Дългото чакане след трансфер - Тема 76

  • 54 411
  • 740
# 660
Девилче,
 На някой им спират и клексана временно, на други пък в никакъв случай. Всеки случай е индивидуален. Според мен ако и утре не започне да намалява, или ако забележиш че се засилва,  бъди по-настоятелна. Звъни  по телефона и дано да го вдигне все пак. Ако не, би трябвало да има заместник на нейно място. Не може само защото док. е решила да излезе в отпуск, да се оставиш на произвола на съдбата.
  Принципно има момичета които са били и по 2 месеца със зацапване, но все пак е хубаво да спре за да не се тревожиш и ти самата. Peace

Иванска какъв е смисълът да лежиш в болница тогава?

   За да си почине явно  ooooh!
Виж целия пост
# 661
Здравейте момичета, днес ми е 14 ден. Сутринта си направих един Престо и чертичката беше само една Sad(( много се разочарорах... Кръвния тест ми е назначен за вторник. Зацапването ми от 8-мия ден насам се усилва. Май надежда няма никаква вече. Sad Абсолютно нищо не съм почувствала през тези 14 дни. Ще се побъркам вече Sad
Виж целия пост
# 662
Ексентричката съжалявам, има шанс но е много малък според мен.
Виж целия пост
# 663
Момичета, за колко време се чисти Хориомон 5000 единици? Нещо не ми се вярва като си биеш 5000 единици и ако изследваш ЧХГ да излезе толкова. Бих последната инжекция вчера вечерта и ми казаха тест в сряда и/или петък. Чудя се как да разбера ако е отицателен теста? Знам че въпроса сигурно вече е задаван, но това което намирам като инфо е, че всеки ден се дели на 2 и на 10 ден е изчистено. Нещо ме съмнява обаче тази схема и реших да попитам пак Simple Smile
Успех на всички!
Виж целия пост
# 664
Девилче,
 На някой им спират и клексана временно, на други пък в никакъв случай. Всеки случай е индивидуален. Според мен ако и утре не започне да намалява, или ако забележиш че се засилва,  бъди по-настоятелна. Звъни  по телефона и дано да го вдигне все пак. Ако не, би трябвало да има заместник на нейно място. Не може само защото док. е решила да излезе в отпуск, да се оставиш на произвола на съдбата.
  Принципно има момичета които са били и по 2 месеца със зацапване, но все пак е хубаво да спре за да не се тревожиш и ти самата. Peace

Иванска какъв е смисълът да лежиш в болница тогава?

   За да си почине явно  ooooh!
Благодаря ти🙏🏼🍀
Свързах се с д-рката: Можело да ми зацапва до 12-14 седмица,докато се оформи плацентата. Продължавам клексана и всичко останало,но ако прокървя с ярка кръв-спирам клексана за няколко дни. Заради тромбофилията и многото прогестеронни препарати неиска да го спирам,но дано и не се наложи.
Виж целия пост
# 665
Момичета, за колко време се чисти Хориомон 5000 единици? Нещо не ми се вярва като си биеш 5000 единици и ако изследваш ЧХГ да излезе толкова. Бих последната инжекция вчера вечерта и ми казаха тест в сряда и/или петък. Чудя се как да разбера ако е отицателен теста? Знам че въпроса сигурно вече е задаван, но това което намирам като инфо е, че всеки ден се дели на 2 и на 10 ден е изчистено. Нещо ме съмнява обаче тази схема и реших да попитам пак Simple Smile
Успех на всички!
на мен за по-малко от 7 дни ми се изчисти!!

И аз съм с кафяво зацапване от 4 дни. Въпреки включване на дуфастон и дицинон към терапията ми(утрогестан 2х3 и естрофем 2х1) все още дори не намалява. Поставям Клексан от 0,4 който за мое учудване не ми спряха. Писах на д-рката си,но не ми отговаря,а и е отпуск до 19.08. Дали да не си го спра за няколко дни 🤔 в 5с и 4 дни съм.

Девилче.,аз също бях със зачапване,но Русев не ми спря Клексана а само аспирина на 4 ден вече нямах нищо...не се притеснявай,но ако товя ти е терапията не го спирай според мен!Влез в фейсбук групата тромбофилия и бременност този въпрос е задаван няколко пъти и отговора е един и същ (да не се спира) обяди се на някой имунолог или хематолог!!
Виж целия пост
# 666
Аз също вече 3ден съм със зацапване.. с тромбофилия съм PAİ 4G4G , но ми спряха фраксито докато спре зацапването. Само вчера не си го сложих , а днес понеже понамаля доста и реших да си бия фраксипарина. За аспирина ще го попитам утре като видя резултата от кръвното изследване.
Виж целия пост
# 667

Благодаря ти🙏🏼🍀
Свързах се с д-рката: Можело да ми зацапва до 12-14 седмица,докато се оформи плацентата. Продължавам клексана и всичко останало,но ако прокървя с ярка кръв-спирам клексана за няколко дни. Заради тромбофилията и многото прогестеронни препарати неиска да го спирам,но дано и не се наложи.

[/quote]
Направи така както ти е казала лекарката, аз съм също нейна пациентка и съм сигурна, че ти е казала най-доброто в ситуацията. Ти пробвай да се успокоиш - направила си всичко възможно!
Виж целия пост
# 668
Иванска какъв е смисълът да лежиш в болница тогава?



И аз това питам, но нали пътеката е три дни, не ме пускат
Виж целия пост
# 669
Здравейте, аз пак ще влезна нелегално в тази тема, въпреки че не съм след трансфер.
Първо да кажа, хориомона 5000 при мен се чисти за 10 дни, засякох го миналата година на иксито.
Да попитам, чхг днес ми е 1490, вчера 1400, 6 г с +1, забавя значително темп и предполагам скоро ще тръгне надолу.
За патилите и минали по този път, какви са шансовете сама да се изчистя и колко време мога да си позволя да изчакам. Това са ми много мътни води и за това питам. Знам, че след абразио се чака няколко месеца, преди опитите да се подновят и ми се искаше да се случи спонтанно.
Виж целия пост
# 670
]Кате щом е вътрематочна бременност до няколко седмици може спокойно да чакаш. След това медицински аборт е по добре кюртаж.
Виж целия пост
# 671
Може би трябва да се вземат медикаменти, за да се предизвикат контракции на матката и да се изчистиш. Най-добре лекар да го реши това.
Ако това те успокоява, моя приятелка забременя по естествен път в месеца след абразио. Лекарите я смъмриха малко, че не се е пазила, но си има бебче в момента.
Виж целия пост
# 672
Дано да текне до няколко дни и да спре да драпа нагоре чхг. Лошото е, че гърдите усърдно си ме болят, което ме навява на мисълта, че прогестерона не пада.
Снежи, това би било най безболезнено и правилно, ако нямах фобия към лекарства. Пия всичко само в краен случай, а през последната година и половина, какви ли не хормони не  натъпках. Много ми се разклати психиката тези 2 седмици, а нз как ще ми се отразят страничните ефекти на антипрогестерона. Работя за себе си и сама, ако зарежа бизнеса още малко, ще ми се струпа после много, а и ученичка трябва да подготвям. Тук в София всичко си чака мен, за това гледам и разпитвам, да мога да се подготвя най-вече психически за евентуалните изходи. То от всички тея притеснения и обикаляния, не можах и да си пострадам, както трябва, едва снощи пророних няколко сълзи ей така, както си стоях. Спомних си като ражда преди 10 г, понеже беше нормално раждане, как ми показаха дъщеря ми, голичка, мокра, мъничка и безкрайно красива, от една точица на снимката виждах вече моето човече и ми стана много мъчно, че тази точица не успя да стигне до края.
Днес в лабораторията, понеже се с приятелих с всички тези седмици, казах на лаборантката, докато ми вземаш кръв, че трудно се става майка. Тя ме погледна и отговори, че знае колко е трудно, повече от 8 години дъщеря й се борила за дете и сега на пределна възраст е бременна спонтанно и всичко върви добре. Има много хора като нас, тръпнещи, очакващи, искащи.... Случват се чудесата, въпреки теорията на медицината, въпреки науката... природата е по силна от всичко.
Виж целия пост
# 673
Момичета, за колко време се чисти Хориомон 5000 единици? Нещо не ми се вярва като си биеш 5000 единици и ако изследваш ЧХГ да излезе толкова. Бих последната инжекция вчера вечерта и ми казаха тест в сряда и/или петък. Чудя се как да разбера ако е отицателен теста? Знам че въпроса сигурно вече е задаван, но това което намирам като инфо е, че всеки ден се дели на 2 и на 10 ден е изчистено. Нещо ме съмнява обаче тази схема и реших да попитам пак Simple Smile
Успех на всички!
При мен се изчисти за 6 дена.Успех!
Виж целия пост
# 674
Имам един малко странен въпрос към момичетата с негативен тест.
Как са ви гърдите, моите така и не спаднаха и не станаха меки както обикновено се случва когато ми дойде мц, продължават да са плътни и тежки. Не ми се е случвало до сега а това ми беше 5 ти трансфер.
Тест датата ми беше 19 юли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия