Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 19

  • 29 995
  • 758
# 270
Въпросът е за бебе на 3+++ и  кога да се започне захранването му- отговор:

Много е рано ,ако е на кърма 6 мес.,ако е на хумана 4 ,изчащайте малко и започнете с кореноплодните-Картоф ,морков,пъщарнак,тиква след това плодове ,тъкмо докато опита всички ще  стане и по-голям,но има деца ,който не искат да вкусват нищо до година,имайте предвид.
Ах тия злояди децааа 😁
Виж целия пост
# 271
Това открих като начини за справяне със запека при бебета в статия от списание "Майчинство".

И същевременно с това само няколко страници по-нататък: "По-рано от четвъртия месец то(бебето) категорично не е готово за храна, в това число са и соковете." Ха сега де... 😂
Виж целия пост
# 272
Ааа, това за масажа е вярно. Малката затова не ходи на йога за мама и бебе. Когато и да отида се нааква насред часа, даже ми се случи по два пъти за едно посещение. Мислех, че след захранването вече няма да е така, но пак точно тогава се изхожда и аз вместо да си правя йогата хвърча из студиото с бебето да мия дупе 😜.
Виж целия пост
# 273
Сега попадам на темата и се отбивам да споделя съветите на уж добрия ми педиатър:
1. От самото начало ме инструктира да давам на бебока по 100-150 мл вода на денонощие и да пробвам да му махна нощното кърмене като му давам водичка или чайче като се събуди 🤨
2. На 6м, когато аз вече захранвах със зеленчукови пюрета (след консултация с консултант по кърмене и без благословията на док) тя каза, че е трябвало да почна със сокче от ябълка, морковче, после нектар, после пюре. (Бебето има рефлукс. Сокче от ябълка?!!)
3. Малко наддавал (на 6м беше с удвоено рождено тегло), но 8 хранения на ден му били много - трябвало по 5 пъти да яде.
Изобщо съвети убиец на кърменето! Мога сама да си ги класирам по абсурдност...
Виж целия пост
# 274
Написах ви как на консултацията на 4++ педиатърката обяви, че ‘започваме да заместваме хранене’ бавно и плавно, без натиск- за две седмици 2 хранения 😃
Вчера пак на консултация (5++):
- докъде сте със захранването?
- до никъде.
- какво е опитал?
-нищо. Тепърва ще започваме.
- добре. започваме да заместваме хранене (бла бла схема колко дни да давам от един буркан, какъв да е буркана.. ) . По три дни даваме един зеленчук- възпитаваме вкус. След 10дена почвате с кашите.

Едно си баба знае, едно си баба бае 😁
Виж целия пост
# 275
Колега на ММ му обяснил, че ако кърмя след годинка на бебо ще му растат зъбите напред. Обаче от залъгалката в устата не се изкривява ако не знаете 🤣.
Виж целия пост
# 276
Не е по темата баш баш,но ще го споделя.Има някаква статия в списание "моето дете",че плачещите бебета развалят 30 % от браковете.И дават там някаква статистика при плач на бебето нощем какво правят.Едни се правят на заспали,та да може партньора им да стане да го УСПОКОИ,едни усилват телевизора за да заглушат бебето,трети затварят вратата за да не го чуват. ooooh!Само на мен ли ми се струват прекалено тъпи и абсурдни отговорите?Аз моя син просто го кърмех и не е ревал нощем.Не знам защо така става?Прекалено много филми ли гледат хората,та бебето им идва твърде нанагорно?Разбира се,че бебетата реват.И денем и нощем!Ако няма да отговарям на нуждите му и ще се правя на заспала,защо по дяволите ще ми е дете? Ето я статията :http://www.moetodete.bg/liubopitno/placheshtite-bebeta-razvalyat … ot-brakovete.html
Виж целия пост
# 277
Аз само малко да продължа твойта странична тема. Бебето ми много рядко плаче, предимно когато нещо правя и не мога на момента да го накърмя. Обаче веднъж на две седмици ще се случи да плаче по пет десет минутки и веднага ще се намери на следващия ден да срещнем съседка, която почва да говори на детето ама ти защо плачеш бабиното, мама не те ли слушка. Даже веднъж директно на мен ми казаха - "Ех ти толкова искаше това дете, а пък го чух вчера да плаче, не се ли занимаваш с него" . Толкова пък да им пречи значи! А аз всеки път се чувствам ужасна майка така като ми кажат.
Виж целия пост
# 278
Вчера малкия го оставих на свекърва ми за обяд и какво заварвам - малкия с играчка във всяка ръка, а тя му буха в устата лъжици с връх 😳
Скочих аз, взех играчките и питам защо е нужно това, а тя чак ми повиши тон, че ето като съм му махнала играчките той спрял да яде! Ми той да не е кофа да му хвърляш в устата! Детето си отваря устата и си хапва докато му се яде, като спре да му се яде защо трябва да се залисва, за да му се бута ядене в устата? Детето си хапва добре, защо трябва да се тъпче като гъска?
Вбеси ме тотално 🤨
Виж целия пост
# 279
Всеки път когато мм говори с някой от роднините по телефона чувам репликата "защото е бебе" 😂 Тя плаче рядко, но ако не е"защо плаче" ще е "защо вика" "защо ахка" и т.н. Той добре се справя 😁
Не бих понесла да ми повишат тон за това как си гледам детето. Ама това сега, с първото не бях още проклета.
Виж целия пост
# 280
svee, мъжа ти вече е трениран с трите броя 😉
Аз също не търпя някой да ми дава акъл за моето дете и хич не оставам длъжна. Тя се усети, че е сгафила с този тон, защото се сепна и почна да замазва ама аз режа веднага, защото тя има склонност много да си позволява, но често забравя, че аз не съм дъщеря й и това не е другия й внук, където е оставена да властва, та се налага да й напомням да се съобразява. Другия й внук е еталон за “как не трябва да възпитаваме детето”
Виж целия пост
# 281
И аз да се включа по темата с ревящите/неревящи бебета Grinning
Моят по принцип също е много кротък, не реве, ако не е на кеф мрънка леко, но ми се случи един път да не успея да му обърна веднага внимание, защото насипвах пюрета в бурканчета, та той порева едни десетина минути.... Мале съседката беше звъняла чак на моя мъж (който по това време не беше вкъщи) да пита какво е  станало, защо реве бебето.... На другия ден като я видях и мене ме пита, и аз й казах: защото е бебе и приключих Rolling Eyes
Иначе днес свекървата като ме видя, че съм си приготвила две люти чушки, вика не може, ти кърмиш Grinning ей изядох си ги сладко, сладко Joy
Вчера пък беше втрещена, че малкия няма да яде скоро попара, защото не съм въвела млечните и не бързам (на 8 м. сме). А реакцията беше, защото й казах, че не искам да слагам краве масло в пюретата (според нея не са засищащи само голи зеленчуци) и съответно няма попара Joy

Виж целия пост
# 282
А аз всеки път се чувствам ужасна майка така като ми кажат.
Не така, премести си го в другия крачол вместо това.
Понякога се чудя хората деца ли гледат, извънземни ли...
Виж целия пост
# 283
Тази съседка дето ми го каза това в последствие при друг разговор разбрах, че детето и практически е отгледано от бабата - нейната свекърва, а не от нея. Явно наистина има жени, които представа си нямат как се държат бебетата. От нея съм чула и много от бисерите, за които в тая тема говорим.
Знам, че не трябва да им се връзвам, ама винаги ме жегва отвътре.
Виж целия пост
# 284
Ще ти мине като разбереш, че пет пари не струват и не могат на малкия пръст да ти стъпят. Моята свека е същата - нейните синове не са имали колики и тя няма опит с ревящи деца. Защо реве?!? Знае ли се? Вече се смея, де Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия