Захранване - въпроси и отговори - тема 6

  • 35 783
  • 756
# 435
Вчера попаднах на тази статия:
https://www.namama.bg/?age=34
Раздел сокове и смутита. В този сайт има много полезна информация за всяка възраст.
Виж целия пост
# 436
Здравейте. Нашата малка госпожица е почти на 7 месеца - захранена от месец и половина и му дойде реда на месото, но  има предпочитания към точно определени зеленчукови пюрета, на другите им се мръщи, хапва малко, но с видимо неудоволствие.

Въпросът ми е докато вкарвам месото, да остане ли на тези пюрета, които харесва (някак си еднообразно ми се вижда, но поне е гаранция, че ще си изяде порцията)..за да не се прехвърли нежеланието си на месото или да си давам всякакви?
Виж целия пост
# 437
Захраних 4+ по препоръка на педиатър  беше изцяло на АМ.
На всичките ми деца съм давала само кърма и АМ до 6 месеца. После зеленчукови пюрета. Плодове съм давала след 10тия месец и то само някои и постепенно.
Чайчета и сокчета след годинка.
Приготвяйте ли ги пюретата и кучешки давахте. И кои са най-хубавите.
Виж целия пост
# 438
Аз си ги приготвях.
Купешки съм давала само при пътуване или ако сме били дълго навън и се е наложило набързо да дам нещо.
Никога не съм била привърженичка на готовите пюрета и инстантните каши.
Виж целия пост
# 439
Здравейте, днес за пръв път дадох глутен(каша грис и банан). Дадох няколко лъжички, но не му допадна и дохраних с плод. Каква би могла да е реакцията към глутен, ако има непоносимост? И след колко време би следвало да се появи? За какво да следя? Педиатърката ми каза обриви, но на няколко пъти му се повдигна, не е повърнал
Виж целия пост
# 440
Аз си приготвях сама след това я записах на кухня.
Виж целия пост
# 441
Пипи, трябва да даваш глутен поне един месец, за да се види дали има някаква непоносимост, защото е с натрупване.
Виж целия пост
# 442
Здравейте. Моето момче е изцяло на кърма от раждането. Захраних по лъжичка до 4, на всеки 5 ден нов зеленчук като беше на 5+месеца. Навърши 6, започнах полека да замествам обедното с количества 140-190,колкото му се яде, като целия 6 редувах месно-зел. пюре. Когато е зеленчуково, масло ГХИ и трохички от пъдпъдъчи жълтък, като до края на 6 стана почти 1/2. Яде приготвени от мен и купени, винаги си суче, нещо се муси на водата, за това си предлагам. Вкарах и плодове следобед няма час просто като десерт сурови банан, ябълка, др готово като слива, кайсия,круша и сварена тиква на пара. Всичко яде.
  Вече е на 7 мес и казаха да въвеждам попара и безмлечна каша. НО  от раждането сме с обриви, после преминаха в по-скоро пъпчици като акне само по лицето, беше се поизчистил.. И тия дни много се опъпчи. Имам известни съмнения за но от това какво консумирам, но ни насочиха за кръвен тест в Геника Варна. Ако някой нещо знае  да пише за този тест. Ядох телешко, яла съм гъби, шоколад, орехи... 100 неща, а може и някое от плодивите пюрета. Та в този ред на мисли каза попарата с козе или овче сирене да съм правила. А аз мисля да поотложа малко въвеждането на глутена. Тия каши са ми мъгла. Каката дали една кутия е изяла, не помня минаха 7 години. Кофтито е че от септември малкия имаше хрема, излекувахте я. Но известен период едно хъркане на нослето, а нищо, попремина сякаш.. Но определено и според педиатърката има връзка с храненето. И точно в периода с тези хреми, вече се бъди нощем много често. Суче и заспива, явно не му стига, та ще трябва нещо засищащо, но хич не ме радват тия каши. А на кг си е едър 9100 и 74 см.
  Много дълъг стана поста, извинявам се. Горе долу се получава така: Сутрин суче около 7,става заради кака, която е на училище, после пак суче към 10-спи, буди се около 12 - храня го с пюре и около 14-кърмя и заспива. Буди се около 16 и нещо, давам да суче отиваме да я вземем около 18-19 часа е нещо плодово и понякога около 20 има кърмене и сън и може до полунощ да не се събуди или пък ако заспи в 22 ще ми се събуди през нощта в полунощ или в 3 суче заспива, после в 5.. Не толкова яде, колкото се успокои и заспи. От цялата работа аз се вталих ужасно под 50кг съм.
Виж целия пост
# 443
Аз бих отложила въвеждането на нови неща щом има пъпки. Иначе каши по добре си прави сама. Дали ще ги правиш със зърна или брашно, ти си избираш. Буденето нощем може да е заради зъби, сукането ги успокоява.
Кръвния тест не е страшен. По принцип се взима кръв от вената. В нашата лаборатория има само за храни и за храни и други алергени ( около 100 неща бяха). Много е точен. Цената варира. Тук пълния е 100 лева.
Виж целия пост
# 444
Аз искам да питам за тия каши, понеже мисля да готвя аз на бебчо. Трябва ли да са с брашно от съответната зърнена култура? Мога ли примерно сварявам ориз/овес/елда и после ги пасирам. Това става ли за каша?
Виж целия пост
# 445
Деси, ние правихме такъв тест на голямото ми дете т.к имаше атопичен дерматит който се влошаваше и решихме да проверим. Правихме в Цибалаб, взеха кръв от пръста, отнема обаче повече време защото ние правихме най-разширения а за него трябваше по-голямо количество, предполагам това е причината в някои лаборатории да взимат от вената. Детето беше над 1 г, но под 1 1/2 г. Не излезе нищо при нас. Знам за други семейства които са правили подобни тестове и е имало резултат, така че си заслужава да проверите. Това ще даде и на теб повече спокойствие.

Здравейте. Моето момче е изцяло на кърма от раждането. Захраних по лъжичка до 4, на всеки 5 ден нов зеленчук като беше на 5+месеца. Навърши 6, започнах полека да замествам обедното с количества 140-190,колкото му се яде, като целия 6 редувах месно-зел. пюре. Когато е зеленчуково, масло ГХИ и трохички от пъдпъдъчи жълтък, като до края на 6 стана почти 1/2. Яде приготвени от мен и купени, винаги си суче, нещо се муси на водата, за това си предлагам. Вкарах и плодове следобед няма час просто като десерт сурови банан, ябълка, др готово като слива, кайсия,круша и сварена тиква на пара. Всичко яде.
  Вече е на 7 мес и казаха да въвеждам попара и безмлечна каша. НО  от раждането сме с обриви, после преминаха в по-скоро пъпчици като акне само по лицето, беше се поизчистил.. И тия дни много се опъпчи. Имам известни съмнения за но от това какво консумирам, но ни насочиха за кръвен тест в Геника Варна. Ако някой нещо знае  да пише за този тест. Ядох телешко, яла съм гъби, шоколад, орехи... 100 неща, а може и някое от плодивите пюрета. Та в този ред на мисли каза попарата с козе или овче сирене да съм правила. А аз мисля да поотложа малко въвеждането на глутена. Тия каши са ми мъгла. Каката дали една кутия е изяла, не помня минаха 7 години. Кофтито е че от септември малкия имаше хрема, излекувахте я. Но известен период едно хъркане на нослето, а нищо, попремина сякаш.. Но определено и според педиатърката има връзка с храненето. И точно в периода с тези хреми, вече се бъди нощем много често. Суче и заспива, явно не му стига, та ще трябва нещо засищащо, но хич не ме радват тия каши. А на кг си е едър 9100 и 74 см.
  Много дълъг стана поста, извинявам се. Горе долу се получава така: Сутрин суче около 7,става заради кака, която е на училище, после пак суче към 10-спи, буди се около 12 - храня го с пюре и около 14-кърмя и заспива. Буди се около 16 и нещо, давам да суче отиваме да я вземем около 18-19 часа е нещо плодово и понякога около 20 има кърмене и сън и може до полунощ да не се събуди или пък ако заспи в 22 ще ми се събуди през нощта в полунощ или в 3 суче заспива, после в 5.. Не толкова яде, колкото се успокои и заспи. От цялата работа аз се вталих ужасно под 50кг съм.
Виж целия пост
# 446
Пъпките може да не са само от храна, а от козметика прахове алергени наоколо.
Вие си решавате да продилжите захранването или да карате на кърма или АМ.
Виж целия пост
# 447
Здравейте момичета.Захранвам моя мъник от 5 месечен,сега е почти на 7.Искам да направя някакъв график по който да се храни,че за сега сме на изключително хаотично хранене.Проблема е,че 3-4 часа не би могъл да издържи от ядене до ядене.Бях чела някъде,че се дохранва с плод или някакво десертче,но я изгубих някъде тази статия и не я намирам.Може ли малко помощ,вашето меню какво беше с 2 сменени хранения?Не знам дали да дохранвам с плодове или нещо друго,или при нужда да го кърмя,че ми изглежда много стресиращо за организъма му с плодове,пък и все едно ще яде по 10 пъти на ден...
Виж целия пост
# 448
Здравейте, аз днес ще въвеждам жълтък. Имам схемата и изчетох писаните неща по нея, но две неща не ми станаха ясни, затова моля да ми помогнете Simple Smile.
Първо, още от първия ден ли давам 1/4 жълтък или започвам с по-малко и Второ, пак ли го въвеждам няколко последователни дни докато се счете за въведен или отсега започвам редуване ден с месо, ден с жълтък?
Виж целия пост
# 449
Borislava, кърми си детето на поискване и спри да гледаш часовници, ако не искаш скоро да пишеш: "Кърмата ми намаля какво да правя?" Две заместени хранения са много за 8 месечно бебе, еле пък да му налагаш режим през 3-4 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия