НОЕМВРИйки 2019 - тема 4

  • 24 023
  • 749
# 240
Момичета,да попитам как чувствате бебето - при мен е малко от малко през деня,два-три ритника.Все си мисля,че е малко и съм Аха да звънна на гинеколожката.Утре съм при акушерката и ще попитам,но се притеснавам.И пак ми се появиха леки болки като пробождане долу.Това си мисля,че матката трябва да се увеличава отново...но ми е притеснено.
Днес ще ходя и урина да давам за бактерии,защото много пишкам.
Виж целия пост
# 241
Мама Миа, и аз съм така с венците. Мия си зъбите с паста за зъби Парадонтакс и жабуря със същата вода за уста. Има леко подобрение, ама не е кой знае какво.... Ако искаш пробвай.

Бюти, аз когато запопнах да я усещам в началото, я усещах 2 дни, после 3 - не... Чак сега, в 20 г. с. запопнах да я усещам всеки ден, но понякога по-слабо, понякога по-силно. Понякога по цял ден, а понякога чак вечерта. Нормално е засега. Даже и в книгата, която чета, пише, че е напълно нормално да има дни, в които да не се усеща бебето. Още му е много широко, има място, зависи накъде ще се завърти...
Виж целия пост
# 242
Благодаря! По принцип на теория го знам това,но като почнах да го усещам изведнъж беше постоянно и сега ми е странно че тук таме,даже дни има в които е един път на ден.
В 19та седмица съм,след 2 дни във 20та
Виж целия пост
# 243
И аз усещам бебчо различно . При всяко затишие искам да ходя до АГ-то .  Онзи ден миличкия такива ритници , ходихме на кино . Много гузно ми стана ... това ми беше с киното 😅
Виж целия пост
# 244
Като казахте венци, си спомних, че преди време си бях записала преди от форума препоръка за Алписин и Гингигел, че майка ми има проблем с венците. Сега порових набързо, че трябва да излизам, и попаднах на следния коментар за Гингигела. Звучи обещаващо, но виж и листовката, ако искаш или се консултирай в аптеката дали може да се ползва при бременност. Иначе цитатът е от отчетна тема...

https://bg-mam.ma/p/938299/33694600

Ох, бебето го усещам по много пъти на ден, чак се притеснявам, че ще е супер активно и че ще ми спира тока Grinning Взех да се чудя дали ще имам свободна минутка?! Grinning
Виж целия пост
# 245
Аз го усещам непрестанно. Но явно просто е много див. Днес на прегледа не спря да шава, въртя се, обръща се. Обикновено е винаги по - активен около 30мин. след ядене. Ако съм на работа, примерно, почти не го усещам, но ако лежа вкъщи е ад. 🤷
За отчета, 18гс е 250гр., имаме снимка на лице, на която си бърка в носа.. 😂
Виж целия пост
# 246
Аз отдавна съм с парадонтоза, ползвам паста Лакалут актив, и на 6 месеца чистя зъбен камък и пия някакъв АБ, но за бременни само пастата за зъби...другото доколкото знам, не е подходящо. Витамин Ц също помага, пия от 1000мг разтворимо...но пак при бременност не знам дали е ок
Виж целия пост
# 247
Днес отново имам кетони в урината. При вас нещо подобно и как сте се справили Cry
Виж целия пост
# 248
Днес отново имам кетони в урината. При вас нещо подобно и как сте се справили Cry

Като имах изпих за 2 дни банка Глюкоза 5% 500 мл и след това пуснах повторно урина -нямаше.
Виж целия пост
# 249
Попова,хапвай повече плодове,паста,пица,леща,грах.Явно си недохранена Sad
Виж целия пост
# 250
И моите венци много кървят.Използвам различни пасти за парадонтит, и жабуркам със Сандрин.
Не мисля,че има спасение.С малката последните месеци беше ужас-като вампир бях ,както си седя и говоря и ми текваше кръв от предните зъби....

Бебко го усещам най-вече сутрин ,и вечер като си лежа.Ако не мърда щом се събудя,си побутвам корема да се разшава.
Дъщеря ми също беше много кротка, докато беше в мен.Ритници така и не мисля ,че усетих с нея-по-скоро преместване и разтягане и много хълцане. Особено към 8-9 ти месец ми изкарваше акъла-по цели дни затишие.Срам не срам, съм си слагала ледче по корема,да мръдне и да се успокоя.

Днеска имам рд, одъртях,на 31 ставам Joy Ще идват приятели и роднини и снощи и днес,готвене и подреждане,но няма как.Половинът иска да кажем за бебето,аз не давам и той само ми се сърди Rolling Eyes

Виж целия пост
# 251
Днеска имам рд, одъртях,на 31 ставам Joy Ще идват приятели и роднини и снощи и днес,готвене и подреждане,но няма как.Половинът иска да кажем за бебето,аз не давам и той само ми се сърди Rolling Eyes

Честит рожден ден! ⚘Много здраве, лека бременност и още 3 пъти по 31 свещички да духнеш!

Ние след ФМ в 20гс казахме на роднините. В понеделник ни е годишнината от сватбата и някак ще го обявим тогава на останалите. Нямам още идея как. На мен още ми е толкова зле, че грам и не искам никой да знае. Още по-малко ми се дават обяснения за състоянието ми.

От тази седмица леко започнах да го усещам. Сутрин или вечер като лежа по гръб. Но още е едва доловимо.

Попова, храниш ли се добре?
Виж целия пост
# 252
Lilly_TeaRose отдавна се мия само с Парадонтакс- попринцип много ми помага, сега никакъв ефект... Благодаря на всички за съветите, и на мен ми казаха за Сандрин да жабуря,  може да пробвам Simple Smile
lady_gothic Честит рожден ден! Лека бременност и един хубав подарък ноември месец RelaxedChampagneBirthdayBalloon
Момичета, аз мойто бебе хич не го усещам още..... Може би съвсеееем леко рано сутрин, през останалото време изобщо Sad Явно тая предна плацента много пречи за да го усещам...
Виж целия пост
# 253
И аз мисля, че от плацентата не я усещам Sad а толкова искам. Имам някакви усещания, но са боцкания, опъвания, гъдел и то рядко.  В 20 гс и 2-3 дни беше 230 гр (+/- 20 гр.) и 15.6 см и си мисля, че е мъничка и има още място да се върти без да я усещам. Или просто е кротка. Навсякъде пише, че при първите бременности по-късно се усещат и гледам да не откачам.

За венци знам, че жабурене с лайка и/или смрадлика дава резултат и не е химия, ако това е някакво притеснение.

lady_gothic Честит рожден ден! С бебчето бъдете здрави и щастливи!
Виж целия пост
# 254
Бързам да Ви се похваля след днешната Фетална морфология - 19г.с.2д - всичко е наред и чакаме момиче Heartpulse с термин 12.11.2019. (вече трета дата за термин - до преди беше за 11-ти или 13-ти)
Много се вълнувам и с нетърпение очаквах днешния преглед.
Имаме момче на 5 годинки и всички ни пожелаваха сега едно момиченце - е мисля, че всички ще са щастливи след днешната новина Grinning

При мен тъкмо отшумяха неприятните симптоми като постоянно гадене, умора и сънливост, но ето, че се появиха други неприятни - крампи/схващания на прасците през нощта Sad от 2-3 седмици насам. Съответно АГ ми предписа Магнерот 2х1 на ден. От две нощи не съм имала, но и през деня мускулите ме наболват...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия