Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 28 669
  • 730
# 405
след време ще викаме как добре си бяха като новородени Grinning
Натам вървят нещата 😅 поръчах му герданче от кехлибар, уж помагали за зъбки и за настроението. Попаднах на интересна статия, така както казват да се смята седмицата според термина, а не датата на раждане сме точно 19 седмица
https://xedra.wordpress.com/articles/livingwithbaby/8magicleaps/
Виж целия пост
# 406
Оооо и моите двамата през деня ако за спят за по 15..20 минути е цяло чудо и двамата реват, мрънка като ги оставиш рев както и при Vivru. Добре че е майка ми милата, и тя напусна си работа за да ми помага, че направо полудявам с двамата. Като заспи единия докато приспяя другия и айдее пак се събужда. Абе по цял ден си приказвам сама някой път да ееее на моменти си и отговарям. 😂😂😂
Виж целия пост
# 407
И Михаил от 2 дни е така, мъка. А лигите му са като река. И баткото се лигави, но такова чудо не съм виждала. Все се успокоявам, че " И това ще мине" . Спокойна вечер на всички.
Виж целия пост
# 408
Спокойно, момичета 🤫
Аз да ви кажа след 1 седмица ставаме на 5 месеца и да ми е жива и здрава откакто се е родила не се е случвало да спи цяла нощ. Преди се будеше да яде по 2 пъти, от 2 месеца вече се буди просто ей така по поне 3,4 пъти 🤪. Поне през деня спи 3 пъти: преди обяд 1 час, на обяд 2 часа и следобяд 30 мин. Иначе това, което ми прави впечатление е, че не може да издържи повече от 2 часа бодърстване. Случи ли се да се увеличи интервала се превъзбужда и няма укротяване 😏
Виж целия пост
# 409
Значи не сме единствените киселеещи. В количката изобщо не иска, каките я бутат празна, а аз малкия принц го нося на ръце. "Хванахме" и вирус с 39градуса темп, за щастие и това премина. Лигите са като река, където и да легне всичко намокря. Постоянно се сърди и вече незнам какво ще избие първо зъбче или рог 🤔 Това е за сега от нас. Лека вечер на всички и много целувки на бебоците😙😙😙
Виж целия пост
# 410
Поздрави от морето! На бебо му изби първото зъбче тук Simple Smile За съжаление чакаме и втория а настроението му е майко мила. Вече не знам дали не яде на 30 мин. Пищи, мрънка, реве...Ще видим почивка чудо. Баткото се сърди, че не играем с него. Дано се окопитим, че скоро става първолак и ми се искаше да му дадем малко щастливи слънчеви мигове Simple Smile
Виж целия пост
# 411
а аз малкия принц го нося на ръце.

Хаха ей заради такива моменти, винаги си нося раницата с мен Joy
Виж целия пост
# 412
Пърпъл като спомена раница, от два дни сме с ерго бейби, ей родихме се, голям кеф му е, заспива след няколко полюшквания. Влюбих се направо. Със слинга като че ли не му беше толкова приятно, но го отдавам на жегата, а с раничката поне се завърта въздуха като е по-отворена. Та препоръчвам на всяка мама някаква раничка да си вземе, наистина е уникално удобство! Толкова излишни неща взехме, дори колкичката си сменихме 😃 е това е едно от малкото ми точни попадения
Виж целия пост
# 413
Момичета, искам да подаря на една мама слинг-шал, за да носи своето момиченце(на 35 дни) и да го успокоява, че много плаче. Какъв тип слинг да ѝ купя - гледах разни тип торба, има с халки, без халки..Вие кой вид сте ползвали и къде мога да намеря такъв?
Виж целия пост
# 414
На мен ми беше най-удобен еластичния слинг...тъкания нещо не можах да се справя с него, а тези с халките не ги харесвам. Разгледай в сгушени има много
Виж целия пост
# 415
Здравейте, мами! Моето бебче е на 4+ м. изцяло на кърма. Кърмя го на около 3 часа, а през нощта се буди веднъж. Вчера бяхме на консултация и за 20 дни е наддал само 200 гр. В момента Тежи 7100 и е 63 см. Според педиатъра само кърма вече не му е достатъчна и ми препоръча да започна да давам сокчета и плодови пюрета. Аз мислех да изчакам да навърши 5м. и тогава да започна със зеленчукови пюрета. Не ми се иска да започна първо с плодовите, а за сок май е раничко още. Първо детенце ми е и темата за захранването малко ме затруднява. Моля за съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 416
Здравейте, мами! Моето бебче е на 4+ м. изцяло на кърма. Кърмя го на около 3 часа, а през нощта се буди веднъж. Вчера бяхме на консултация и за 20 дни е наддал само 200 гр. В момента Тежи 7100 и е 63 см. Според педиатъра само кърма вече не му е достатъчна и ми препоръча да започна да давам сокчета и плодови пюрета. Аз мислех да изчакам да навърши 5м. и тогава да започна със зеленчукови пюрета. Не ми се иска да започна първо с плодовите, а за сок май е раничко още. Първо детенце ми е и темата за захранването малко ме затруднява. Моля за съвет Simple Smile

Аз също съм чела, че със зеленчуци се почва, и лекарката на моето бебе каза така. Трябва да е започнало да седи бебето, за да започнеш захранването, иначе е опасно. Бебето ти момченце ли е? Момченцата по принцип са малко по-тежки от момиченцста, но мисля, че е в норма според таблиците за възраст, ръст и тегло. Моето е момиченце на 4 м и 3 седмици и е 68 см на 6750 гр. Ако само тези 20 дни не е наддало добре, може би е по-добре да изчакаш със заханването, възможно е да е в някаква кърмаческа стачка или нещо подобно.
Виж целия пост
# 417
Да, момченце е. Иначе суче нормално, спинка си... общо взето е едно спокойно бебче. Досега наддаваше с по килограм за месец.
Виж целия пост
# 418
Струва ми се, че ако оставаше гладен, или щеше да се дере от рев, или щеше да е отпаднал, апатичен и сънлив, ако гладува хронично. Не е задължително да наддава по килограм на месец всеки месец според мен. Плюс това при вас са минали само 20 дни между измерванията, 1/3 от месеца предстои. Ако ще ти е по-спокойно, направи консултация с педиатър.
Виж целия пост
# 419
И аз знам, че се започва със зеленчукови пюрета, защото ако започнеш с плодови е много вероятно после да не иска зекенуловите, защото ще са му безвкусни. Иначе иска да почнем зАхранване при навършени 5 месеца, някъде между 5 и 6 месец с картофче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия