През Февруари видях двете чертички, а НОЕМВРИ 2019 най-сладките две очички! TEMA 3

  • 21 632
  • 734
# 240
На мен това ми е един от най-големите проблеми.
Свекърва ми много държи да се виждаме, чуваме, да ходим на гости я тук, в града, я на село в почивните дни. А там пък....изобщо не искам. Сега, откакто забременях, успях да се размина с гостуванията там, но се опасявам, че като се роди детето ще стане труда работа....
ММ ѝ отказва често, но в един момент вече няма как, а тя е настоятелна..
Другото, което е, е че знам, че ще иска постоянно да вижда детето, че даже и да ѝ го оставям да го гледа, което просто няма как да се случи...
Тя живее в някакъв друг свят, супер старомодна, изобщо не е в крак с настоящето, изобщо.... Никакъв шанс няма да ѝ доверя детето. Примерно, сигурна съм, че би му дала кисело мляко още на 4-5 месеца, ягоди през лятото и т. н. Дори да обясня аз как искам да ми гледа детето, няма да стане, както искам аз, докато се обърна и вече ще прави каквото си иска....
Та не знам как ще стане.... Много странна птица е.....
Виж целия пост
# 241
Не съм говорила с приятеля ми още, но силно се надявам да успее да постави някаква разумна граница. Гостувания през ден, честно казано, няма как да изтърпя. Толкова не са ми по вкуса, че... най-вероятно ще си го изкарвам на мъжа ми, щото няма да мога на майка му. Че то ако още в началото свикне да идва толкова често, как после да бъдат разредени тези виждания? Просто не виждам начин...

Ще се оглеждаме за апартамент скоро и иска да е около нейния квартал, за да не й се налага да пътува до другия край на града. Но първо, че ние си имаме други предпочитания, и второ, не си представям да идва в нас, а по-скоро да й водим бебето, ако имаме нужда да свършим нещо, и то изключително рядко.

Винаги съм се радвала, че се харесваме една друга, редките виждания пък спомагат да не възникват конфликти според мен, обаче отсега нататък как ще е... Притеснявам се доста и ми се струва, че неминуемо ще има разрив. Не мога да се насилвам да се виждаме толкова често.
Виж целия пост
# 242
Говори с приятеля си и му кажи точно каквото си написала - ок ти е той да ходи за малко с бебето, а ти през това време да си починеш малко. Не ти е ок тя да гостува. Ако е съгласен, всички ще са щастливи Simple Smile
Иначе за гледане аз не бих (ако има избор, че всичко се случва). Но пак вие си решавате.
Виж целия пост
# 243
Радвайте се, че свекървите ви се интересуват от вас и бебето.

Деликатни са тези от отношения, но трябва да се избистрят възможно най-рано, за да няма засегнати после. Най-добре сподели притесненията с половинката си и нека той да говори с майка си. От собственото дете нещата се приемат по различен начин.
Ако това не сработи, вижте се по женски и съвсем мило я помоли да те остави ти да водиш в отношенията помежду ви и да скъсиш дистанцията, когато ти самата си готова.
Нещата стават бавно. Трябва ви време на всички. Но запазете добрия тон и взаимното уважение въпреки различията. А ти си отстоявай позицията за всичко спрямо детето с кадифени ръкавици. Свиква се и изграждат уважение. Само търпение.
Виж целия пост
# 244
Памперс, не ме радва, честно казано Sad Искам си отношенията отпреди новината. Че тя собствената ми майка не е толкова екзалтирана... Аз съм интроверт и освен това не обичам да се съобразявам с други хора. Примерно, едно е да си поддържам къщата като на нас си, друго е да знам, че ще имаме гости.

Ще говоря и с приятеля ми, но изчаквам удобен момент. Мислех след разговора му днес, но беше изнервен от настояването да се отбием. Оставаше и аз да му вляза с тази тема и щяхме само да се изпокараме.
Виж целия пост
# 245
Мъжки майки на далеч! С уважение към всички очакващи момченца 😁 Почти не познавам снаха и свекърва в добри отношения. Познавам, но мн малко и честно им завиждам.
С моята бях мн мила, мн се чувахме и често пътувахме за да видим "мама". От както родих тая жена сякаш изпита ревност към сина си и собственост към детето ни. Отношенията ни сега са крайно лицемерни и я изтърпям веднъж на 3 месеца за 2 дни... Просто и двете прекрачихме граници които не трябваше, но станалото стана и няма как да се преструваме сега. Виновата съм аз защото исках да угодя на всеки и всеки знаеше, че разчита на мен. С тая си доброта бях на карана да се чувствам, като нечия, което няма как да стане и така Simple Smile
Уважавам до колкото мога вече. Аз майка си имам и си гледам нея. Абсолютно сама се справям, мъжа ми често излиза в 8 и се прибира в 8, а поне 1 нощ е и командировка. Много се радвам, че успях да се заредя с търпение и приех сама да се справям 😁 така помощ от свекито не ми е нужна, няма и да ми бъде.
Виж целия пост
# 246
При нас положението се влошава и от това, че чакаме момиченце, а тя е мъжка майка и явно е искала и дъщеричка. Подозирам, че най-вероятно сега ще иска да навакса и компенсира с внучката.
Виж целия пост
# 247
Шоколадче, няма лошо. Децата трябва да растат с любяща баба. Възползвай се.

За другото, както вече писах, трябва търпение и постоянство. Недей с рогата напред. Стъпка по стъпка и нещата ще се наредят.

Моите свекъри бяха свикнали, че като звъннат, мъжа ми зарязва всичко и хуква. Е, да, ама вече не е ерген и с бебе на път. Той вече си има планове и друг ритъм на живот. Отне време, но се нагодиха. Сътресенията си бяха помежду им, това са си техни отношения, но отшумяха.

Единя път, когато аз се намесих беше, след като свекърва ми звънна на сина си да го уведоми утре кога щяла да дойде. Той казва "Добре" въпреки, че е на работа и ме поставя пред свършен факт. Обадих й се и съвсем учтиво и мило я помолих тези неща да уговаря с мен и във въпросния ден точно какъв ние е плана с бебока и кога точно ще сме на разположение. Поразсърди се малко и не дойде, но нямаше как да каже и копче предвид моето поведение. Случката се повтори, аз пак любезно обясних ситуацията. Накарах се и на сина й, че отново прави уговорки от мое име без да ме пита. На третия път ми звънна на мен, даже ден по-рано, разместих си ангажиментите и тя успя да прекара няколко часа с детето.

Пипи, не така с лошо! Каквато и да е жената, благодарение на нея сега имаш съпруг с качествата, които са те накарали да се влюбиш в него. Колкото майка ти, толкова и тя заслужава да има досег с внуците си.
Виж целия пост
# 248
Оф това с тези свекърви е много сложно ! Моята е мъжка майка, и е свикнала да обработва всички така как на нея и харесва, ноооо при мен не е случила, и много пъти и провалям плана, като иска да ангажира ММ с нейните глупости! И двете сме зодия скорпион и трудно мелем брашно, но ни се получава за сега !
Решила съм роди ли се бебока живи и здрави, още от началото да я поставя на място и, и да не ми се бърка, че съм 101 % сигурна, че ще иска да се налага !
Виж целия пост
# 249
Ох аз с ръка на сърцето мога да кажа, че моята е страхотна. Майка ми навремето попадна на страхотни свекър и свекърва, сега и аз Simple Smile Явно от всяко правило си има изключение Simple Smile
Виж целия пост
# 250
Аз не разбирам каква е драмата, нормално е да иска да се виждате, човек като се ожени, се жени не само за човека, а и за семейството му...и ние ставаме част от него. Радвайте се, че иска да сте близки, че какво по-хубаво...не виждам да споменавате с нещо да ви е нагрубила, нагрубила или показала лошо отношение...малко егоистично е все пак и детето има нужда от баба си...аз също имам едно момченце и ще съм бъдеща свекърва, еми няма да ми е приятно подобно отношение с предразсъдъци само защото съм изявиша желание за нормална връзка със снаха си и бъдещото внуче..честно не разбрах какъв е проблема, ама вие си знаете, голям човек сте, обяснете и какво ви притеснява, защо трябва да използвате мъжО си за посредник...той и е син и тя му е майка, не мога да си представя мъжа ми да каже, ти иди с детето да видиш майка си, аз ше си седя у нас...ами ще ми стане мъчно и обидно...винаги ходим заедно...той също много нея до любва, но аз си я обичам и той я уважава заради мен...
Виж целия пост
# 251
Ами аз не си натрапвам семейството. Ако майка ми почне да идва през седмица и остава по 2-3 дена, защото все пак няма да пътува от другия край на града, а от няколкостотин километра, няма да е много ОК, нали? Не одобрявам такива чести срещи и с моята майка. Докато на мен ми е майка и мога да й кажа директно всичко, то смятам, че за приятеля ми няма да е много ОК да се съобразява с тези посещения. Той сутрин примерно си обикаля по слипове и майка ми, ако е тук ще трябва да се съобразява да си облече нещо и куп други примери, при които едно да си си с половинката, друго да присъства и външен човек. Първо, че аз няма да позволя да се чувства некомфортно в собствения си дом с такива чести гостувания. Надявам се и той да постави някакви граници.

Зузи, точно така мисля да процедирам с нашите. Ако аз пътувам 10 пъти в годината да се видя с тях, то мъжът ми ще дойде 2 или 3 пъти Wink Защо очакваш всички да са като вас? Хората са различни.
Виж целия пост
# 252
Сега и мъжо ви излезна виновен, че си "натрапвал семейството", родителите ми живетя близо, възрастни са и имат нужда от помощ, или да ги зарежа като кучета, само защото са стари и болни, а мъжа ми да си седи у нас...това са детски съждения...съжалявам, но проблема е изцяло във вас, не знам какво толкова ви е направила тази жена или на крива ракета и космоса и е крив, на моя майка му живее на 500 км и задължително ходим поне 2 пъти в годината и те ни гостуват ВСЯКО лято за цели 3 седмици.....за нас е нормално, нито той, нито аз не сме рекнали един на друг абе ти що искаш да се виждаш/помагаш на ваще...не сме на по 17 години, хората са възрастни и помагаме с каквото можем, както и те на нас с каквото могат, било дори да се порадват на детето, а то обожава бабите и дядовците си.  Не знам, не знам, не си обяснявам подобно държание, за мен то е лиспа на уважение не само към свекървата, а и към човека до мен...обичам си мъжа и не бих го карала да се чувства виновен защото майка му еди си какво, че да го карамда ми папредничи-няма как да стане, като нещо не ми харесва, си казвам директно на човека, ноо хора всякакви
Виж целия пост
# 253
Всяко нещо трябва да е в граници..чак през ден може да не се виждате,но 1 път на 1-2 седмици е съвсем нормално ..просто 2-3 пъти в годината да се виждате както до сега ми изглежда доста нереално-ако аз съм майка му страшно бих се обидила.Като сте истинско семейство с дете не може да живеете като саможивняци ,нормално е и майка ти да идва по-често и свекърва ти,но това не е лошо.Ако е някаква лоша жена,разбирам,но при положение,че е мила и добра,според мен не трябва да се настройваш така негативно.То всичко толкова ще се промени след бебенцето,живот и здраве,че ти самата може да искаш да идва често тя,за да може да я загледа докато си пооправиш нещо,особено в началото.Приеми,че истината е някъде по средата-трябва да има граница,но не в крайност
Виж целия пост
# 254
О, това било от позицията на човек, който се вижда три пъти в годината със свекърите. Ясно. Не смятам да влизам в обяснителен режим. И да, хората са различни, но явно е трудно да проумяване, нищо че това е заключението в поста.

Въобще... не знам защо споделих всичко това. Напълно безсмислено е. Ще има хора, които ще ме разберат, ще има хора, които няма... Да, ама това по никакъв начин не ми решава проблема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия