138-ма гобленарска среща

  • 33 512
  • 752
# 420
Чела съм, че конецът може леко да се обработи с омекотител за пране, но нямам никакъв спомен дали това беше против усукване или нещо друго.  newsm78

Това упражнение да го правя с всеки един конец - не, благодаря. Просто качеството на тези конци е много лошо.
Виж целия пост
# 421
Съжалявам, нямах лоши намерения когато написах горното.
Виж целия пост
# 422
Съжалявам, нямах лоши намерения когато написах горното.

Как се обработва?

Махаш етикетчетата и топиш във вода всичките конци с омекотител? Или?

Обяснете, моля.
Виж целия пост
# 423
Нелка, не исках да прозвучи така остро, съжалявам. Аз не знам защо си представих всяка една нишка да се обработва. Ако се действа с чиле е друго.
Виж целия пост
# 424
Съжалявам, нямах лоши намерения когато написах горното.

Как се обработва?

Махаш етикетчетата и топиш във вода всичките конци с омекотител? Или?

Обяснете, моля.

Всъщност всяка нишка се допира до восъка, който пък е в кутийка, удобна за целта. Моята е тази:

Иначе процесът нагледно изглежда така:
https://m.youtube.com/watch?v=4M0XhOKfbaA
Объркването с омекотителя идва може би от превода, защото на английски восъците се водят conditioners.
Виж целия пост
# 425
Четох назад, но не разбрах. Това против усукване ли е ?
Виж целия пост
# 426
Иначе процесът нагледно изглежда така:
https://m.youtube.com/watch?v=4M0XhOKfbaA
Объркването с омекотителя идва може би от превода, защото на английски восъците се водят conditioners.

Така се водят и балсамите Simple Smile А откъде се сдобивате с такъв восък.

При мен проблем не е само усукването, едната нишкане ляга равно с друга.
Виж целия пост
# 427
Хриси, дано не се счете за реклама (ако модераторът реши така, да изтрие линка), но след кратко проучване в нета, в България можах да го открия само тук: https://www.paola-apologna.com/bees-wax-thread-conditioner.html
Иначе ги има навсякъде - ибей, амазон. След поръчка от горецитирания софийски линк, нещото пристигна точно за 24 часа при мен.

Аз си го купих заради метализираните конци и най-вече за да избегне прокъсването на конеца при провирането му през панамата.
Виж целия пост
# 428
За съжаление обаче нямат наличност.
Виж целия пост
# 429
В Алито има комплект от 3 https://www.aliexpress.com/item/32830379653.html?spm=a2g0o.produ … earchweb201603_55
Виж целия пост
# 430
Не разбирам много, но май доставят само до САЩ....
Виж целия пост
# 431
До всякъде доставят
Виж целия пост
# 432


Ново етапче.  2 готови мечета , още 3 остават..
Виж целия пост
# 433
можеш да опиташ успоредно с мечетата да слагаш и по малко контур.
хем ще ти е по-приятно, защото ще те "гледат", хем няма да ти дотежи накрая всичкия наведнъж.
Simple Smile
Виж целия пост
# 434
Добри,  мислех си го. Обаче май ще направя сега третото мече , и почвам фон заедно с контур ... И така докато стигна до четвъртото мече
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия