Мека мебел - тема 8

  • 140 816
  • 899
# 375
Аз пак с питането за диван подходящ за ежеднвено спане Тези на Нани ми ср виждат ок, но нов проблем, всички дивани са с малка площ за сън, иска ми се като се разтегне дивана да има повече място за спане. Идеята ми е, че ще спим с ММ, но чакаме бебе и ори нужда искам да я взимам при нас.
Някой да знае дивани с по-гилвма площ за сън?
Виж целия пост
# 376
Спала съм на диван от този тип и беше изключително удобен, но не беше с кожа, а с дамаска тип флок. Спалнята ставаше огромна, по-голяма от нашата си спалня вкъщи.
Виж целия пост
# 377
Не препоръчвам и кожените дивании фотьойли на Биттел или Кармен, или както и да се наричат. Купихме фотьойл от тях, кожен и наистина много удобен. Но, след 2 годишна употреба започна да се бели на места, като пиян англичанин на Сл. бряг. Писах им отзив в Гугъл и ми отговориха да се свържа с отдел гаранции и ремонти. То ми беше ясно, че е изтекла гаранцията и не мога да имам никакви претенции. Изпратих им снимки и фактурата, пратиха човек да го разгледа и снима. И накрая становището им било, че фотьойла бил почистван с агресивен препарат и изгорял...
Астониш за кожа, и как да изгори само на определени места, като се бърше целия. Предложиха отстъпка 10% от следваща покупка ит тяхния магазин или да ми върнат 100лв. Не, благодаря. Предпочитам да споделям за "качествената"  им кожа на изделията които предлагат!

Естествена кожа ли са?
Виж целия пост
# 378
Естествената кожа има най-грубо казано три класа според повърхността:
- Анилинови
- Полуанилинови
- С покритие от полиуретан

Първите са най-скъпи, най-приятни на допир и стареят красиво. Но ако ги надраскаш с флумастер или залееш с кафе - до там са. И искат редовно подхранване на кожата.
Третите са най-евтини, имат леко пластмасово усещане, но пък с каквото и да ги нацапате се забърсват с мокра къра и толкоз. Общо взето са най-практичните. Но полиуретановото покритие може да се обели или развали от активни почистващи средства. Препоръката е да се чистят само с вода.  Може би именно за такава повреда става дума от почистващо средство. Полуанилиновите са нещо средно във всяко отношение.
Но това е за покритието, не касае здравината на кожата. При хубава и здрава кожа има фирми, които обелват боята до голо, поправят скъсано и друго и боядисват пак. Така може да се смени цветът също така. На времето за тройка и диван ми искаха 600 лева за да станат като нови. Но не носят по стълбите и затова се отказах - искат ги пред входа.
Виж целия пост
# 379
Ох, не знам, разтяга ли се по такъв сложен начин вече ми е голям минус... В момента сме с такъв, стои разпънат през цялото време, защото няма кой да го разгъва и сгъва ежедневно. Затова съм се насочила към модел точно от типа на Twin, макар че той специално ми иде скъп, има и по-евтини варианти, в Айко например. Не знам как са като качество, защото все още не ми е на дневен ред, но такъв мисля да е следващият ни диван.
Не намирам нито в Аико, нито дръгаде подобни на  Twin дивани, дали може фа ми покажете вие какво сте открили.
Виж целия пост
# 380
Ох, не знам, разтяга ли се по такъв сложен начин вече ми е голям минус... В момента сме с такъв, стои разпънат през цялото време, защото няма кой да го разгъва и сгъва ежедневно. Затова съм се насочила към модел точно от типа на Twin, макар че той специално ми иде скъп, има и по-евтини варианти, в Айко например. Не знам как са като качество, защото все още не ми е на дневен ред, но такъв мисля да е следващият ни диван.
Не намирам нито в Аико, нито дръгаде подобни на  Twin дивани, дали може фа ми покажете вие какво сте открили.
Виденов

Скрит текст:


Виж целия пост
# 381
Не намирам нито в Аико, нито дръгаде подобни на  Twin дивани, дали може фа ми покажете вие какво сте открили.
Ето го в Айко:
https://aiko-bg.com/product-05953011549
А някъде на предните страници имаше още един линк мисля, за някаква русенска фирма ли беше...
п.п. Ето го и него:
https://kambo-shop.com/dnevna-bg/aglovi-divani-bg/holen-agal-emo … ice&order=ASC
На Айко ми харесва повече, защото облегалката на едната страна е до края, има и големи възглавници. Останалите модели, които съм гледала са с частични облегалки и на двете крила, което не ми се вижда особено удобно.
Виж целия пост
# 382
Аз пак с питането за диван подходящ за ежеднвено спане Тези на Нани ми ср виждат ок, но нов проблем, всички дивани са с малка площ за сън, иска ми се като се разтегне дивана да има повече място за спане. Идеята ми е, че ще спим с ММ, но чакаме бебе и ори нужда искам да я взимам при нас.
Някой да знае дивани с по-гилвма площ за сън?
Фиджи на Камбо.
Виж целия пост
# 383
При Фиджи на Камбо спалната площ е 145/240 см https://kambo.bg/aglovi-divani-bg?product_id=161
Каква му е цената?
Този на Нани - https://nanihome.bg/sofas/olympia - спалната площ е 150/190 , 1100лв
Аз си поръчах този за случайни гости, още не знам колко е удобен:  https://www.ralica.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B … 0%B2%D0%B0%D0%BD/ - Спална площ: 145/190 см, цена 615 лева. На живо в магазина много добре изглеждаше. Някой с отзиви от тези дивани?
Виж целия пост
# 384
Естествената кожа има най-грубо казано три класа според повърхността:
- Анилинови
- Полуанилинови
- С покритие от полиуретан

Първите са най-скъпи, най-приятни на допир и стареят красиво. Но ако ги надраскаш с флумастер или залееш с кафе - до там са. И искат редовно подхранване на кожата.
Третите са най-евтини, имат леко пластмасово усещане, но пък с каквото и да ги нацапате се забърсват с мокра къра и толкоз. Общо взето са най-практичните. Но полиуретановото покритие може да се обели или развали от активни почистващи средства. Препоръката е да се чистят само с вода.  Може би именно за такава повреда става дума от почистващо средство. Полуанилиновите са нещо средно във всяко отношение.
Но това е за покритието, не касае здравината на кожата. При хубава и здрава кожа има фирми, които обелват боята до голо, поправят скъсано и друго и боядисват пак. Така може да се смени цветът също така. На времето за тройка и диван ми искаха 600 лева за да станат като нови. Но не носят по стълбите и затова се отказах - искат ги пред входа.
Може ли контакт на тези хора. Фотьойла се разглобява на седалка и облегалка.
Виж целия пост
# 385
Не го пазя, потърси в нета.
Виж целия пост
# 386
При Фиджи на Камбо спалната площ е 145/240 см https://kambo.bg/aglovi-divani-bg?product_id=161
Каква му е цената?
Този на Нани - https://nanihome.bg/sofas/olympia - спалната площ е 150/190 , 1100лв
Аз си поръчах този за случайни гости, още не знам колко е удобен:  https://www.ralica.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B … 0%B2%D0%B0%D0%BD/ - Спална площ: 145/190 см, цена 615 лева. На живо в магазина много добре изглеждаше. Някой с отзиви от тези дивани?
Аз имам Фиджито. Цената с базова дамаска е около 1300 (нашият е е с друга дамаска). Не го изполваме за спане, само за гости или ако заспя някоя вечер на него, но иначе много яко търкаляне пада. Не е скръцнал, не е мръднал.
Малко са му вдигнали цената:
https://kambo-shop.com/dnevna-bg/aglovi-divani-bg/holen-agal-fidzhi-bg.html
Виж целия пост
# 387
При Фиджи на Камбо спалната площ е 145/240 см https://kambo.bg/aglovi-divani-bg?product_id=161
Каква му е цената?
Този на Нани - https://nanihome.bg/sofas/olympia - спалната площ е 150/190 , 1100лв
Аз си поръчах този за случайни гости, още не знам колко е удобен:  https://www.ralica.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B … 0%B2%D0%B0%D0%BD/ - Спална площ: 145/190 см, цена 615 лева. На живо в магазина много добре изглеждаше. Някой с отзиви от тези дивани?
Точно този на Нани не го бях видяла и скоро го видях, че е 150 и бая му се чудя дали ще е удобен, защото много ми харесва нанвъншен вид, а като цена е чуден.
Виж целия пост
# 388
Тези механизми с падащ гръб не ги харесвам.
Трябва да се дръпне малко целия диван напред за да не удря падащият гръб стената.
С времето се разпаянтват, защото гърбът се държи долу с две да ги наречем панти, а като се седне и облегне човек натискът е в горната част.
Този е по широк и с подматрак, поръчка по запитване, не съм сигурна дали е актуална обява, снимката е линк.

Виж целия пост
# 389
Здравейте,

Харесала съм си модулни дивани на Canappe / Feydom и като цяло ми допадат като изработка и цветове.
Единственият минус е мястото за съхранение.
Има ли нещо сходно на пазара, което да предлага по-дълбоки ракли отдолу.

Aкo имате предложения за други производители, ще се радвам да разгледам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия