16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 526
  • 1 854
# 1 425
Видях, видях, сега почвам да го чета. Wink Така и трябва да бъде. Предишният вариант - диплома за средно образование, включваща само 11-ти и 12-ти клас - беше голяма недомислица.
Виж целия пост
# 1 426
Както винаги РУО София-град ще са от последните. Дано поне не пуснат план-приема за първи етап. Joy

е като нищо. и 3-тото ще бъде 1-во - тъкмо да премислим отново Grin
Виж целия пост
# 1 427
Имаше въпрос за избора на 125 и 31 математически паралелки. Направи ме впечатление от написаното във форума, че най-важното в избора  на някои е дали едно училище е елитно и дали балът е висок. Та, ако се залага на елитност на училището и по-висок бал между две училища със сходни паралелки, би трябвало да се предпочете определено 31.

Ето малка статистика от 2019 г. и 2018 г.
I класиране 2019
31СУЧЕМ "Иван Вазов" 0315 Математически - АЕ 380.500 433.500
125 СУ "Боян Пенев" 1251 Математически - АЕ 168.500 483.500
II класиране 2019
125 СУ "Боян Пенев" 1251 Математически - АЕ 168.500 366.750
31СУЧЕМ "Иван Вазов" 0315 Математически - АЕ 367.500 425.000

I класиране 2018
31СУЧЕМ "Иван Вазов" 0315 Математически - АЕ 358.500 428.500
125 СУ "Боян Пенев" 1251 Математически - АЕ 77.500 471.500
II класиране 2018
125 СУ "Боян Пенев" 1251 Математически - АЕ 178.750 394.750
31СУЧЕМ "Иван Вазов" 0315 Математически - АЕ 346.000 387.500

Но според мен е важно да се гледа и програмата на училището и какво може би би дало, ако има нещо изнесено в сайта, а може и на място да се отиде да се провери.  Тези училища ме интересуваха, но не точно тези паралелки и затова ги имам и като информация.
Определено от събрани мнения за тези училища, плюсовете за 125-математическа паралелка са много повече отколкото за 31. Понякога някои неща може и изкуствено да са завишени, затова и трябва много да се внимава в избора ни.

Това чакане е много изнервящо и както винаги София ще е последна. Sad

Виж целия пост
# 1 428
Много благодаря на всички които отговориха за 125 и 31.
То не се знае какво ще предложи пазара, но все пак...
Ще изчета всичко, преди да натисне м копчето и много ще внимаваме.
Че няма 5 и 6то класиране.
Виж целия пост
# 1 429
Здравейте , бих искала да попитам има ли някой , който ще пробва 1ва АЕГ или 2ра АЕГ на трето класиране .Младеж .Да намалим риска евентуално 👀 от дублиране и неуспех.
На всички продължаващи с агонията желая после да са много горди и щастливи.

Aз...за Първа АЕГ само и то не за всички паралелки. Шансът ни е супер малък, клонящ към 0. Ще го реша окончателно след като излязат свободните места. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 430
Smiley   Както е тръгнало да не си удължат работното време днес РУО София-град, за да спазят изискването да публикуват свободните места до края на работния  ден Satisfied Иначе РУО София област мисля, че ще са след тях даже, там информацията на сайта е много пестелива винаги Close
Виж целия пост
# 1 431
Здравейте , бих искала да попитам има ли някой , който ще пробва 1ва АЕГ или 2ра АЕГ на трето класиране .Младеж .Да намалим риска евентуално 👀 от дублиране и неуспех.
На всички продължаващи с агонията желая после да са много горди и щастливи.

Aз...за Първа АЕГ само и то не за всички паралелки. Шансът ни е супер малък, клонящ към 0. Ще го реша окончателно след като излязат свободните места. Simple Smile
Какъв е балът му ? Ако не е тайна . На моят син не му достигна 1 точка за 2 АЕГ с 408 бал.
Виж целия пост
# 1 432
Другото, което пропуснах по-горе да кажа, че е важно и самото дете какво иска. Ако се сравняват програмите на 125 и 31 математическа паралелка са сходни по часове на чужд език и двете са с интензивно изучаване на английски. Но ако се сравняват НПМГ математика и 125/31(математика) програмите са различни. В НПМГ е с разширено изучаване на английски(около 12 часа на седмица първата година), а в другите две са с интезивно изучаване на английски и се залага на доста повече часове английски (около 18 часа за първата година).
Виж целия пост
# 1 433
Скрит текст:
Здравейте , бих искала да попитам има ли някой , който ще пробва 1ва АЕГ или 2ра АЕГ на трето класиране .Младеж .Да намалим риска евентуално 👀 от дублиране и неуспех.
На всички продължаващи с агонията желая после да са много горди и щастливи.

Aз...за Първа АЕГ само и то не за всички паралелки. Шансът ни е супер малък, клонящ към 0. Ще го реша окончателно след като излязат свободните места. Simple Smile
Какъв е балът му ? Ако не е тайна . На моят син не му достигна 1 точка за 2 АЕГ с 408 бал.
Ей така, ако повече хора споделят след като излезнат местата за коя паралелка имат намерение да кандидатстват и с какъв бал са; горе-долу може да се предвиди развоя на 3-то класиране.
Виж целия пост
# 1 434
Във 125то част от проблема е, че математическите паралелки примерно са превилегировани за разлика от обикновените. Те работят с по- подбрани учители, имат часове в кабинетите с инерактивна дъска, посещават интересни събития като Дни на науката, дава им се възможност и безплатно да ходят на допълнителна подготовка за състезания. За мен тези състезания до 7 клас в далечния изток са повече екскурзия и положителни емоции за участниците, отколкото истински надпревари като олимпиадите, но няма лошо, нека ходят. Хубавото за кандидатстващите след 7 клас там е, че и гимназиалните паралелки са от по- специалните и обгрижени от руководството. Хуманитарната е иновативна и учат освен обичайното и по някаква собствена програма, каквата нямало другаде. Математическата имат голямо желание да я развиват. Вероятно с по- силните математици ше се работи усилено и допълнително, с другите...някак ще се справят и те.
Виж целия пост
# 1 435
Само една нова страница тук за последния час. Нито ще питам за списъка, нито ще гледам РУО. Ясно е, че го няма. Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 1 436
Какъв е балът му ? Ако не е тайна . На моят син не му достигна 1 точка за 2 АЕГ с 408 бал.

С по-нисък е - 401. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 437
Другото, което пропуснах по-горе да кажа, че е важно и самото дете какво иска. Ако се сравняват програмите на 125 и 31 математическа паралелка са сходни по часове на чужд език и двете са с интензивно изучаване на английски. Но ако се сравняват НПМГ математика и 125/31(математика) програмите са различни. В НПМГ е с разширено изучаване на английски(около 12 часа на седмица първата година), а в другите две са с интезивно изучаване на английски и се залага на доста повече часове английски (около 18 часа за първата година).


РИЧЕ за АЕ си е съвсем ОК в математическите паралелки, така е и в СМГ, виждам, че и в НПМГ вече е така. Поне за тези деца, които са учили АЕ до 8 клас, а те са почти всички, по един или друг начин.
 
Виж целия пост
# 1 438
Каква реклама му се спретна на 125:wink:.
Виж целия пост
# 1 439
какво стана с тия свободни места эа трето,ееее вече търпение не остана
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия