ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 3

  • 24 028
  • 753
# 165
Здравейте, искам да попитам на първата фетална около, която се прави между 11 и 13 седмица, на коремен или вагонален ехограф ви гледаха?
Виж целия пост
# 166
IkmEe гледат на коремен Hug
Виж целия пост
# 167
И мен ме гледаха с коремен
Виж целия пост
# 168
Аз също мисля, че трябва да си слушаме лекарите. Особено ако им имаме доверие - това е много важно. Имаше случай на една родилка, която приема витамини и минерали на своя глава и заради повишения прием на калций черепът на бебенцето е много вкостен и естественото раждане се беше затруднило, не помня накрая със секцио ли завърши. Та ние може да си мислим, че няма как да навредим, обаче действителността да е съвсем друга.
Днес съм при Сигридов, нямам търпение, но и ми е малко притеснено. Пуснах си в неделя ПКК, желязо, Вит Д и Б12, но само ПКК е готова. Уж трябваше и Вит Д да е готов за днес, дано излезе до обяд. Б12 ще излезе чак утре със сигурност.
Според мен момичетата с термин началото на октомври може може да усещат бебето, все пак си е 16та седмица, но знам ли 🤣 А за свекървите, ооо... Ти чакай после да видиш какви съвети и какво чудо ще бъде 🤣🤣🤣 Това сега нищо не е 🤣 Нашите родители още постоянно ни дават акъл и правят намеци кое как трябва да е, при положение, че все някак се справяме с отглеждането на каката и то не чак толкова зле, смятам 🤣
Виж целия пост
# 169
Аз днес следобед съм на скрининг. Ще питам и за моята сага с цитомегаловируса (ден, след като ми излезе отрицателен резултат, общувах с един с такава инфекция), въпреки че едва ли гинекологът може да ми каже нещо категорично.
Виж целия пост
# 170
И аз от няколко дни имам бодежи в яйчника май, доста силни бяха, но преминаха за секунди и аз съм 15 седмица. Вече от 1-2 седмици се чудя въобразявам ли си или наиситина усещам бебчето, усетих точно пеперудки, после нещо като потупване ниско долу. Със задна плацента съм и уж би трябвало по-скоро да го усетя от 20 седмица.
Относно свекървите аз уцелих джакпот, моята не се бърка в чужди работи, дава си мнението само, ако някой и го поиска и въобще мисля, че няма да ни се бута при отглеждането на бебето и да се натрапва. При мен по-скоро свекърът е взел ролята на свекърва.... Ужас 😁😁😁
Виж целия пост
# 171
Здравейте, искам да попитам на първата фетална около, която се прави между 11 и 13 седмица, на коремен или вагонален ехограф ви гледаха?
Мен се пробваха на коремен, но лекарката поиска на вагинален, тъй като било по -сигурно, а бебето още малко за коремен.
Виж целия пост
# 172
Момичета като ходихте след феталната морфлогия да си вземете БХС и да коментирате с док. резултатите плащахте ли пак за консултация или това влиза в цената, която се плаща при самия преглед първоначално?
Виж целия пост
# 173
Аз никога не съм плащала допълнително.
Според мен е логично да влиза в цената, нали БХС се прави на базата на измерванията от феталната...
Дори понякога, за да не ходя с доктора сме се разбирали просто да му пуснс резултата по мейла и той ми връща отговор.
Виж целия пост
# 174
Аз БХС правих в Майчин дом София и нищо не съм плащала. Отидох на място да си взема резултата и там ми обясниха резултатите. След това изпратих на АГ, която ме следи по вайбър всичко, заедно със резултатите от кръвни изследвания и урина. Не смятам, че трябва да се плаща допълнително.
Виж целия пост
# 175
Не съм плащала. Лабораторията е в болницата и резултатите отиват директно при лекаря (Майчин дом, Варна). По телефона ми каза, че всичко е наред и това беше.
Виж целия пост
# 176
Калина, какво стана при теб със скрининга? Направиха ли ти го навреме вече?
Виж целия пост
# 177
Аз на следващия ден отидох пак при докторката която ми прави феталната с резултатите от бхс и не платихме нищо.
Виж целия пост
# 178
Калина, какво стана при теб със скрининга? Направиха ли ти го навреме вече?
Отидох 7дни по-късно за фетална след БХС и попитах доктора дали е проблем като е минало толкова време и първо започна да ми обяснява, че нямало проблем...и после каза на сестрата да ми вземе кръв (май се засегна, че поставям под съмнение процедурата), та в крайна сметка днес трябва да ми е готов новия БХС от датата на ФМ ( не знам къде ги пращат, че 7дни чакам резултат)....
Та и за това питам дали няма да иска и днес да му плащам за консултация....
Започна да ме подготвя за пренаталните тестове (на какви добри цени били вече)..."нали знаеш, че ти си над 35г. и твоят риск ще започне от 50% нагоре, така че не е лошо да помислиш за тест".... иначе на ехографа всичко излезе наред, за мен това е по-важното, другото е повече статистика....според мен...
Виж целия пост
# 179
И за мен е по-важно ехографското изследване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия