина
Виж целия пост
# 738
Най харесвам ножовете на Трамонтина
А аз най харесвам ножовете на Солинген, ама са по стотчака бройката, та не ги хваля тук да не дразня.
Трещи, и аз се порязвам на прекалено остър нож.
Виж целия пост
# 739
Ами така без снимка аз лично нищо не мога да кажа...
На Феникс ножовете - "ходих" да сайта и брошурата и ги видях. Ама кои са тези от време на време които са ги пускали-нищо не ми говорят.

Е, Пийкок....значи и аз си имам вкъщи ножове за домати - даже няколко....
Аз за това попитах Феникс какво точно е пробвала да реже и не е станало - защото ако е пробвала домат с гладък нож, колкото и да е остър, няма да стане работата.
Но тя си знае явно...няма как да знаем ние.

Новата подредба много тъпа - търсих вчера бисквитите, те сладките неща на два отдалечени стелажа сложени. Пуканките не намерих - бяха до касата. На земята. Това ли ще им е новото място или всеки път ще хвърлят кашончето на различни локации ?
Виж целия пост
# 740
Белачката на Ернесто нещо не я бива, снощи се измъчих докато обеля една краставица. Представям си, ако подхвана да беля картоф.
Виж целия пост
# 741
Белачките на Икеа са много добри. А комплектът ножове е този:

Скрит текст:


Ама чак ме накарахте да се замисля в мен ли е била грешката. Но не, приятелят ми също не ги хареса изобщо, а си има представа как се точи нож. Имаме поне 4 вида точилки вкъщи
Виж целия пост
# 742
Белачките на Икеа са много добри. А комплектът ножове е този:

Скрит текст:


Ама чак ме накарахте да се замисля в мен ли е била грешката. Но не, приятелят ми също не ги хареса изобщо, а си има представа как се точи нож. Имаме поне 4 вида точилки вкъщи

Точно пък този комплект е чудесен. Два пъти купувам, за две къщи - ами перфектни са ножовете. Все пак понякога трябва и да се наточат, масата не е сложен за украса вътре. Simple Smile
Виж целия пост
# 743
Рязах и с трите, в движение съм и не мога много дълго да пиша, след малко ще допълня какво
Виж целия пост
# 744
Тези съм ги виждала, да. И какво-тъпи ли са.
Луканката как я режат- това е еталон, или някоя пастърмичка...?

Аз умишлено бягам от остри ножове, от допълнително наточване, от керамичните също. Гледам си белега на двата пръста до сухожилието....и си карам с наличните Simple Smile
Виж целия пост
# 745
Белачките на Икеа са много добри. А комплектът ножове е този:

Скрит текст:


Ама чак ме накарахте да се замисля в мен ли е била грешката. Но не, приятелят ми също не ги хареса изобщо, а си има представа как се точи нож. Имаме поне 4 вида точилки вкъщи
Същите съм имала от Кауфланд. Ужасно тъпи, нямат наостряне! Освен това и много тънки, никаква стабилност. Едвам успявах да срежа нещо различно от краставица. С удоволствие се оттървах от тях.
Виж целия пост
# 746
Скрит текст:
Белачките на Икеа са много добри. А комплектът ножове е този:

Скрит текст:


Ама чак ме накарахте да се замисля в мен ли е била грешката. Но не, приятелят ми също не ги хареса изобщо, а си има представа как се точи нож. Имаме поне 4 вида точилки вкъщи
Същите съм имала от Кауфланд. Ужасно тъпи, нямат наостряне! Освен това и много тънки, никаква стабилност. Едвам успявах да срежа нещо различно от краставица. С удоволствие се оттървах от тях.

Говориш за други ножове. На Ернесто нито са тънки, нито се точат трудно и са абсолютно стабилни. В К понякога пускат една серия с кафяви дръжки и остриета като с каменно покритие - не са лоши.
Виж целия пост
# 747
Може би има значение дали се употребяват по предназначение - нали си има един за месо, един за обезкостяване...бяха си там надписани и обозначени кой за какво е. Така си мисля аз.
Например с нож за обезкостяване няма да е правилно да режеш месо да речем.
Аз тези тънките и дългите не ги харесвам. Джарам си с шефския и нямам проблеми - и кашкавалче реже, и луканчица, и сурово месенце...Simple Smile
Виж целия пост
# 748
teta75, тънкия дълъг е за филетиране, с него не е много оферта да режеш, но пак става ако няма ш друг под ръка. Simple Smile
Виж целия пост
# 749
А аз най харесвам ножовете на Солинген, ама са по стотчака бройката..
Ти пък - това някоя профи серия сигурно. Моите всичките са Солинген, не съм давала такива пари за бройка. Не ми се налага да ги наточвам, режат перфектно без да си ми животозастрашаващи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия