Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква риба дадохте за първи път на детето си, откъде я купихте и как я приготвихте?
Колко вода трябва да давам на 1-годишно дете?
Как мога да предложа ягоди на бебето си?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква риба дадохте за първи път на детето си, откъде я купихте и как я приготвихте?
Рибата може да бъде закупена от големи вериги като Кауфланд, Лидл или Фанатико или от специализирани магазини. Някои предпочитат да вземат риба от специализирани магазини, като я приготвят за децата си. При първото предложение на риба е важно да изберете нежна и нискозамърсена риба, като лаврак, треска, костур или пъстърва. Приготвянето може да бъде по методи като печене, варене или пържене, като се избира най-подходящият начин за детето.
-
Колко вода трябва да давам на 1-годишно дете?
-
Как мога да предложа ягоди на бебето си?
-
Как мога да предложа хляб на 6-месечно бебе с млечни зъби?
-
Как да контролирам количеството храна при захранване на бебето?

Отхапа едно гигантско парче, смука, смука и го изплю. И това беше най-най-голямото количество приета храна за следващите 2 или 3 месеца. Първият месец просто виждах, че технически не се справя никак с преглъщане и не съм упорствала, нямаше и особен интерес да поднася храна към устата, не харесваше стола. Доста дни съм пропускала, защото ме натоварваше да варя половин морков, да нарежа 2 плода и накрая НИ-ЩО. Ама наистина нищо. После да кажем, че нещо успяваше да преглътне, по случайност наистина, но желание пак 0. Пробвах и самоделни, и домашни пюрета, 5 лъжички беше абсолютният максимум евър. И аз се отказах. Буквално се отказах от готвене, предлагане и каквото и да било. Сядам на обяд, давам ѝ каквото става от моето и толкоз. Вечеряме всички заедно. И те така си караме и досега, вече давам и лъжица, и вилица, и да се маца сама. Едва напоследък (направи годинка юни) има известен прогрес, може да се каже, че е яла. Заместено не е в никакъв случай. Желязото ѝ не знам как е, педиатърът смята, че щом е жизнена, значи е добре. Все пак ни изписа капки, но признавам, че забравям да ги давам. На сина ми веднъж е изследвано, когато беше на около годинка май и беше идеално, въпреки, че никога не е ял тия количества, които чета за пюрета, някакви буркани по 200-300г и не им стигат на децата.
Искам да направя проба, за да раздам на комшиите и после да правя официална.