Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 28 669
  • 730
# 375
В сайта я дават до 4 месеца..., изпуснали сме времето. Може би наистина е полезна, когато са неподвижни, а сега са шугави и Калоян със сигурност ще си я напъха в устата, но не и да стои мирен на нея. Вечер се събуждам няколко пъти и всеки път го гледам е заел различна поза, а що пъшкане и мрънкане пада докато се обърне от гръг настрани не е истина.Понякога му се смея, но не му помагам, защото се разсънва и е страшно. Дано се оправят главиците, пак ще питам педиатърката( но сега ми е черна след падането и никаквата и реакция) та може и с друг лекар да се консултирам. Благодаря за отзива мили майки!
Аз си мисля, че все още не са се оформили и с времето ще се оправи това.
При нас от раждането имахме малка деформация на главата, но мина време и вече е наред. Също бях забелязала, че едното око е по-отворено от другото, но  горе долу са еднакви вече.
Виж целия пост
# 376
На Михаил главата също беше доста крива. Определено дясната страна му е по- удобна. След като бяхме на ортопед, който силно препоръчвам, ни обърна внимание да не неглижираме проблема. Започнах да го обръщам, докато е буден, докато го гушкам и разбира се, докато спи. В началото се ядосваше и се будеше дори. На мен ми беше гадно, но бях решила, че ще опитам всекидневно. Сега спи основно по корем и на лявата си страна. Определено главата му е много по-добре.
Успех на всички притеснени за дечицата си  майки.
Нефертития, на големия ми син също бяха чули шум, но го израстна много бързо. Знам че често се среща.
Днес бяхме на консултация и му биха ваксина. На 4 месеца Михаил е 7200 гр и 67 см. Педиатърът ни говори за захранване скоро, но за мен е много рано още. Бебчо е на кърма, хапва по 6 пъти на ден по 150 мл. Цедя се, затова знам точното количество.  Четох че има захранващи майки. На колко бяха бебетата, когато започнахте. Как го понесоха?
Виж целия пост
# 377
   Добро утро. Момичета, забелязали ли сте дали бебчетата предпочитат да спят на тази страна, на която и вие сте спали, докато бяхте бременни? Звучи смешно, но лично при мен е точно така - като бременна спях почти само на дясно и сега синът ми си предпочита главата му да е на дясно. От известно време се върти и вече спи настрани и по корем, та се получава известен баланс...главата му беше многоо крива, но сякаш почна да се пооправя...Мисълта ми е, че и вашите бебчета като почнат да се въртят, ще им се оправят главичките. Педиатърката ми беше казала точно така, аз не ѝ вярвах и се притеснявах, но ето:)
   Ще ви споделя нещо интересно. Понеже детето направи алергична реакция след третия прием на Синфлорикс, мястото се наду, почервеня и го болеше (мина му 40ч след поставянето), сега като го водих на детски кардиолог заради шума, лекарката каза да не бързам със захранването. Щом организмът му е реагирал алергично, има риск и при захранване да стане така и ще почна всичко отначало. Затова ми каза да изчакам до към шестия месец. Педиатърката ми май не е много съгласна. Аз ѝ имам доверие, тя е от старата школа, 35 години е педиатър, отгледала е доста деца и има опит, но все пак се притеснявам. Ако се окаже рано и направи реакция от храната, ще има да се обвинявам. Ще го мисля още малко, след седмица бебо става на 5 месеца. Имам още малко време.
   Приятен ден, момичета:)
Виж целия пост
# 378
  Добро утро. Момичета, забелязали ли сте дали бебчетата предпочитат да спят на тази страна, на която и вие сте спали, докато бяхте бременни? Звучи смешно, но лично при мен е точно така - като бременна спях почти само на дясно и сега синът ми си предпочита главата му да е на дясно. От известно време се върти и вече спи настрани и по корем, та се получава известен баланс...главата му беше многоо крива, но сякаш почна да се пооправя...Мисълта ми е, че и вашите бебчета като почнат да се въртят, ще им се оправят главичките. Педиатърката ми беше казала точно така, аз не ѝ вярвах и се притеснявах, но ето:)
   Понеже детето направи алергична реакция след третия прием на Синфлорикс, мястото се наду, почервеня и го болеше (мина му 40ч след поставянето), сега като го водих на детски кардиолог заради шума, лекарката каза да не бързам със захранването. Щом организмът му е реагирал алергично, има риск и при захранване да стане така и ще почна всичко отначало. Затова ми каза да изчакам до към шестия месец. Педиатърката ми май не е много съгласна. Аз ѝ имам доверие, тя е от старата школа, 35 години е педиатър, отгледала е доста деца и има опит, но все пак се притеснявам. Ако се окаже рано и направи реакция от храната, ще има да се обвинявам. Ще го мисля още малко, след седмица бебо става на 5 месеца. Имам още малко време.
   Приятен ден, момичета:)
Виж целия пост
# 379
Момичета, тези от вас които ползват ергономична раница ще споделите ли марка и модел?
За захранването аз също ще изчакам до 5+++ месеца, ние също сме само на кърма..
Виж целия пост
# 380
Явор спи точно на обратната, на която предпочитах аз Simple Smile Но го от давам на това, че така е сложен кревата и ме вижда преди да заспи.

Имам две раници, едната е Интегра Солар. Мека, без твърд колан, с кръстосани презрамки. Супер лесно се ползва, не запарява толкова лятото и е удобна и компактна.
Другата ми е KAVKA. Нова ми е, още не съм носила с нея, но от пробите останах с добро впечатление Simple Smile
Виж целия пост
# 381
И Ивайло спи на обратната на моята страна.
Нашата педиатърка също е на мнение да не бързаме със захранването, докато детето наддава нормално. Каза, че още стомашно чревния тракт не е достатъчно съвършен и пропуска по-големи частици, затова могат да възникнахт алергии.
В 4я месец се ходи отново на ортопед. Казаха, че всичко е наред има и ядки на вкостяване. Знаете ли какви прегледи предстоят?
Виж целия пост
# 382
Vivru, ходи се отново при ортопед, ако е открит проблем първия път или това важи за всички бебенца на четири месеца? Водих детето, когато беше на два месеца и половина, като ми обясниха, че е важно това първото посещение да е преди шестия месец, понеже при евентуален проблем да може да се вземат мерки. Питах дали трябва да го водя отново след няколко месеца и ортопедът каза, че няма смисъл.
Виж целия пост
# 383
На нас също ортопедът ни казаха да отидем към шестия месец.
Виж целия пост
# 384
И аз питах за ортопед, но според личната няма нужда щом първия път не е открит проблем.
Виж целия пост
# 385
Колкото лекари явно толкова мнения, моята настояваше на края на първия и през четвъртия месец, гонеше ме с направлението.
Виж целия пост
# 386
На мен също ми казаха в 6 месец за ортопед, но най-добре да си слушаме лекарите:) 🤗
Виж целия пост
# 387
И нас на 6 месеца ни казаха за ортопед. Преди това не сме го водили.
Виж целия пост
# 388
И при нас ни казаха на 6 месеца пак на ортопед. Спомням си с баткото, че тогава обясняваше за сядането и прохождането.
Мами, стягам багажа за море. Май ще трябва да кача апартамента на колела. Ужассссс. Добре, че баткото не иска играчки за плаж и кофички Wink
Виж целия пост
# 389
Здравейте и от мен!
Относно почивката, ние сме в момента. Вярно, че е близо ( Пловдив-Велинград), но все пак си е на различно място. Не знам и аз как се намушихме с тия багажи, а колата е с огромен багажник. Иначе аз пътувам почти ежедневно сама с детето по 18 км в едната посока, но не я слагам отпред. Не смятам, че само еърбега е проблем. Човек се разсейва. Имало е случаи, в които е поплаквала и ако пеенето на песни не помогне й слагам телефона с включен шум на сешоар до нея + Софи жирафа.
Нашата педиатърка също спомена за захранване лт другия месец. В момента детето е на 4 месеца. Не ми се вижда подходящо все още. Нито сяда, нито е достатъчно координирана, отделно я кърмя на поискване, наддава си, расте, та ще видим.
Колкото до раниците, нашата е Ergo baby, но я купихме втора ръка и не съжалявам. ☺
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия