Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 59 064
  • 757
# 210
Аз пък все се надявам, че това потене е поради жегата. Ми жега си е кво? Joy
На 29-ти се очаква да ми дойде и вече не се издържа. От пет дни съм раздразнителна, депресирана, отчаяна, черногледа. Винаги съм била с тежък ПМС, но поне беше само 3 дни. Сега не стига, че периодът между два цикъла се стесни, ами и времето с ПМС се увеличи на седмица. Реално 2 седмици се чувствам нормално, последвани от 7 дни депресивни състояния и 3 дни цикъл, като последните 3 дни преди и 3 дни по време сънувам и кошмари.
Другия проблем от около 3-4 месеца е кратко причерняване и завиване на свят. Не знам дали е свързано с менопауза.

Имам същите симптоми от година и нещо, на 42г съм. Ти на колко си?
При мен хормоните и всичко е в норма, само цикъла стана на 24-25 дни/ скъси се: дали това и пременопауза? Моля за мнения.
Виж целия пост
# 211

Имам същите симптоми от година и нещо, на 42г съм. Ти на колко си?
При мен хормоните и всичко е в норма, само цикъла стана на 24-25 дни/ скъси се: дали това и пременопауза? Моля за мнения.

Нормално е , като падне под 20 дена вече е притеснително . На мен ми беше на 24 дена последните десетина години.
Виж целия пост
# 212
А ако си в премено.... Пак ли е притеснително по-късия интервал....?
Виж целия пост
# 213
Влизам да следя, че май съм влизам в отбора и аз Simple Smile От година насам цикълът все да става непредсказуем - от около 27-28 дни плюс/минус, сега е ту 20, ту 40, ту пак нормален... Сега трябваше преди 10 дни да ми дойде и си имам от преди това обичайните симптоми, ама не и не. Тегава работа!
Отделно ми се очертава премахване на матката заради миоми и тогава пак ще е "забавно"...
Виж целия пост
# 214
Скрит текст:
Аз пък все се надявам, че това потене е поради жегата. Ми жега си е кво? Joy
На 29-ти се очаква да ми дойде и вече не се издържа. От пет дни съм раздразнителна, депресирана, отчаяна, черногледа. Винаги съм била с тежък ПМС, но поне беше само 3 дни. Сега не стига, че периодът между два цикъла се стесни, ами и времето с ПМС се увеличи на седмица. Реално 2 седмици се чувствам нормално, последвани от 7 дни депресивни състояния и 3 дни цикъл, като последните 3 дни преди и 3 дни по време сънувам и кошмари.
Другия проблем от около 3-4 месеца е кратко причерняване и завиване на свят. Не знам дали е свързано с менопауза.
Имам същите симптоми от година и нещо, на 42г съм. Ти на колко си?
При мен хормоните и всичко е в норма, само цикъла стана на 24-25 дни/ скъси се: дали това и пременопауза? Моля за мнения.
[/quote]

Аз съм на 48. Скъсяването започна преди 5 години, но спрямо нормален цикъл от 28 дни. Всъщност като момиче цикълът ми беше 36 дни и се е скъсявал през всичките тези години, като най-драстично след двете ми раждания.
При доста жени процеса стартира по този начин. Нямам идея при хормони в норма дали това е причина, защото аз не съм изследвала моите. Нямам нетърпими странични ефекти и за сега си търпя. Гинеколожката ми каза, когато падне под 22 дни за 2-3 поредни месеца, че ще мислим за хормонозаместваща терапия, но в зависимост от това на колко години съм тогава.
Имам и проблем с косопад и четейки тук си взех малко геритамин (комбинирани витамини А и Е), реших че ще са ми полезни и в двата случая. Факт е, че още първия месец се удължи периода с 2 дни, но не смея да правя заключения от единичен случай.  
Виж целия пост
# 215
При мен скъсяването на цикъла е от 26 на 23-24 дни... Имах два поредни цикъла зацапване 2 дни преди кървенето, като и двата пъти вълните в тези дни бяха нетърпими, начесто и с "обливане", както и през следващите 2 дни (първите от менструацията). Вчера се видях с лекарката ми. Според нея съм за Мирена... ама на мен засега някак не ми се слага... разбрахме се, след като видим резултата от цитонамазката (че имам кистички на жлези около и в шийката след неколкократни електрокоагулации... преди повече от 20 години, с ядове от това) и ще се разберем с кое билково да се пробваме засега... Миомките са малки, не са се променили, нови полипи не се виждат, бях в овулация при прегледа (10ти ден, т.е. не се е скъсила втората част на цикъла, а първата явно)... скара ми се, че имам влошаване на пролапса, но който каквото сам си направи... С три бременности и естествени раждания не си влоших толкова положението, колкото с мъкнене на багажи и вдигане на паднал възрастен човек неколкократно Disappointed Relieved Трябва да почвам нещо по-активно за стягане на тазовото дъно, че иначе ножа ще играе по-скоро отколкото се надявах Sad
Виж целия пост
# 216
Пенева, много неприятно това с пролапса. Жената не трябва да вдига тежко, ама....
Виж целия пост
# 217
Уф, необходимостта да кихам винаги с кръстосани крака се появи точно когато започна скъсяването на цикъла и също така прогресира. Не знам при мен дали е пролапс или е на хормонална основа, или кой знае какво. Трябва да питам следващия път при гинеколожката. Аз съм два пъти със секцио и наистина ме връхлетя неочаквано след определена възраст.
Виж целия пост
# 218
Едно нормално раждане, при което не бях зашита както трябва(направо си бях незашита) и 2 раждания секцио имах след това. Направих си влагалищна пластика(по време на една лапороскопия) и се надявам да съм избегнала бъдещи пролапси. А, дано!
Виж целия пост
# 219
Пенева, и аз така с пролапса... 2 бебета по 3,900 и готова работата. Не знам доколко упражненията помагат. При мен има периоди на подобрение и на влошаване. Очаква се да играе ножа някога, ама все отлагам...
Иначе аз сега съм се кротнала. Цикълът си върви обичайно нормален, АГ прегледа е нормален, цитонамазка, ехото показа нормални неща, махна едно полипче цервикално и така... До след 7-8 месеца.
Виж целия пост
# 220
Пенева душа
Сестра ми на 35 ( заради малки миоми май две на брой - след раждането на детето ги детектираха и ги следяха две години) си сложи Мирена някъде лятото. Ако ми напомниш ще я питам как е минала контролата след шест месеца.

Виж целия пост
# 221
При мен вече май се появи първият по-сериозен( и неприятен) симптом -нощно изпотяване. По принцип съм зиморничева и никога не съм имала проблеми със изпотяването. Даже на фитнес като  съм ходила-при едно и също натоварване-на хората фланелките мокри-на гърба и на всякъде-на мен са ми избивали няколко капки само на челото-в близост до косата.Е да,ама -започнах да се потя вечер от скоро. Не до степен да ми е мокра нощницата, но достатъчно да се събудя чак и да се усещам потна цялата. ММ много се поти и все му е горещо ,гледам че той си спи завит(значи не е от температурата в стаята)-а на мен се налага да се отвивам нацяло,  идва ми да се съблека гола чак и ми се иска да имам ветрило до мен...После ми минава,става ми студено(тоест нормално) и общо взето всяка вечер е едно  събуждане от жега и пот, отвиване,после пък събуждане от студ и завиване и така...Трябва да започвам прогестерона-за последен месец, Мисля днес да потърся хранителни добавки някакви вече и да ги захващам сериозно след прогестерона . Нещо за това изпотяване да ми препоръчате?
Виж целия пост
# 222
Кайсия, аз съм така от 2 месеца, по цяла нощ отвиване-завиване.... 🙀
Виж целия пост
# 223


Това са  таблетки от салвия ( градински чай ) , купих ги от Австрия когато се чуствах най - зле с горещите вълни .При мен нямаше ефект и то при положение че ги приемах с фитоестрогени .
Виж целия пост
# 224
Запаметила съм си някаква рецепта за чай от салвия:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия