Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц - Тема №3

  • 32 559
  • 738
# 375
Тази година разбрах удобството на едносменния режим - оставят си разни неща в стаята - гуменките например.
Виж целия пост
# 376
И като се добави и вманиаченото обличане на всеки учебник и тетрадка...
В раницата на детето ми единствено шишето с вода е от изброените. Други излишни добавки няма, в това число и облекла.
"Вманиаченото обличане" е необходимо като минимум за запазване на размятваните учебници и тетрадки и защото има да се връщат, и от естетическа гледна точка. Не знам къде предлагат метални и дървени подвързии, ама 8 кг раница с найлонови подвързии не се правят.
Виж целия пост
# 377
И моите деца връщаха. Не са слагали облекла. Като се амортизира учебникът, се бракува. Не ме интересува дали ще се похаби(не се е случвало), предпочитам да не товаря детето си, пред това да мисля за държавния учебник дали ще се запази. Да мислят те, не аз.
Виж целия пост
# 378
Държавните учебници също ги плащаме ние.
Виж целия пост
# 379
Така, но приоритет ми е детето.
Виж целия пост
# 380
Дори и да си е на детето учебника и да смята да си направи самолетчета от листите му накрая, да сяда пред смачкани учебници и тетрадки, а те стават такива дори само от вадене и прибиране в претъпканата раницата, колкото и да се пазят, не е приятно. Радвам се, че и на детето му прави впечатление това и държавен или не учебника, след нас децата  са получавали запазени учебници. Пак казвам подвъезиитв имат принос от 50 гр. максимум в осемте кг. раница. Grinning Може да се компенсира това с купуването на по-къси химикалки.
Виж целия пост
# 381
Глупости...шишета, кърпи тежали.
Моят син носи шише, мокри кърпи и несесер в малка раничка. Бои и гуменки стоят там. В голамата раница са ЕДИНСТВЕНО учебниците и тетрадките. Не се вдига.
Хайде да не си изсмукваме от пръстите как учебниците не тежат, моля...
Виж целия пост
# 382
Да, учениците нямат право да носят малка вода и плод, 3 химикалки, за да имат за всеки случай, ако някоя спре да пише, но издателствата трябва да ползват най-тежката и луксозна хартия за учебници. На училище отиват, не да пият вода и хапнат нещо здравословно в голямото междучасие. Трябва да се знае, да не вземе някой да се обърка - ученик или родител. И знанията, напечатани на обикновена хартия, не са знания. За огромните снимки и липсата на стойностна информация да не говорим в лЮксозните учебници. Важното е да са на тежка хартия и на много страници. Единственото нормално нещо, което направиха от МОН в посока намаляване на тежестта, беше ограничаване броя страници. И 632541 помагала и учебни тетрадки, разбира се. По всеки предмет. Количество за сметка на качество.
Отказвам да се чувствам виновна като родител, както и детето ми да е виновно с елементарни необходимости, за тежестта на чантата. Преди 2 години ежедневно мерих чантата на моето "лигаво" дете (мека раница Дакин, около 800 гр.) първите 2 седмици и нямаше ден, в който да е под 6.8 кг. Имахме волността да си позволим да сложим малка вода и плод до 500 гр. С шкафче, в което бяха оставени нещата по рисуване, физическо и трудово и с носеше учебниците по половината предмети за деня, защото приятелката й носеше тези по другата. Айде стига глупости! Много рядко си позволявам такъв груб и краен тон.
Виж целия пост
# 383
Вчера видях учебник по история за 10 клас. Формат А4, 320 страници...
До 7 клас ми се видяха като детски книжки Simple Smile))
Виж целия пост
# 384
Аз не разбирам за какво са им учебниците по разказвателните предмети в училище. В училище, учителят си преподава материала, не е нужно децата да следят с показалка до къде е стигнал. Ако трябва да отговарят на въпроси след урока, тъкмо ще се концентрират, за да чуят какво ги питат. Учебниците могат спокойно да си стоят у дома за учене и преговор. Аналогично ми е и по БЕ. Само по математика, литература и чуждите езици, обикновено се чете от учебника в клас. За музика и ИИ и разните домашен бит и ИТ не искам да отварям дума.
Останалите помагала също могат да се разпределят. Например в учебните тетрадки да се работи в клас и да стоят в училище, а домашни да се дават от помагалото и да стоят у дома. Или обратното.
Та да ме извинят учителите, но и от тях зависи да помислят за тежестта.
Виж целия пост
# 385
Няма да стане като си пишем само тук във форума за хартията на учебниците и помагалата, трябва да се напише писмо и подписка. Помагалата да се направят с листи, които да могат да де късат.
Виж целия пост
# 386
ние за какво носехме учебниците по разказвателните? За да се застраховаме, ако ни изпитат, лекинко да погледнем Wink
Виж целия пост
# 387
Не знам дали навсякъде има мултимедия или нагледни материали. Понякога обясненията на учителя изискват онагледяване с изображение или схема от учебника и той надочва децата да погледнат.
За супер съсредоточените, може осмислянето на това, което казва учителя, да налага да хвърлиш поглед в предния урок да видиш нещо си.
Да нямат нищо пред себе си и да гледат тавана не е съвсем добра идея.
Плюс това, което казва Андариел Wink
Виж целия пост
# 388
Няма да стане като си пишем само тук във форума за хартията на учебниците и помагалата, трябва да се напише писмо и подписка. Помагалата да се направят с листи, които да могат да де късат.
Писа се. И тогава въведоха "невероятното облекчение" шкафчета. Усвоиха се едни пари. Както и и ограничение броя на страниците за учебник, както и електронни учебници. В голяма част от училищата учителите не приемат носене на електронно устройство за ползването им, което ги обезсмисля. И не, децата не са длъжни да учат по тях вкъщи, защото не всички имат тази нагласа и възприятие.
Топлата вода отдавна е открита, но не всеки иска да я ползва.
Виж целия пост
# 389
Едно време не са били по-леки чантите. Още помня буквара и математиката от първи клас - с едни дебели корици. Просто тогава никой не го е смятал за плоблем. Имам много познати около моята възраст с гръбначни проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия