Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 9

  • 38 354
  • 747
# 585
Да, Дели. Хетерозигот по MTRR. И двата ми витамина бяха в рисковата зона. Фолиева к-на -4 и В12 - 200 и няколко беше.
Доколкото разбрах при тази мутация има повишен риск от покачване на хомоцистеина.  Моят за щастие като го изследвах беше добре.
   Не знам дали има връзка с мутацията, но пак да кажа че при мен инжекционно хидрокси-кобаламина се усвоява много по добре от циан-кобаламина.
Виж целия пост
# 586
Аз си ги чета коментарите от изследването но се чудя как гениколог ми казва че съм за клексан, а доц Конова че не съм ....
Виж целия пост
# 587

Момичета, имам питане. В 24г.с  съм и гледам, че доста са се покачили стойностите на д-димера, преди 3 седмици беше 0.59 и сега на контролата  вече е почти граничен. Не съм на никаква терапия в момента, но пускам контроли на 3 седмици по препоръка на Сигридов. На вас как ви вървяха стойностите минавайки в различните триместри? Следващата контрола се пада да е точно в началото пък на третия триместър... Не мога да преценя чисто физиологично ли е, понеже наближава третия триместър или не. Също дали е хубаво да опитам да се вредя тези дни, за да го изкоментирам с него, предвид, че сигурно знаете как са часовете там и съм доста далеко от София...
Виж целия пост
# 588
Референтните стойности на Д-димер и фибриноген при бременност са различни, ето:
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
Виж целия пост
# 589
Да, наясно съм, виждам че и бодимед практикуват да ги слагат отдолу за различните триместри. Но като гледам д-димера ми отива към горна граница вече и ме притеснява, че се е покачил двойно, спрямо предния път и ако продължи така ще е стане над референтната, а аз съответно не бия нмх вече от доста седмици. И идва чуденката дали това е нормално или трябва да се вземат мерки...
Виж целия пост
# 590
В граници за бременни ли си?
Ако си - не се тревожи.
Браво на Бодимед.
Виж целия пост
# 591
Има още до горна граница.
Виж целия пост
# 592
Реално ако я премине, чак тогава би било проблем? Това, че клони и се е удвоило не е толкова притеснително? Съжалявам за тъпите въпроси, но предполагам знаете какъв е страха в такава ситуация, особено като не можеш и да се свържеш с лекаря 🙄
Виж целия пост
# 593
Бих се притеснила чак, ако премине референтните на 3 триместър.
Виж целия пост
# 594
Той и Сигридов ми е казал да не минава над 1.7, което като гледам е за трети триместър. Благодаря!
Виж целия пост
# 595
Здравейте, имам нужда от съвет, бременна съм в 7г.с, вчера ми излязоха резултатите от Геника (правени чисто заради някаква си моя хипохондрия), и се оказах хомозигот PAI 4G/4G и хетерозигот за 677/C>T. Следящият ми гинеколог, на когото имам доверие, твърди, че няма нужда от фракси и кръвни изобщо, при положение, че имам първа лека бременност и здраво, доносено дете, но на мен ми е неспокойно. Имам час за Сигридов чак за ФМ, но не мисля, че ще мога да чакам дотогава спокойна. При кого да отида, какво да предприема, не знам Sad Над 30 съм, понеже гледам за Сигридов има значение Simple Smile
Виж целия пост
# 596
Със същите мутации имам загуба в 12+6. Прокървих в 6гс. Тогава още не се бях изследвала. За следваща бременност имам назначена терапия.
Потърси второ мнение.
Виж целия пост
# 597
Здравейте,
Бременна съм в 14 г.с първа бременност. След консултация с доктор Сигридов на първа фетална се осъмни във вродена тромбофилия. Днес ми излезнаха резултатите :
хомозиготен генотип D/D sa ACE
хетерозиготен генотип 4Gl5G sa PAI
хетерозиготен генотип  C/T sa 677C>T (MTHFR)

1.хомозиготен генотип D/D sa ACE се асоцира с повишен риск към спонтанни аборти. ефектът на D/D генотипа се засилва поради носителство на 4G апел за PAI.
2.при генотип C/T sa 677C>T (MTHFR) може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 30-40 %.

Има ли някой по вещ в разчитането - какво означава това и до колко е опасно? Обадих се, за да попитам дали ще може в понеделник да отида, за разчитане от доктора, но сестрата ме отряза.

Дали сте имали случай в който отивате и се редите без час и успявате да влезнете, както и ако някой от вас имал същия резултат ще може ли да споделите какво е било лечението при вас?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 598
Geybrial,
Моят съвет е да се обадиш отново на сестрата, да обясниш, че докторът те е насочил към изследване за тромбофилия и си се оказала с такава, и да настояваш за час възможно най-скоро. Ако пак те отрежат, отиди и опитай да влезеш без час.
Тромбофилията може да е опасна при бременност, но добрата новина е, че сте я открили и можете да вземете мерки срещу нея. Обикновено терапията е с инжекции фраксипарин/клексан и аспирин.
Едната ти мутация е свързана с усвояването на витамините от група Б и ще е добре да пуснеш изследване на вит. Б12, Б9 и Б6. При дефицит или ниски стойности, трябва да приемаш метилирани форми на тези витамини.
Виж целия пост
# 599
Гейбриъл, Сигридов след 20 г.с. ще ти назначи да пуснеш изс.едвания на витамини, те да не те притесняват.
Какво се разбрахте след получаване на резултатите? Да отидеш на място? Да се обадиш? Да ги коментирате на следващия записан час?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия