
Понеже всичко в този сериал е поместено в мистика и сценаристите работят с много символи (и разбира се, с много въздействащ текст), да кажа нещичко и аз по темата.
От думите на Азизе към Султан по въпроса за плановете, стана ясно, че има лъвове, а има и чакали. В името на самата фамилия е заложено името "лъв". И Миран повтаря, че той е един "Асланбей". Та лъвът, както е известно е въплъщение на Властта, Мъдростта и Справедливостта. Но прекомерната му гордост и самомнение го правят господар. Замаян от собственото си господство, той лесно може да стане тиранин, мислейки се за защитник. Така че, никак не е странно, че Миран може да бъде достоен за възхищение, но и непоносим. Люшка се между полюсите, особено, когато силата и властта му са оспорени. В този контекст Миран (в последната серия особено, когато си е в шоково състояние) е разбираемо неадекватен и умни решения от него не могат да се очакват. Още повече, той не знае истината за случката във вилата. Видял е в очите на Рейян едно, а в действията - съвсем друго. И не може да повярва, че е просто изоставен, нито чува, нито вижда. Блъска и ... един рев със зинала паст, които притеглят тъмнината. Направо си се родее с пъклените същества. Та така, той и закриля, и наранява. В крайна сметка обаче лъвът е символ на възкресението. Следователно, ще извърви своя път, ама ... мъчейки себе си и Рейян. А ще го извърви и ще се посмири, защото си има работа с пеперуда - символ на истинската жена и на метаморфозите в природата. Във фрагмана, както вече споменахте, Миран събира двете пеперуди на Рейян - пръстена и фибата, а две пеперуди са символ на семейното щастие. Осъзнава или не, не е толкова важно, важен е копнежът му, който видимо става по-силен от омразата и отмъщението.




да не отиват с Фъро при Рейянчето? 







на екипа. 


























