Нашите орхидеи – тема 26

  • 30 114
  • 736
# 135
За запис една Милтасия, че ще изтърва темата!
Виж целия пост
# 136
Heart Eyes Разкошна паячка! Браво, Све!
Виж целия пост
# 137
Темата е за професионалисти, то да се бутна с първата ми спасена орха - гледаме се на водно от един месец някъде, новите коренче са станали доста големи, че и ново листенце е успяла да сътвори. Много ми е кеф! Grinning
Скрит текст:



Приемам критики, съвети ..
Виж целия пост
# 138
И аз така гледам двечки за спасяване. Пуснаха коренчета, даже едната и бебе завъди Grinning
Скрит текст:
Виж целия пост
# 139
Моята мини фръцличка (минито с лунички), също се оказа миризлива Heart Eyes На втория ден след като цъфна и се беше постоплила на перваза и... хоп, допълнителен мирис в стаята Sunglasses
Първата е по-скоро като лиодоро... близо до жасмин мириса, а тази е по-сладникаво... нещо като кремче... иланг-иланг с малко ванилия Smirk Чакам другите две минита с пъпки евентуално следващата седмица, тези с по-едри листа още не са на цъфтежна фаза явно Simple Smile
Виж целия пост
# 140
Heart Eyes Страхотни са
И това от мисията ли? Голям късмет - обикновено се оплакват, че са им все еднакви
Виж целия пост
# 141
Аз голямо ровене рових... хем да са със здрави корени, хем уж да са различни... От първия избор може и да ми се повтарят, но при вторите имаше поне 100 растения... избирах две по две с еднакви листа, че нали уж за подаряване, а да видим като се разцъфтят как ще ми дойде да ги подаря Smiling Imp
Виж целия пост
# 142
Момичета, помагайте, какво може да е това и как да се справя с него? Може ли да се прехвърли и върху останалите ми фалчета?
Виж целия пост
# 143
Не се вижда добре... това централно листо ли е? Гнило черно ли е или какво?
Виж целия пост
# 144
Да, централно листо е. Само там има проблем. На дупки е. Не съм виждала подобно нещо, като наядено е. Дали е добра идея да го отрежа?
Виж целия пост
# 145
не може ли все пак да видим по-хубава снимка?
омекнало ли е това листо, наяденото? и да го отрежете едва ли ще има полза, особено ако е меко.
започне ли гниене от центъра, по-скоро няма спасение
Виж целия пост
# 146
    [/list]Ето по-добра снимка. Това листо е меко. Другите са ок засега.
    Виж целия пост
    # 147
    А дали не е изгорено? Това е ново листо и е по-фино от другите ...
    Виж целия пост
    # 148
    Не е изгорено, не го пече слънце. Дръпнах го и го отскубнах, наистина основата беше черна като изгнило. Сега да видим дали ще се разпростре и към другите листа.
    Виж целия пост
    # 149
    за съжаление да, ще се разпространи. Растението ви гние, най-вероятно заради попаднала вода в розетката при поливане. Може да намажете с каша от фунгицид
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия