Клуб на храбрата шивачка - тема 21

  • 32 967
  • 746
# 435
Супер благодаря. Евентуално марка на боичките?
Виж целия пост
# 436
аз две неща съм правила върху тениски: една китара с металическа боя и една един тигър (главата само, стилизирана).

не ми стават напълно равномерни като покритие, аз слагам с една гъбичка с потупване.
с четка също не става, защото ми разтяга плата. но все пак китарата не беше контур, а пълна.
аз разпечатвам, изрязвам, залепвам с лепило за хартия и с потупване слагам боята. с четка не ми става добре контура, размазва се и се отказах. на трико е трудно.

иначе после фиксирам с ютие и не са мръднали. kreul ползвам.
внимавай, че има за светли и тъмни цветове.

аз подлагам хартия за печене.

Виж целия пост
# 437
Благодаря. Даже намерих къде ги продават и поръчвам Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 438
Супер благодаря. Евентуално марка на боичките?

Такива сме  ползвали - Декола за тъкани на Невская палитра. https://www.art.store.bg/p202185/tekstilni-boi-decola-komplekt-o … iata-x-20-ml.html

Мисля, че ги купихме от Арт сървиз срещу ЦУМ - комплект 9 цвята. Има ги на доста места и не са скъпи.
С четка с тях става много добре, вкл. и контури. Но много зависи и каква четка ползваш.
Можеш и да ги разредиш в вода, тогава има друг ефект, могат да се преливат цветовете.
Трябва да си поиграеш на парче плат, за да прецениш как ще ти хареса най-много и каква техника  да ползваш.
Съжалявам, че не мога да ти пусна снимка, не е при мене тениската, но тя си я нарисува с много и дребни детайли в различни цветове и боите не се бяха смесили. Не зная дали е чакала да изсъхне единия цвят и тогава друг, може и така.

ПС Сега видях, че имат и контури, не зная у нас има ли ги. https://elmir.ua/creation/set_of_contours_universal_neva_palette … _18ml_352968.html

Имат и такива - 6 цвята + 2 аут-лайнера https://www.art.store.bg/p229099/tekstilni-boi-za-batik-decola-k … -ot-8-chasti.html
Имат и металик, доста голям избор и са качествени.

А в хоби магазините съм виждала и течен прозрачен гел, с който се рисуват контури, за да не се прелеят и смесят различните цветове.
Виж целия пост
# 439
За да не се "разлива" боята по нишките първо се минава с контур - има в тубичка и в буркан, и в различни цветове. Безцветен и черен са най-удачни за употреба. Бои на Marabu съм ползвала, ама то навремето не се предлагаха други марки по магазините.

За да покрие хубаво боята съм нанасяла с четка с къс и твърд косъм.
Трябва си практика, за да стане добре рисунката.
Виж целия пост
# 440
Благодаря много момичета. До сега с девойките сме рисували само с маркери но не е така наситен цвета . Ще тестваме с боичките bouquet
Виж целия пост
# 441
Мадам, пусни едно търсене на клипчета в ю-туб за техники на рисуване върху плат, кеф ти на английски, кеф ти на френски... да се подготвиш Smiley
Виж целия пост
# 442
Не бях се сетила за ю-туб Sunglasses
Виж целия пост
# 443
Е как, бе! Само пишеш How to съответното начинание и ставаш специалист! Една приятелка му вика U-tube, демек University of tube.... как се слага машинка на цип от там разбрах Joy
За ръкоделство, шев и кройка и всичко самоделно и на руски пиши....те са извънземни!
Мъжа ми за някакви технически работи се светва от руснаците (щот не знае английски).
Виж целия пост
# 444
Срам не срам, ама аз много неща научих в ютуб Simple Smile Основно рецепти и там разни хитринки в сферата на готвенето Simple Smile Сега започнах да гледам и видеа за шев и кройка.
Виж целия пост
# 445
За рисуването и аз не се бях сетила да гледам в тубата... 🤪
Иначе за джобове, слагане на цип и подобни гледам....
Виж целия пост
# 446
За шиенето често гледам в пинтереста.  B момента боря това деколте https://images.app.goo.gl/BofR7Jx6U9gzN6hf7

Имам едно трико вискоза, лежерно. Скроено е. Остава да го докарам , уж гледах в пинтереста как се крои...
Виж целия пост
# 447
Здравей те мами искам да си направя този елек но не ми идва на акъла какда направя къдрите
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 448
За шиенето често гледам в пинтереста.  B момента боря това деколте https://images.app.goo.gl/BofR7Jx6U9gzN6hf7

Имам едно трико вискоза, лежерно. Скроено е. Остава да го докарам , уж гледах в пинтереста как се крои...
Погледни мнение #367 малко по-назад в темата 😉
Виж целия пост
# 449
Здравей те мами искам да си направя този елек но не ми идва на акъла какда направя къдрите
Скрит текст:
Скрит текст:
Flushed прилича ми на това https://postila.ru/post/36003895

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия