Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 44 294
  • 771
# 195
Моята дъщеря спеше както я сложех първите 10дни, после имаше собствено мнение. Та да се водиш по детето е най-лесно и добре:)
Виж целия пост
# 196
Спокойно, не е толкова страшно. Следвай препоръките на СЗО, УНИЦЕФ и АПА , а не на свекърви, лели , учинайки и всичко ще бъде наред. Инвестират се много средства в проучвания свързани с отглеждането и безопасността на бебета.

Също така следвай и инстинкта си Wink Бях добре запозната ,че бебето трябва да спи само по гръб и така го слагах първите може би 2 седмици. След това започнах да го слагам настрани ,защото често повръщаше и имаше период ,в който спеше неспокойно по гръб. Имах проблеми с кърменето и имаше период в който небето преяждаше, и по гръб с препълнен стомах... в количката лежеше винаги по гръб, въпреки че веднъж много лошо се задави.. върна мляко през носа и много се иплаши. Постепенно спрях да го слагам на една страна. Сега вече сам си се завърта на една страна 😃
Виж целия пост
# 197
Моята дъщеря спеше както я сложех първите 10дни, после имаше собствено мнение. Та да се водиш по детето е най-лесно и добре:)

Сънче, а как я слагаше първите 10дни ? Дай малко прясна информация на шашнатите като нас Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Слагах я на една страна, не помня коя, за да не се притиска стомахчето, понеже е с рефлукс. Така връщаше по-малко. Като не е яла я слагах на другата. Мн бързо се научи да спи по гръб и мрънкаше докато не я сложехме. И така тя си избра. Едва сега на 5+++ почна да иска пак на страни. Иначе бях говорила с няколко лекаря и всички казаха, че според едните на страни е по-разумно, според други по-гръб. В крайна сметка редувахме всички позиции + антирефлуксна възглавница и проблеми нямаме:)
Виж целия пост
# 199
Спокойно, не е толкова страшно. Следвай препоръките на СЗО, УНИЦЕФ и АПА , а не на свекърви, лели , учинайки и всичко ще бъде наред. Инвестират се много средства в проучвания свързани с отглеждането и безопасността на бебета.

Също така следвай и инстинкта си Wink Бях добре запозната ,че бебето трябва да спи само по гръб и така го слагах първите може би 2 седмици. След това започнах да го слагам настрани ,защото често повръщаше и имаше период ,в който спеше неспокойно по гръб. Имах проблеми с кърменето и имаше период в който небето преяждаше, и по гръб с препълнен стомах... в количката лежеше винаги по гръб, въпреки че веднъж много лошо се задави.. върна мляко през носа и много се иплаши. Постепенно спрях да го слагам на една страна. Сега вече сам си се завърта на една страна 😃
Може да се задави и по гръб и на страни и докато го държиш на ръце. Разбира се, че ще следва бебето си. Но съм против насилствено подпиране с разни предмети.
Виж целия пост
# 200
На мен тук не спираха да ми повтарят на всички прегледи, че бебето трябва да спи по гръб с глава настрани. То и не може да си задържи главата в централно положение в началото. Много е важно и да се уригва след хранене.
Виж целия пост
# 201
Главата не се сплесква само от това, че бебето спи по гръб, а че освен че спи така прекарва и голяма част от денонощието така - в количката, в шезлонга, в люлката, в кошницата за кола и в каквото още има където бебетата се слагат като са будни.

Дъщеря ми предпочиташе да спи по корем, така я оставях въпреки че знаех, че трябва да спи по гръб. Сложих ли я по гръб се будеше почти веднага и следваше рев до небесата! Докато беше будна също я оставях по корем или я разнасях из къщи, но по гръб почти не е била - главата ѝ пак не е кръгла, но формата е наследство от баща ѝ и дядо ѝ
Виж целия пост
# 202
Дъщеря ми предпочиташе да спи по корем, така я оставях въпреки че знаех, че трябва да спи по гръб.
Не е хубаво да лежи по корем ли? Защо?
Виж целия пост
# 203
За да не се задуши. Може, но само ако си до него и го наблюдаваш. Сега дъщеря  ми от 7- месечна се обръща и спи по корем (и голямата започна от тази възраст някъде). Колкото и да я завъртам, тя пак се обръща
Виж целия пост
# 204
Здравейте,
Памперси какви да взема първоначално за новородено и първите седмици след това-1-ца или направо 2-ка?Бебка се очертава да се роди около 3200 гр.
Виж целия пост
# 205
Единица - от 2 до 5 кг.
Виж целия пост
# 206
Направо единица, но не се презапасявай.
Да се лежи по корем не е лошо, даже е много добре за бебетата.
Виж целия пост
# 207
Препоръчайте ми по-тънки памперси , купувам лидълските и съм много доволна от тях, но ми се струват много дебели и спарващи за горещините.
Виж целия пост
# 208
 Препоръчвам  Pampers Pure Protection, супер са, но и цената им е такава 😄
Според мен за най- добрите- тънки, мекички и удобни.

Виж целия пост
# 209
Pampers Premium Protection са тънки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия