Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 44 291
  • 771
# 165
И моят син все се въртеше надясно. Слагахме го както Анмари каза до едно време. После започна да се вйрти навсякъде и проблеми не е имало. Но той не е бил "изкривен", както казваш.
Виж целия пост
# 166
И двете ми дъщери имаха предпочитана посока да завъртат главичка и съответно беше по-плоска от едната страна. Скоро започват да се въртят навсякъде обаче, а и с растежа главата става равномерна.
Но, както вече предложиха и други, може да сменяш посоката на бебето. Тоест там където сега са крачетата, слагаш главата. Има смисъл най-вече ако кошарата е затворена от едната страна, тъй като обикновено бебетата завъртат лице към откритата страна.
Виж целия пост
# 167
Благодаря много, ще пробвам така, дано да се получи. Успокоихте ме,  определено, че главичката после ще си стане равномерна.
Виж целия пост
# 168
Момичета от къде сте си взели или ще си вземате детскте кошарки. Аз за сега се спрях на тези две фирми:
https://avmebeli.com/bebeshko-krevatche-diana-liulka-120-60.html

https://nicollebaby.com/legla?product_id=367

Някои да е поръчвал от там? Аз търся да има люлеещ се механизъм, подвижна решетка,чемедженца , подвижна решетка, регулиране нивотона матрака и най - важното - да възможно най- тясно. Нямам място много и гледам да е към 65см ширина на външните размери.

Виж целия пост
# 169
И аз си взех като долната с люлеещ механизъм
Виж целия пост
# 170
Момичета от къде сте си взели или ще си вземате детскте кошарки. Аз за сега се спрях на тези две фирми:
https://avmebeli.com/bebeshko-krevatche-diana-liulka-120-60.html

https://nicollebaby.com/legla?product_id=367

Някои да е поръчвал от там? Аз търся да има люлеещ се механизъм, подвижна решетка,чемедженца , подвижна решетка, регулиране нивотона матрака и най - важното - да възможно най- тясно. Нямам място много и гледам да е към 65см ширина на външните размери.



Аз съм със Лорели Матрикс. https://lorelli.eu/br-loreli-klasik/leglo-matrix-1015049.html
Виж целия пост
# 171
Момичета от къде сте си взели или ще си вземате детскте кошарки. Аз за сега се спрях на тези две фирми:
https://avmebeli.com/bebeshko-krevatche-diana-liulka-120-60.html

https://nicollebaby.com/legla?product_id=367

Някои да е поръчвал от там? Аз търся да има люлеещ се механизъм, подвижна решетка,чемедженца , подвижна решетка, регулиране нивотона матрака и най - важното - да възможно най- тясно. Нямам място много и гледам да е към 65см ширина на външните размери.


Вижте и мебели Дибо. Техните решерки са с подвижни пръчки, много удобно като почне да си излиза само детето.
Виж целия пост
# 172
Благодаря много, ще пробвам така, дано да се получи. Успокоихте ме,  определено, че главичката после ще си стане равномерна.

Днес бях на лекция за родители и неонатоложката обясняваше за това , че бебета при нормално раждане е възможно да им се изкривят главичките от самия родов процес и че това се оправяло с течение на
 времето, но трябвало да се слагат да спят ту наляво, ту надясно.....
Виж целия пост
# 173
Здравейте,
Имам нужда от малко разяснение и съвет във връзка със спането и възглавничките, тъй като нямам опит и тепърва пазарувам за очакваното ни бебче.
Има възглавнички, които поддържат главичката на бебето, така че да спи по гръб. Има и ограничители, които пък го придържат да спи настрани. И на двете пише, че са подходящи за новородени, но реално кое кога се използва?
Прилагам линкове към примерни продукти, които имам предвид:

https://visvitalisbg.com/product/babymoov-vzglavnitsa-za-bebe-lovenest-white

https://visvitalisbg.com/product/jane-vzglavnitsa-za-bebe-protiv-obrshchane
Виж целия пост
# 174
Не съм ползвала нито едното, нито другото. Възглавница изобщо не е необходима, тъй като бебетата са с огромни глави спрямо тялото, а вратът почти липсва, така че опора не им е необходима. Ограничителите са създадени, за да се избегне плоска глава резултат от спане само на една страна, но първо, че това е нещо което може да се ползва съвсем кратко време, второ — по—късно бебетата сами почват да се въртят навсякъде дори и по корем и проблемът изчезва. Според мен поне се посъветвай с педиатъра преди да купиш ограничител, лично на мен ми се струва излишен.
Виж целия пост
# 175
Edna0112, и аз питах за тези ограничители, всички мами казаха че една пелена завита на руло върши същата работа. Отказах се от тази покупка.
За възглавниците... В България всички да на мнение че не е добре да спи по гръб бебето за да не повърне и да не се задуши, по-добре било настрани, а и не му се сплесквала главата както ако спи по гръб. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 176
Не е вярно. На мен ми препоръчаха да спи по гръб. Главата така или иначе е на страни и няма опастност от задавяне. Според СЗО също спането на страни е опасно.
Виж целия пост
# 177
_limonche_, не твърдя, че е вярно. Просто това е някакси всеобщото мнение. И аз от това, което чета и гледам разбирам че не е достоверно.
Не смея да изказвам личното си мнение тъй като все още не съм майка и не съм го преживяла, за да твърдя дали съм права дали не...
Виж целия пост
# 178
Най-вече първия месец е добре да се слага настрани, защото все още не може само да обръща главичката на една страна и ако повърне може да се задави. След това по гръб 👌

Момичета, някой има ли код за отстъпка за приятел - refferal card 20£ От Mamas and Papas?
Виж целия пост
# 179
Ето малко за спането https://www.safe-sleep.eu/

Иначе и за мен смисъл от ограничител и възглавници няма. Малкият направи 8 месеца и тепърва се замислям за възглавница понеже той самия вече търси такава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия