Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 26 320
  • 738
# 195
Тук в болницата са абонирани за списание 9 месеца и попаднах на статия за стриите, които ви вълнуват. Аз имам толкова много, че вече изобщо не ме тревожат.
Виж целия пост
# 196
Стриите са 90% до кожа и 10% до мазане и хидратиране. Мазах се стриктно миналата бременност и пак имам доста стрии по корема. От пубертета имам по бедрата. Явно съм си склонна...
Сега пак се мажа ежедневно след душ с Lancyl, засега не откривам нови стрии, но те май излизат наяве след раждането и свиването на корема...
Имам и кокосово масло, но постоянно ми се втърдява...не знам как поддържате вашето в течен/кремообразен вид? Зимата ставаше на парното Simple Smile) но пък беше твърде течно...

Аз само с кокосово масло се мажа и съм много доволна. Стой си твърдо на стайна температура, като го разтъркаш по кожата става на олио за нула време. Имам склонност към образуване на стрии и супер суха кожа, но досега от бременността нямам нито една нова Sunglasses
Виж целия пост
# 197
За подготовка на гърдите има разни кремчета за зърна. Не мисля че има как да предизвикат контракции. Аз съм ползвала на Лансинох и на Авент.
Виж целия пост
# 198
Момичета в Мол София има ликвидация на магазин Mine и отстъпката доста си се усеща. Аз се мажа с био оил и за сега нямам нито една стриичка, но пък и не съм качила много +3кг.  Проблеми и при мен не липсват, но реших да не им отдавам голямо значение вече, защото като седна да го мисля и се депресирам. Чета ви най-редовно, но рядко успявам да пиша. На всички мами желая едно леко и безпроблемно бременене, поне от тук на татък.
Виж целия пост
# 199
До колкото съм запозната, това търкане на зърната отдавна е отречено и не се практикува. Природата ни е създала точно както трябва. Ако бебечто захапе правилно няма да те болят зърната и няма да имаш проблеми. При евентуални такива има кремове за зърна. Помоли за консултация в болницата като родиш, на мен много ми помогнаха. Добър съвет, който получих беше - ако бебето захапе грешно и те боли или усещаш дискомфорт, първо си вкарваш леко малкото пръстче в устата на бебето за да пусне вакума, после чак дърпаш бебето и пробваш пак. Ако го дръпнеш директно, може много да те разрани, защото засукват силно.
Виж целия пост
# 200
Подкрепям! Ако бебето се слага правилно на гърда, няма как да се получи разраняване или болка. Трябва да захапе дълбоко и устните да оказват натиска на ареолите, а не на самото зърно. Все пак ако някой има притеснения, тези кремове няма как да навредят.
До колкото съм запозната, това търкане на зърната отдавна е отречено и не се практикува. Природата ни е създала точно както трябва. Ако бебечто захапе правилно няма да те болят зърната и няма да имаш проблеми. При евентуални такива има кремове за зърна. Помоли за консултация в болницата като родиш, на мен много ми помогнаха. Добър съвет, който получих беше - ако бебето захапе грешно и те боли или усещаш дискомфорт, първо си вкарваш леко малкото пръстче в устата на бебето за да пусне вакума, после чак дърпаш бебето и пробваш пак. Ако го дръпнеш директно, може много да те разрани, защото засукват силно.
Виж целия пост
# 201
Аз цял живот съм имала стрии, и то теглото ми е варирало с по 2-3-5 кг маскимум Simple Smile Така че колкото и да ме е яд, такава ми е структурата на кожата...Вече съм с “нови” стрии на паласките. На корема още нямам, но очаквам, че ще имам. Мажа се с едно масажно олио на Hipp. A да ви попитам... подготвяте ли си зърната за кърмене? На мен една колежка ми беше пуснала тази муха в началото, аз не ѝ обърнах много внимание, но на предния преглед докторката ми препоръча да ги търкам по време на баня с тривка/гъба, за да загрубеят малко... Не са ми много “хубави” за кърмене и според нея ще ми е трудно, но какво да се прави, здраве да е 😊
Няма шанс за подготовка на гърдите при мен - много са чувствителни и имам страшен гъдел.
За стриите какво да кажа, имам си но не от бременността... Засега нови нямам, но с тези 17кг нагоре, не знам като тръгна да свалям какво ще се случи. Спасява ме само едно кремче с бадеми. Disappointed Relieved
Виж целия пост
# 202
Аз имам малко странно питане. Сега разглеждах част от дрехите на батко то и се замислих има ли безопасен начин да боядисам част от дрехите,т.е. да не са сини?
Виж целия пост
# 203
Синьото е супер и за момиче, аз си харесах няколки такива. По-трудно е с мъжките картинки с коли и подобни. Аз не бих боядисвала за малко бебе...
малката мисля да носи якета и обувки от баткото частично, светло сините и шарените му дрехи. Само за периода до 3м ще е с нови дреху, че почти всичко съм подарила.
За гърдите- предния път пробвах това търкане, адски неприятно и не помогна. Трудно ни беше кърменето първите седмици. Помпата помогна много- бебо не успяваше да засуче, започвах с помпа и като тръгне кърма,, го слагах пак него. Така му беше по-лесно. Но има време дс говриим за това, пригответе се за инат и болка просто 2-3-4 седмици, после става супер удобство.
Виж целия пост
# 204
Привет, момичета и тумбачета! Да се включа и аз по темите Grin
За матрачетата мнооого се чудех и маех и аз и накрая се спрях на Магнифлекс с бамбук.
Миналата бременност мазах зърната си с кремчето на Авент, но до 40 ден имах адски болки при всяко засукване на бебето. После минаваше, но първите секунди сълзи ми избиваха. Май не напъхвах хубаво гърдата в устата на бебето... Сега с нищо не мажа, но това търкане на зърната ми се струва от отживелица, а и наистина боли.
С ваничките и аз още се чудя... исках да е с тази махаща се твърда приставка, но май ме отказахте. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 205
Привет и от мен мами, днес мина и моя преглед.Бебка в 31г.с. е малко над 2кг,всичко ни е наред,от 3 месеца е главично но май няма да ми е в голям плюс.Първо ,че заради операция ще минавам консултация при невролог за раждането, а доки каза ,че ако върви така голяма май ще е за предпочитане секцио, защото съм ниско и с тесен таз. В шок съм от всичко.
     
Виж целия пост
# 206
Аз имам малко странно питане. Сега разглеждах част от дрехите на батко то и се замислих има ли безопасен начин да боядисам част от дрехите,т.е. да не са сини?


И аз наскоро се чудех. Позната е боядисала дънкова рокличка в много приятен лилав цвят. Взела е препарата от тукашния ДМ, но и тя не помнела вече името...  

Имам яке от дъщеря ми, отвън е сиво, отвътре лилаво. Искам да боядисам само подплатата отвътре, и бродирания надпис отвън. Но изобщо нямам идея дали е изпълнимо...

Иначе не се притеснявай да обличаш сини дрешки на момиче, съвсем нормално е. По-странния вариант е момче в розово. Синът ми износи всички бодита и ританки от каката, нямах никакви притеснения да спи с пижама на цветя Simple Smile  запазила съм някои неща и ще ги ползвам и с бебока без срам Simple Smile
Виж целия пост
# 207
Добро утро, майчета 💐💐💐
Аз си приготвям багаж за болницата, търся си и рокля за изписването( давайте идеи за сайтове, от където мога да поръчам) и се сетих за 2 неща, които ме тормозиха през болничния ми престой с предишното раждане- жегата в стаята и хъркането на колежката до мен 😂. Та този път ще се приготвя и вие го направете, ако искате - ветрило( или имам едно мини вентилаторче с батерии) и тапи за уши ( или слушалките на телефона ми).
Мамите, които вече са раждали- давайте и други предложения за по-приятен болничен престой на база опита ви 😀
Виж целия пост
# 208
Здравейте мами,
Моето питане не е много по темата, но на вече на втори ултразвук излиза бебчо с по-малка обиколка и диаметър на главичката. В 30 г. BDP 76.5 a HC 282.5 mm. Чудя се дали да не направя третата морфология. Вие имали ли сте подобно разминаване.
Аз харесах на mayoral на намалението сладка рокличка, но май с голи крачета по чорапки не е подходящо да изписвам новородено.
Виж целия пост
# 209
Здравейте мами,
Моето питане не е много по темата, но на вече на втори ултразвук излиза бебчо с по-малка обиколка и диаметър на главичката. В 30 г. BDP 76.5 a HC 282.5 mm. Чудя се дали да не направя третата морфология. Вие имали ли сте подобно разминаване.
Аз харесах на mayoral на намалението сладка рокличка, но май с голи крачета по чорапки не е подходящо да изписвам новородено.
Размерите нищо не ми говорят, но и с баткото и с близнаците сега, винаги има разминаване по седмици. Мисля, че си има допустим толеранс и ако следящия те лекар не се е притеснил, може би и ти не трябва. Ако ще си по-спокойна, направи още една ФМ, няма да навреди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия