Февруари очакваме мъничко човече,събираме се бъдещите мами вече

  • 27 808
  • 744
# 75
Привет, пиша с оплакване този път. Прокървих с ярко червена кръв, много се шашнах, звъня на АГ-то, но не вдига.
В сряда ходих на преглед и всичко беше ОК, каза ми за нош-па, ако имам оплаквания, но не съм пила защото си лежа ако усетя дискомфорт и всичко отшумява.
Най-рано утре ще мога да го видя и ми е притеснено, според вас да пия ли нош-па и какъв прием?
😞

Съжалявам да го чуя.
Ярката кръв е състояние което не е за подценяване. Това означава че има отлепване на плодния сак и само бързата реакция може да спаси бъдещето бебче.
Ако си от голям град където има спешен аг кабинет отивай веднага, ще те приемат в болница 100%. Ако си от малък град тръгвайте към най- близкия.
Но шпа се пие до 3×2 макс и не се пие само при болки. Отпуска матката и не позволява да прави контракции и да отхвърли ембриона.
Освен утрогестан в болницата ще включат кръвоспиращи системи.  С първата бременност след изписването придължих да пия Децинон, което пак е кръвоспиращо.
На този етап трябва да ти почистят влагашището и да видят дали хематома е голям и дали сърчицето все още бие.
Стискам палци всичко да бъде наред!
Виж целия пост
# 76
@bbb
Нямам представа какво да те посъветвам. Силно се надявам ембриончето да е наред. Пиши как си когато е удобно.

@keel calm

Честити две черти! Аз и по-нагоре писах, че колкото по-късно се отиде на преглед по-добре за ембриона. Няма достатъчно проучвания, които да доказват със сигурност дали прегледните в начална бременност са безвредни. Причината е, че никой никога не е изследвал целенасочено контролна група бременни, на които да правят ненужен ехографски преглед само за целите на проучването. Не е етично и хуманно. Ако обаче много се притесняваш и това може да навреди повече на бебето от един ултразвук може да отидеш 5-6 седмица или между 7 и 14 дни след закъснение. Или разбира се имаш някакви притеснителни симптоми. Аз със сина ми бях първо в 5 (видя се плоден сак) и после в 6 (чу се пулс). Обикновено пулсът се чува след 6 г.с.
Виж целия пост
# 77
Здравейте мами,
Присъединявам се към групата ☺
Имам син, който ще навърши 5 идния месец и от цели три дни с мъжа ми видяхме чаканите две чертички. Силно се надяваме всичко да е наред (което пожелавам и на всички вас)!!!
Имам един въпрос към вас: кога да отида за първия си преглед? По бегъл спомен с първата си бременност май изчаках няколко седмици, като чета и тук коментарите май никой не е отишъл преди 10-ти ден закъснение. Гинеколожката, при която ходя последните месеци ми каза да отида утре на преглед..... 4-ти ден от закъснението. И преди, когато следяхме за ов. обичаше да ме кара да ходим доста по- рано, макар с мъжа ми да бяхме сигурни, че е, но какво да правим, нали много го искахме и чакахме та си ходехме по 2-3 пъти на фуликометрия. Не знам как ви звучи казаното, не съм за парите, щом е за здраве или за бебето не ги жалим, но се дразня, когато някой не се аргументира и ми каже: както си прецениш, за мен е най- добре утре.... дайте мнение мамета, да изчакам ли още с прегледа? Същевременно имам същия дискомфорт като този, който много от вас описват- подут корем, придърпване ниско долу, дискомфорт....
Здравей. Аз вчера бях- с 5-дневно (4г.с и 5 дни) закъснение към вчерашна дата. Исках да знам, че поне е вътрематочна бременността. Добре, че отидох. Назначи ми изследвания- ПКК, кр.захар, урина и TSH. Попита ме за придърпвания и тежест в корема, болки в гърдите и ще изчакаме резултатите, защото спомена, че може да ми изпише Утрогестан. За мен нито един преглед не е бил излишен.
Виж целия пост
# 78
На първи преглед се ходи на около 10дни закъснение, за да се констатира бременността дали е вътрематочна. По-рано може да не се види и се създават излишни притеснения.
Виж целия пост
# 79
Така си мислех и аз, 10-тина дни, за да се види, а не да ме преглежда през два дни. Каза ми да си купя един презерватив (за вътрешния преглед), попитах защо е нужен и няма ли да е само на видеозон, тя каза, че може да не се види нищо и затова може да се наложи и другия преглед...Какъв е този зор се чудя?? Не е ли по- добре в понеделник? Много искам да знам, че всичко си е на мястото разбира се, но не желая да е като със следенето на ов., звънна й, че наближава ов. и тя ме вика по спешност: идвай, идвай, питам не е ли рано, идвай, идвай и после чакаме 5 дни и пак
Виж целия пост
# 80
Така си мислех и аз, 10-тина дни, за да се види, а не да ме преглежда през два дни. Каза ми да си купя един презерватив (за вътрешния преглед), попитах защо е нужен и няма ли да е само на видеозон, тя каза, че може да не се види нищо и затова може да се наложи и другия преглед...Какъв е този зор се чудя?? Не е ли по- добре в понеделник? Много искам да знам, че всичко си е на мястото разбира се, но не желая да е като със следенето на ов., звънна й, че наближава ов. и тя ме вика по спешност: идвай, идвай, питам не е ли рано, идвай, идвай и после чакаме 5 дни и пак

Според мен смени лекарката, аз се стресирам само като чета за теб не знам. Бъди спокойна, всичко ще си бъде на мястото, имай вяра👌🏽
Аз бях при АГ- то. Всичко е наред, чухме и сърчице, няма щети от кървенето.
Изписа ми нош-па 3х1 и Утрогестан 3х1.
Направо имам чувството, че летя от щастие 😇👶🏼♥
Виж целия пост
# 81
В коя г.с. чухте сърчицето? Аз в понеделник съм на преглед, нямам търпение да разбера че всичко е наред. Ще бъда в 6г.с 1 ден. Според вас дали ще се чуе?
Виж целия пост
# 82
В коя г.с. чухте сърчицето? Аз в понеделник съм на преглед, нямам търпение да разбера че всичко е наред. Ще бъда в 6г.с 1 ден. Според вас дали ще се чуе?

На мен днес точно така ми се падаше да бъда и се чу♥
Обаче излезна на апарата 6сед и 6 дни.
Виж целия пост
# 83
Здравейте! Аз също съм от февруарските бременилки Simple Smile  Пожелавам на всички да стигнем до края и да ни е лека бременността!
Имам въпрос : решили ли сте при кого ще се водите на ЖК в София по възможност по здравна каса?
Виж целия пост
# 84
В коя г.с. чухте сърчицето? Аз в понеделник съм на преглед, нямам търпение да разбера че всичко е наред. Ще бъда в 6г.с 1 ден. Според вас дали ще се чуе?


На мен днес точно така ми се падаше да бъда и се чу♥
Обаче излезна на апарата 6сед и 6 дни.

Дано и ние да успеем да чуем 🤰❤️ Лека бременност ти желая.
С направление от личната ли отидохте или на частно?
Виж целия пост
# 85
В коя г.с. чухте сърчицето? Аз в понеделник съм на преглед, нямам търпение да разбера че всичко е наред. Ще бъда в 6г.с 1 ден. Според вас дали ще се чуе?
Ако апаратурата на лекарят е добра, най-вероятно ще се чуе.
Виж целия пост
# 86
В коя г.с. чухте сърчицето? Аз в понеделник съм на преглед, нямам търпение да разбера че всичко е наред. Ще бъда в 6г.с 1 ден. Според вас дали ще се чуе?


На мен днес точно така ми се падаше да бъда и се чу♥
Обаче излезна на апарата 6сед и 6 дни.

Дано и ние да успеем да чуем 🤰❤ Лека бременност ти желая.
С направление от личната ли отидохте или на частно?

Аз отидох с направление миналата седмица, а днес без нищо. Каза, че няма проблем и направихме картон. Викаме отново след месец и да занеса направление за ЖК от личния. 👌🏽
Виж целия пост
# 87
Здравейте, мили бъдещи мами! Днес видях и моята точка. За съжаление не чухме сърчице. Апарата показа 5+5дни за ембриона и 5+6дни за сакчето. Лекаря ме успокоява, че всичко е наред, но това изоставане ме напрегна. Следващ преглед чак след 2 седмици. Как ще изкарам до тогава и аз не знам. Дано само всичко е наред този път.
Виж целия пост
# 88
Здравейте!
Аз май съм с най-ранния термин тук - 1ви Февруари. Simple Smile Само аз си знам колко чаках през тези седмици да се появи такава тема...

В момента съм в 8ма г.с. (7г.с. завършена + 3 дни), сърчице чухме миналата седмица на 13-ти и някак тогава всичко стана мнооооого реално.
Единствено ме притеснява лекарят, при който съм в момента, а ужким е най-добрият в Благоевград.. На първият преглед не ме пита нито за предишни бременности, заболявания (наследствени или не), нито мерихме килограми и височина. Думите, както се казва, с ченгел му ги вадиш от устата. Не пита, не казва... евентуално ако го попиташ нещо, може и да отговори в съкратен вариант.

Вашите лекари как са? Доста ме притеснява липсата на инициатива и информация някак...
Виж целия пост
# 89
И мен на първия преглед не ме питаха подробности. Днес като се записах на ЖК, ме разпитаха въпреки, че имат всичко в компютъра при тях. За теглене ми казаха от другия месец 👌🏽
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия