НОЕМВРИйки 2019 - тема 4

  • 24 023
  • 749
# 285
Здравейте Simple Smile Записвам се и аз с термин 24.11, по последна информация чакаме малка принцеса Gift Heart

Успешно бременеене на всички Revolving Hearts
Виж целия пост
# 286

Аз днес направих първите покупки Grinning Купих два комплекта чорапки Simple Smile Гледах и други неща, но едно, че ми се струва, че е рано, второ, трябва да се чудя къде да ги държа, но най-важното е, че нямам представа как се облича едно бебчо Joy Трябва ли да има най-отдолу нещо като потник, рианка ли направо, след това блузка и клинче ли, що ли... Sweat Smile Та, по-натам ще е

След малко ще редактирам и ще ви покажа ви покажа корема ми Grinning Струва ми се, че е по-голям, отколкото изглежда на снимки. Не знам защо така се получва. Може би щото снимам по-отгоре

Скрит текст:


Корема ти е супер За тези седмици ❤
За обличането да дам мойте 2 стотинки 😂😂😂
Зимно бебе, януарско, изгледах го зимата с десетина бодита с къс ръкав, и 6-7 мисля че бяха от тези ромпърчета all in one като не съм слагала чорапи под или над тях 😂😂😂
Ръкавици само първите десетина дни докато се осмеля да изрежа ноктите, за да не се дере по лицето. Това беше аутфита вкъщи. За излизане слагах върху това едно космонавтче дебело и го вкарвах в чувалчето на количката. Толкоз. Ама и при нас никога няма минусови. Помня, че на 28ми януари бяхме на разходка и беше слънчево около 12° (2014г, UK).
Сега и с това смятам да процедирам така. После за пролетта добавям одеалце вече като махнах чувалчето и сменям същите неща с по големи размери.
Ще потърся някоя снимка да ти покажа.
Виж целия пост
# 287
Баткото е роден септември. Първото ни излизане беше на 8 градуса с леден вятър. Изкара цяла зима само с тези целите комплектчета с копчета отпред над пелената и с нищо друго. У дома държим около 20 градуса. Навън го слагах в космонавт + зимния чувал на количката. Бяхме всеки ден навън. Само в мъгла не излизахме.

Ръкавици не съм ползвала. Бебешките нокти са меки и лесно се махат. Още в родилното му ги отчупих. Няма нужда от нокторезачки/ножички, защото стават твърди и бебетата се драскат.
Друг вариант е да се купят дрешки, чиито ръкави имат нещо като джобче. То играе същата функция като ръкавичките и е в пъти по-практично.

Ластикът на чорапите много стяга. А и бебетата много бързо успяват да ги свалят. Нашият го правеше за части от секундата точно с две движения. Чорап на крака му се задържа някъде след годинката и то само, ако сме навън с крака в обувките. 😂
Виж целия пост
# 288
hrissska Добре дошла! Лека бременност и на теб!

За матрачетата, аз си взех от Икеа Simple Smile

Pampers и аз като теб основно ползвах такива цели бодита- супер удобни са, още повече ако имат и такива пришити ръкавички за които обясняваш Simple Smile Чорапчета също съм слагала под бодито, защото живеем на първи е таж, и въпреки че се отопляваме с камина, понякога е хладно- а и вечер намалям отоплението за да спим по-добре Simple Smile
За разходки и с двамата съм ползвала това за столчето:


Виж целия пост
# 289

Здравейте мамиии, присъединявам се групичката и аз , ще се радвам да споделяме мнения заедно. Моят термин е за 15.11 сега на 26 юни ще разберем пола на бебчо .
Аз искам да питам незнам дали въпросът ми е точно за тук но, ще съм благодарна ако някой ми даде съвеет.Бременна съм в 19 гестационна , седмица живеем в Англия И искам да попитАм за да вземаш майчинство е България нужно ли е да си родил там? Ще съм благодарна ако някой сподели мнение , ако знае или е чувал !
Лек и спорен ден на всички Simple Smile
И лека бременност на всички мамиии
Виж целия пост
# 290

Здравейте мамиии, присъединявам се групичката и аз , ще се радвам да споделяме мнения заедно. Моят термин е за 15.11 сега на 26 юни ще разберем пола на бебчо .
Аз искам да питам незнам дали въпросът ми е точно за тук но, ще съм благодарна ако някой ми даде съвеет.Бременна съм в 19 гестационна , седмица живеем в Англия И искам да попитАм за да вземаш майчинство е България нужно ли е да си родил там? Ще съм благодарна ако някой сподели мнение , ако знае или е чувал !
Лек и спорен ден на всички Simple Smile
И лека бременност на всички мамиии
Здравей, Николета и добре дошла!
Не разбирам правилно въпроса ти, от колко време живеете в Англия? Като цяло не е задължително да родиш в дадена страна, за да взимаш майчинство там, взимаш го там, където си здравно и социално осигурена. Тоест ако си осигурявана в Англия ще си вземеш майчинството от тук, дори и ако родиш в Бг. За обратния вариант нямам никаква идея.
Виж целия пост
# 291
Здравейтв Ivka.pifka , живеем тук от септемри някъде но, работих много малко , 3 4 месеца само толкова тоест се осигурявах , а иначе в България си плащам и здравните и социалните, но се чудя щом не живея там ще мога ли да получавам все пак майчинство , щом не раждам там незнам ...
Виж целия пост
# 292
Здравейтв Ivka.pifka , живеем тук от септемри някъде но, работих много малко , 3 4 месеца само толкова тоест се осигурявах , а иначе в България си плащам и здравните и социалните, но се чудя щом не живея там ще мога ли да получавам все пак майчинство , щом не раждам там незнам ...
Говорила ли си със счетоводител тук? Ако си self employed  направи го. Ако си employed, говори с HR на компанията, за която рабатиш, защото различните компании имат различни срокове в условията за платено майчинство.
Но ако имаш пълни осигуровки в Бг не виждам причина да не можеш да взимаш майчинство.
Виж целия пост
# 293
Здравейте мами,днес имам ужасни болки от дясно ниско долу,при всяка една крачка усещам пронизваща болка която се принася чак отстрани в ханша 🤦🏼♀😢 някоя от вас да е имала същите симптоми ? Панирана съм леко защото до сега не съм имала проблеми с бременноста,като изключим повръщането 😕
Виж целия пост
# 294
Според мен е от разтягането на матката. И мен ме наболява от време навреме, понякога е и остра, пронизваща болка за секунда. И, да, повечето и при мен е все вдясно.
Даже ме наболява от два дни и нагоре към гръдния кош нещо, вляво, може би се притиска нещо.
И вече не ми е и удобно да спя настрани. Трябва все да подпирам корема на възглавница, иначе ми е некомфортно. Ще трябва май да търся вече възглавница за бременни.

Аз също си имам първата покупка. Залъгалка, хаха. Ама дано не ни се налага да я използваме.
Виж целия пост
# 295
Момичета имате ли спукани капиляри ? При мен под гърдите и по ребрата започнаха да се виждат няколко ... много неприятно .

Има намаления в H&M i LC waikiki на всичко , купихме две сладурски бодита  комплект за 8 лв. памучни .

Мина ни феталната ехокардиография Simple Smile)) . Бебчо е добре ❤.
Виж целия пост
# 296
Според мен е от разтягането на матката. И мен ме наболява от време навреме, понякога е и остра, пронизваща болка за секунда. И, да, повечето и при мен е все вдясно.
Даже ме наболява от два дни и нагоре към гръдния кош нещо, вляво, може би се притиска нещо.
И вече не ми е и удобно да спя настрани. Трябва все да подпирам корема на възглавница, иначе ми е некомфортно. Ще трябва май да търся вече възглавница за бременни.

Аз също си имам първата покупка. Залъгалка, хаха. Ама дано не ни се налага да я използваме.


Болката започна късно през ноща,днес цял ден съм на легло не мога да помръдна за миг помислих че е апендицит,но силно се надявам да не е това.Доста съм притеснена 😕
Виж целия пост
# 297
Имаш ли температура, ако е апендикс, има остра болка ниско в дясно почти постоянно, плюс температура
Виж целия пост
# 298
Крисина, защо не се обадиш на гинеколога си? Едва ли някоя от нас може да е сигурна. Моят ми е казал при всякакви въпроси и неразположения да го търся.
Виж целия пост
# 299
Имаш ли температура, ако е апендикс, има остра болка ниско в дясно почти постоянно, плюс температура

Когато съм в покой,няма болка,но мръдна ли е ужасно силна пронизваща,също така когато се опитам да стана се изправям една две минути защото е непоносимо.За температура не съм я мерила ще я премеря сега
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия