Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 86 809
  • 755
# 645
Аз си мислех, че съм най-големият кърък. На нас все нещо ни се случва. На Наксос си изкълчих кракът, а Санторини предстоеше.
Нямаше с какво да се промия, а в раната имаше пясък и ми се стори дълбока и дълга. Най-интересното беше, че ми дадоха рецепта за ваксината и ми я поставиха директно в аптеката.
Сега гледам че продължава да кърви Sad
Препоръчвам този бийч бар в Скала Рахониу


И таверната на Олга, супер разнообразно меню, големи порции, комплект десерт. Петък и събота има гръцка вечер. В събота сме там. Ще им пусна детето да им събере очите и да покаже как се танцува сиртаки 😅



Виж целия пост
# 646
А защо не си купите водоустойчиви лепенки и не си ги сменяте сама? Забърсвате раната с нещо антибактериално и лепите.
Виж целия пост
# 647
Купих, те ми изписаха и нещо за дензинфекция, мисля че е йодасепт + антибиотик за 3 дни и пробиотик.
Времето днес е кофти и няма да се мокря така или иначе, а йодасепта и лепенките ще ги носим с нас, съпругът ми ще промива и лепи ако се наложи.
Разходихме се по плажа на Скала Рахониу, приятно е мястото. Няма много хора макар че при нас днес се изсипа един автобус с германци.
Ще продължа с проучването на кръчмите.
В момента сме в таверна Ликос на плажа.
Виж целия пост
# 648
За плажовете на първо място препоръчвам Салиара, Порто Вахи, след това Парадайз бийч.
Виж целия пост
# 649
Днес бяхме на Парадайс.
Утре ще ходим на Голдън Бийч
Порто Вати и Салиара не са ли и двата мраморни? Мислех да посетим 1 от тях и днес се чудих кой.
Виж целия пост
# 650
Порто Вати и Салиара са един до друг, можете да плажувате на Порто Вати, а пеш да отидете да разгледате Салиара, защото се пълни бързо. Моето мнение е, че са само за разглеждане и двата, много е прашно и не е подходящо за плажуване. Разбира се са много различни и красиви по свой начин от всички плажове на които съм била до сега.
Виж целия пост
# 651
Били сме на Салиара и не намирам нищо хубаво като плаж. По - скоро е красиво за снимки и гледане.
Децата ровиха в малките мраморни камъчета, които и за стъпване не са особено приятни. Рязко става по - дълбоко и дете под 1.20м задължително трябва да е с възрастен дори и на прибоя.
Прахоляка ми е в повече там.
Ако нямате деца е една идея по - приемливо.
Просто ивицата е насипана с бял мрамор и може би на няколко метра във водата.
Ние издържахме час и си хванахме пътя.
Тази година пак ще сме на Тасос, но просто ще пропуснем плажа там. Не си струва нито пътя с кола, нито входа.
Аз успях да запазя на късмет  преди седмица, къща точно над Алики и съм толкова доволна от тоз късмет, че не е истина.
Виж целия пост
# 652
За какъв вход става въпрос?
Били сме на Салиара и не намирам нищо хубаво като плаж. По - скоро е красиво за снимки и гледане.
Децата ровиха в малките мраморни камъчета, които и за стъпване не са особено приятни. Рязко става по - дълбоко и дете под 1.20м задължително трябва да е с възрастен дори и на прибоя.
Прахоляка ми е в повече там.
Ако нямате деца е една идея по - приемливо.
Просто ивицата е насипана с бял мрамор и може би на няколко метра във водата.
Ние издържахме час и си хванахме пътя.
Тази година пак ще сме на Тасос, но просто ще пропуснем плажа там. Не си струва нито пътя с кола, нито входа.
Аз успях да запазя на късмет  преди седмица, къща точно над Алики и съм толкова доволна от тоз късмет, че не е истина.
Виж целия пост
# 653
Нас поне още на влизане ни посрещнаха с 20 или 25 евро. Срещу тях шезлонг и кафе. Не разбрах дали има вариант без тези екстри, но то и място нямаше.
Още докато влизахме на плажа, входа от към паркинга ни се обясни това.
Идея нямам как е тази година, но нямам намерение да разбирам Simple Smile
Снимки от плажа без филтри. Личи си до къде е насипано с бял мрамор в морето. И самия “пясък” за игра, ако сте с деца.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 654
Здравейте, в района на Голдън бийч на Тасос има ли къде да поставят на детето ми инжекция против тетанус?
Виж целия пост
# 655
Здравейте, в района на Голдън бийч на Тасос има ли къде да поставят на детето ми инжекция против тетанус?
Вижте кой ше ви върши работа http://www.thassos-info.com/tasos-telefoni/226869.html
Виж целия пост
# 656
Здравейте на всички,сега намерих темата 🙂
Питането ми е в кой район на острова бихте препоръчали да се отседне и ок ли е за седмица или по-добре някъде в близост до Тасос и да се ходи на разходка до там
Виж целия пост
# 657
Здравейте, в района на Голдън бийч на Тасос има ли къде да поставят на детето ми инжекция против тетанус?
Преди няколко дни се наложи да ми поставят ваксина против тетанус, но ми дадоха и рецепта. Поставя се в аптеката. Ако в някоя ви откажат в друга. Около 20 евро е ваксината, поставиха ми я в дупето и не ме боли въобще, докато последната която ми поставиха в България в рамото, цялато рамо ме боля цяла седмица след това.
От къде ще препоръчате да купим зехтин на Тасос и каква е приблизително цената за екстравърджин 5 л
Близо сме до музея, може и там да отидем.
Виж целия пост
# 658
Благодаря, къде ви дадоха рецептата, на място в аптеката ли? Коя аптека във вашия алучай? И как стои въпроса с мокренето?
Виж целия пост
# 659
От къде ще препоръчате да купим зехтин на Тасос и каква е приблизително цената за екстравърджин 5 л
Близо сме до музея, може и там да отидем.


В понеделник в задължително посетете пазара в Принос  . Поне 2 сергии с местни маслини и зехтин ще има -  приблизително цената за екстравърджин 5 л. е около 20 - 25 Е. Купували сме от собственика на НАшия хотел който има и маслинова горичка за 12 - 15 Е за екстравърджин 5 л. Купували сме и от бабичките на пазара в пластмасова бутилка 2 л. - 5 - 6 Е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия