16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 529
  • 1 854
# 1 275
Съвсем се обърках вече.  Значи хлапето е записано на 2ро класиране (статусът й в платформата е променен още в петък). Не е удовлетворена и решава да се пробва за някое (по-високо от нейното) място, хартисало, след като е приключило записването на 2 етап. На 23ти излизат свободните места след 2ро класиране. На 24ти изтегляме документите и заявяваме участие за онези останали след 2ри прием места.  Нейното място вече е свободно, но НЕ фигурира в 3то класиране, щото съм я описала след обявяване на свободните места. Ако не успее да се премести по-нагоре в желанията на 3то класиране и остане за 4то класиране, пак ще може да се бори за нейното си място от 2ро класиране, щото то вече ще е обявено като вакантно.....така ли е? И тогава какъв е рискът то да бъде заето от друго дете? (свен ако някое с по-висок бал не е размислило и решило да се пробва за място с по-нисък бал).......тотален хаос в главата ми....
Виж целия пост
# 1 276
desunka, нямаш си на идея колко съм напрегната. Стигам до извода че дори и на четвърто не можеш да си сигурна дали точно твоето дете ще приемат. Защото не знаеш кой ще кандидатства. Единственото сигурно е да си запишеш детето и да не го отписваш.
Виж целия пост
# 1 277
естествено, че не можеш да си сигурна - може да загубиш както желаното, така и текущото място заради друг с по-висок бал
Виж целия пост
# 1 278
desunka,Cool baby, точно така.
Виж целия пост
# 1 279
Съвсем се обърках вече.  Значи хлапето е записано на 2ро класиране (статусът й в платформата е променен още в петък). Не е удовлетворена и решава да се пробва за някое (по-високо от нейното) място, хартисало, след като е приключило записването на 2 етап. На 23ти излизат свободните места след 2ро класиране. На 24ти изтегляме документите и заявяваме участие за онези останали след 2ри прием места.  Нейното място вече е свободно, но НЕ фигурира в 3то класиране, щото съм я описала след обявяване на свободните места. Ако не успее да се премести по-нагоре в желанията на 3то класиране и остане за 4то класиране, пак ще може да се бори за нейното си място от 2ро класиране, щото то вече ще е обявено като вакантно.....така ли е? И тогава какъв е рискът то да бъде заето от друго дете? (свен ако някое с по-висок бал не е размислило и решило да се пробва за място с по-нисък бал).......тотален хаос в главата ми....
И аз от снощи задавам такива подобни въпроси, но не прочитам кокретни отговори.
Виж целия пост
# 1 280
Съвсем се обърках вече.  Значи хлапето е записано на 2ро класиране (статусът й в платформата е променен още в петък). Не е удовлетворена и решава да се пробва за някое (по-високо от нейното) място, хартисало, след като е приключило записването на 2 етап. На 23ти излизат свободните места след 2ро класиране. На 24ти изтегляме документите и заявяваме участие за онези останали след 2ри прием места.  Нейното място вече е свободно, но НЕ фигурира в 3то класиране, щото съм я описала след обявяване на свободните места. Ако не успее да се премести по-нагоре в желанията на 3то класиране и остане за 4то класиране, пак ще може да се бори за нейното си място от 2ро класиране, щото то вече ще е обявено като вакантно.....така ли е? И тогава какъв е рискът то да бъде заето от друго дете? (свен ако някое с по-висок бал не е размислило и решило да се пробва за място с по-нисък бал).......тотален хаос в главата ми....
                 Правилно си разбрала.Рискът е това дете с по-високия бал дето е решило да се пробва с по-нисък бал ...може да има 0.25 по-високо от вас и тази паралелка да е пожелана от  него точно в тия два-три дни.Другият вариант е това дете да не е писало изобщо вашата паралелка и да не е прието никъде и пренарежда желанията си съобразно свободните места и......още един вариант - слад размисъл да е решило да смени едно у-ще с друго ,а паралелките може и да са същите.Ако се замисля вероятно ще намеря и още варианти за трето класиране и загубата на мястото ви.
Виж целия пост
# 1 281
Скрит текст:
Съвсем се обърках вече.  Значи хлапето е записано на 2ро класиране (статусът й в платформата е променен още в петък). Не е удовлетворена и решава да се пробва за някое (по-високо от нейното) място, хартисало, след като е приключило записването на 2 етап. На 23ти излизат свободните места след 2ро класиране. На 24ти изтегляме документите и заявяваме участие за онези останали след 2ри прием места.  Нейното място вече е свободно, но НЕ фигурира в 3то класиране, щото съм я описала след обявяване на свободните места. Ако не успее да се премести по-нагоре в желанията на 3то класиране и остане за 4то класиране, пак ще може да се бори за нейното си място от 2ро класиране, щото то вече ще е обявено като вакантно.....така ли е? И тогава какъв е рискът то да бъде заето от друго дете? (свен ако някое с по-висок бал не е размислило и решило да се пробва за място с по-нисък бал).......тотален хаос в главата ми....
И аз от снощи задавам такива подобни въпроси, но не прочитам кокретни отговори.

А четеш ли изобщо? Joy Многократно в тази тема са давани конкретни отговори, последно от Лоренца, баш преди твоя пост.
Виж целия пост
# 1 282
Само ако изобщо ама изобщо, не иска детето училището където е прието си заслужава риска. И стигам до извода че по добре изобщо да не се записва или да се опише днес, за да излезе мястото свободно.
Днес нашия ме уведоми че категорично не иска Джон. И няма как. Май клоня вече да не го записвам. Чак се треска от нерви....
Виж целия пост
# 1 283
И стигам до извода че по добре изобщо да не се записва или да се опише днес, за да излезе мястото свободно.


Мястото ще излезе свободно  на трето класиране ако изобщо не се е записал на второ. Ако обаче се отпише днес, то тогава същото място ще излезе на четвърто.
Виж целия пост
# 1 284
sanaka, минута е малко Simple Smile

Cool baby, миналата година къде е имало свободни места за трето? Не че е приложимо днес, но все пак.
Виж целия пост
# 1 285
Свободни места за трето класиране през 2018:
http://ruo-sofia-grad.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/%D1%81% … 0-20182019-%D0%B3
Виж целия пост
# 1 286
Скрит текст:
Съвсем се обърках вече.  Значи хлапето е записано на 2ро класиране (статусът й в платформата е променен още в петък). Не е удовлетворена и решава да се пробва за някое (по-високо от нейното) място, хартисало, след като е приключило записването на 2 етап. На 23ти излизат свободните места след 2ро класиране. На 24ти изтегляме документите и заявяваме участие за онези останали след 2ри прием места.  Нейното място вече е свободно, но НЕ фигурира в 3то класиране, щото съм я описала след обявяване на свободните места. Ако не успее да се премести по-нагоре в желанията на 3то класиране и остане за 4то класиране, пак ще може да се бори за нейното си място от 2ро класиране, щото то вече ще е обявено като вакантно.....така ли е? И тогава какъв е рискът то да бъде заето от друго дете? (свен ако някое с по-висок бал не е размислило и решило да се пробва за място с по-нисък бал).......тотален хаос в главата ми....
И аз от снощи задавам такива подобни въпроси, но не прочитам кокретни отговори.

А четеш ли изобщо? Joy Многократно в тази тема са давани конкретни отговори, последно от Лоренца, баш преди твоя пост.
Чета отговорите и пак не съм съвсем сигурна че е така.
Искам да попитам пак, за да съм сигурна какво да правя.
1.На 23-ти в сайта на РУО Сф.град  публикуват свободните места. Ако в паралелката, за която се борим има места, трябва до 17 ч. на 23-ти да се отпишем; статуса ни в системата да се промени от " Записан" на "Не записал се" и на 24- ти системата да ни пусне да кандидатстваме он лайн ( не в гнездо) за 3-то класиране за желаната паралелка ли?
 2.Тъй като по различно време на 23-ти ще има отписващи ( рискуващи  ) се деца и освобождаващи места, значи ли че РУО-то  ще прибавя тези места и ще трябва през време да актуализира вече по-голяма бройка на свободните места за дадена паралелка? Както знаем РУО-то не обичат навреме да публикуват актуална информация?!?
Например: Ако утре към 11-12 ч. ( след като си изядат баниците, изпият си бозата и след това кафето ) РУО обяви свободните места- дете класирано например по 4 или 5-то желание и записано, види, че има свободно място в паралелката му по 1-во или второ желание и реши да се отпише от сегашната си и да се пробва за по-желаната; отпише се  и освободи място около 14-15 ч. то тогава списъка на РУО от обяд няма да е реален. Кога ще е видно това освободено място?
А това, че Единственото сигурно е да си запишеш детето и да не го отписваш ми е пределно ясно
Виж целия пост
# 1 287
                     Ето миналогодишните свободни места за трето:
https://www.danybon.com/obrazovanie/svobodni-mesta-3-klasirane-g … nazii-sofia-2018/

                     Маркираните паралелки нямат свободни места!
Виж целия пост
# 1 288
Cool Baby, ако не го запишеш днес, мястото му ще влезе във вакантните за трето класиране, но нямаш никаква гаранция, че той повторно ще се класира на него. Винаги може да се появи кандидат с по-висок бал, който да го измести.

Benast, след като са обявили вакантните места, нищо не добавят. Освобододеното от вас остава за четвърто класиране.
Виж целия пост
# 1 289
.
Днес нашия ме уведоми че категорично не иска Джон. И няма как. Май клоня вече да не го записвам. Чак се треска от нерви....
               При нас драмата другаааа.....мама е доволна,но младежът хич.Миналата година за желаната от него паралелка е имало 3 свободни места и сега се чудя ,ако има свободни какво да правя? И мама,и младежът не са в Сф.При разлика от 3.5 ми се струва много рисково.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия