ДЕКЕМВРИйски мами се вълнуват, започват за бебчо да пазаруват! Тема 7

  • 28 363
  • 766
# 405
sevdit000 и моята ми наговори един куп неща...миналият месец на прегледа бях в 22с,качила съм за 1 месец 5кг,накара ми се,каза ми ги същите неща,какво да съм ограничала,бебка била с седмица напред,но и аз се чувствам добре и тя е добре 500гр някъде!
Спрях само закуските сутрин и газирано,стресна ме,но после си казах,че като ми се яде ще ям,всеки качва,някои повече,други по-малко,явно АГ-то ми иска всичко да е по каталог 2кг и толкова!
Хапвам си,радвам се на ритничетата й,добре съм,ще ходим към балкана на почивка на чист въздух малко и така!
Сега на 21.09.19 съм на преглед ще съм 26с и 2д да видим какво ще ми каже за килограмите пак Simple Smile
Много сладки коремчета имате момичета,радвам се и за покупките Ви и нека си изкараме останалите три месеца без тревоги!
Аз да се похваля купихме кошарката за бебка,това е първото нещо,което си позволих да взема,но не беше за изпускане,но сега стои в едната стая и ще я сглобим по нататък!
Виж целия пост
# 406
Вие поне сте качили 5, моята ми се накара за 2 кг за един месец. Grin При положение, че и аз съм +7.
Виж целия пост
# 407
Алексче , радвам се че всичко е минало добре общо взето , пази се , там ще стои мъничето, имаме послушни деца, не спирай да си го повтаряш😁😁😁🙏

Джей ло имаш много малко и сладко коремче, аз вече имам чувстовто че съм огромна, а всъщност още колко ще раста! Сега чакам пред кабинета на АГ за болничен и преглед и да видим какво ще каже, дано всичко е наред . Днес е много задушно и тук в кабинета почва да ми пролошава, дано скоро ме извика! Снощи пак безсъние ...някакъв ужас, гледам ММ как спии и се дразня, а аз се въртя и не мога да си намеря място! И аз имам запек , но иначе имам един сироп , който АГ ми изписа за ежедневно ходене до тоалетна, но не ми харесва вкуса на глюкозата и ми е гаден да го пия ..
Стискайте палци всичко да е наред след прегледа ще пиша по някое време!
Виж целия пост
# 408
Привет момичета .. Алексче почивай повече . Джло  с твоето коремче направо ни убиваш . Изглеждаш повече от добре . 😋 Аз да ви кажа съм силно притеснена днес резултатите са ми много зле . Урината ще пусна нова стерилна да видя дали е верен този резултат. Хемоглобина е 115 пуснах си и б12 да го видя под границата  е . Аз понеже вечерно време не мога да заспя защото чувствам краката си постоянно уморени , четох че може да е заради него синдром на уморените крака се водело . Доста се притесних 😣
Виж целия пост
# 409
Мини Криси, дано не е нещо тревожно Hug, консултира ли се с АГ?
Виж целия пост
# 410
Моникриси без да съм лекар ще пробвам все пак да те успокоя Simple Smile моя хемоглобин преди близо месец беше 115 казаха ми, че за бременни долната граница е 110 и е съвсем нормално вече да пада малко предвид месеците, в които сме. Относно еритроцитите в урината, при мен излезнаха левкоцити, казаха че ако имам някакво течение е напълно възможно от него да излизат такива резултати и такива незначителни разлика да не ме притесняват. Споделям това, защото и аз тогава изпаднах в голяма паника.... Разбира се консултирай се с доктора ти, стискам палци всичко да е наред Heart
Виж целия пост
# 411
Моникриси, не ми изглеждат много зле резултатите ти. Хемоглобина не е толкова нисък, а урина пусни стерилна да видиш.
Виж целия пост
# 412
И аз бях с такъв хемоглобин и лекаря ми каза, че бебето си взима неговото. Все пак нека каже и твоя лекар, но не се притеснявай толкова
Виж целия пост
# 413
моникриси, резултатите ти са много сходни с моите отреди 1 седмица. АГ ми каза, че всичко е нормално за бременността. Може би ще ти изпише желязо, както направи при мен, ако вече не пиеш, и разбира се препоръката да ям повечко месо, което не се случва.
Виж целия пост
# 414
Гледам гледам monikrisi добре ти е хемоглобина даже екстра за бременна.
Моят днес беше 98 покачил се е с 2 единици , голяма радост от моя страна.
За нормално раждане не е проблем ,но при секцио не трябва да пада под 90.
Сега ми добавиха и В 12 да пия.
Виж целия пост
# 415
Моникриси, и на не ми се виждат толкова зле резултатите ти, моят хемоглобин беше 99 като излязох от болницата АГ-то ми каза да ям месо и халва.
Относно биберони все още не знам какво да правя, но за шише съм се насочила към тези на Медела, четох за тях, че не изпускали освен ако не засуче. Между другото някоя от вас има ли списък за родилното? Не знам там трябва ли да се носи шише, но аз бих го взела точно защото не искам да свиква на ''лесно'' от нормално шише, до колкото знам дори и да искаш да кърмиш първото хранене е с АМ там или съм в грешка? Grin
Бебето всеки ден го усещам, понякога е по-активен, друг път не чак толкова но не мисля, че има повод за притеснение. Като бях на ФМ си ''люшкаше'' едното краче, а аз изобщо не го усещах и АГ каза, че просто си плува лекичко с по-плавни движения и аз това не го усещам.
С покупките и аз съм до никъде мисля да изчакам черния петък през ноември за повечето неща, но моят термин е чак началото на януари и имам време . Hug Hug
Виж целия пост
# 416
Здравейте, аз се прибрах след прегледа и си легнах и сега ви пиша, защото не ми беше добре нещо. На прегледа АГ ми каза , че бебето се развива с 4-5 дни по-напред , околоплодните води за добре, шийката е супер , но не е сигурна , дали това е тапата , което съм видяла, каза че може и от други фактори, като например полов контакт да се получи това , което стана при мен, а ние вечерта преди това имахме такъв. Каза ми 10 дни поне без полов контакт , и каза че щом нямам постоянно болки да не се притеснявам. Реших да я питам все пак и за раждането, а тя каза че е мноооооого раноо и чак в 36-та седмица можело да се определи долу-горе накъде клонят нещата дали към секцио или нормално, понеже до тогава бебето още може да не се е наместило седалищно. Тогава се ходело на прегледи всяка седмица и се гледало позицията на бебето, от там и други неща , каза ще ти обясня подробно , но като му дойде времето т.е 8-ми месец някъде. Пред мен имаше едно момиче в 8-ми месец определена за 11.10 и тя ми каза че чак сега си избира доктор и решава зза раждането как , къде и така нататъка. Ами това е в общи линии , силно се надявам да съм си добре и вие също и всичко да мине добре, че днес четох историята на една родилка в Пловдив в окръжна болница и направо се сринах като си помисля какви доктори има и как искат да претупат нещата и да вкарат всички под ножа, аз например искам нормално да родя , няма да легна ей така лесно под ножа, а и дано да не се налага ! ❤
Виж целия пост
# 417

А да , ето ви и от мен едно коремче в 28г.с и 1 ден , вече си личи, че съм бременна определено 😁🤣
Виж целия пост
# 418
Иви, радвам се че всичко в крайна сметка е добре Simple Smile
Моникриси, резултата ти е екстра, но някои АГ обичат железни препарати, но при теб няма дефицит на желязо Simple Smile
И моята бебка е с различен интензитет на движения, които усещам.Един ден е по-бясна, друг по-лежерна . Но 24 часовата пауза изисква ревизия на състоянието, иначе няма място за притеснение, защото и бебетата си имат някакъв режим Wink
Алекс, не се преуморявай и не вдигай тежко, че после белите могат да са големи. Не че и аз, а предполагам и повечето от вас не се поддаваме на битовизми и не вършим глупости...
Виж целия пост
# 419
Момичета,простете за въпроса,но какво определяте като контракции? Болки в корема ли? Понеже доста от вас споделят,че имат такива, а аз към момента не съм изпитвала никакъв дискомфорт. 

Ето едно коремче и от мен в 24+5 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия