СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 8

  • 35 207
  • 567
# 405
Вече преносвам. Ако не родя до три дни, ще ми правят индукция в петък.


Момичета, останаха ли все още неродили мами? Скоро може да се местим в „Родени”
Виж целия пост
# 406
Вече преносвам. Ако не родя до три дни, ще ми правят индукция в петък.


Момичета, останаха ли все още неродили мами? Скоро може да се местим в „Родени”

Аз също преносвам 3 ти ден😥
Виж целия пост
# 407
Бързо и безпроблемно да мине всичко при все още чакащите. Чакаме да се включите с хубави новини.

Ние днес бяхме на преглед в Токуда и там дори ми казаха да го извеждам на разходки. Особено за жълтеницата било много добре. Така че в хубаво време ще сме навън. Simple Smile Като наддаване върви добре, за една седмица е наддал 210 грама. Само на кърма е и понеже след второто дете продадох везната, няма къде да го тегля и малко се бях притеснила дали яде достатъчно. Сега съм малко по-спокойна.
При нас проблемът е, че ужасно започна да му се бели кожата, мажа по няколко пъти на ден с олиото на ХИП, но е целият на люспи. Лекарката каза да взема лосион А-дерма екзомега. Дано да помогне.
Виж целия пост
# 408
При нас проблемът е, че ужасно започна да му се бели кожата, мажа по няколко пъти на ден с олиото на ХИП, но е целият на люспи. Лекарката каза да взема лосион А-дерма екзомега. Дано да помогне.

При нас е същата работа, купих вчера точно лосион на А-дерма, само че не екзомега, а обикновен. Дано все пак свърши работа.
Аз пък исках да ви питам по колко часа горе долу прекарват бебчетата ви будни? Преди да родя си мислех, че новородените в първите 2 месеца само ядат, спят и акат. Но моето прекарва доста време будно - почти по час (някой път и повече) след хранене. Не че прави нещо конкретно, нито плаче, нито се криви - просто седи и си гледа, но ако броя и сученето по 30-40 мин, в който период също е будно, се събират горе долу 12 часа. Нормално ли е това? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 409
Ние сме с лосион, казаха че за топло и приятно време, не трябва да се слага олио на кожата на новородено за дълго време. По-добре да се прибавят няколко капки към банята или да бъде направен масаж преди баня.

Моята щерка също седи будна доста дълго време, но обикновено си заспива на гърда - особено вечер.
Виж целия пост
# 410
При нас беленето на кожата се оправи за няколко дни с олиото на Мустела, но и А-дерма са хубави, така че дано скоро ви мине. Ние днес бяхме на първата си консултация и сме наддали 500 гр за 21 дни. Обаче едно не мога да разбера. В часовете за детска консултация не се ли водят само бебчета и здрави деца? Имаше три болни докато чакахме и много се ядосах.
Вие как обличате бебетата в това време? Аз изобщо не знам дали му е добре. Преди 2 дни на едни познати бебето, което е на 2 месеца беше по боди къс ръкав и отвито, а нашия го бях облякла с боди потник, блузка, ританки и тънка пеленка, че дори и шапчица. Понякога мисля, че го навличам много, но пък си спи навън. Ако му е горещо може би няма да е спокоен.
Виж целия пост
# 411
Беленето на кожата при нас попремина, мажех с лосион на La Roshe за много суха кожа. Според нашата лекарка се дължи на преносване, въпреки че беба се роди седмица преди термин.
Относно обличането навън и на мен ми е драма, хем ми е второ дете. Дребната днес е с боди с къс ръкав, блузка и ританки + тънка памучна пелена. Навън е топло, но все пак тя спи и не сд движи, дано й е добре така.
Виж целия пост
# 412
Момичета, да се похваля най-накрая и аз Grinning  - на 15ти се роди бебка Тими, нормално раждане (изтекоха ми водите в 5 сутринта....). Simple Smile 
Аз още не знам къде съм, та май тя се чувства по-добре от мен. Grinning  Последните дни я мъчат газове и е доста кисела и денем, и нощем. От утре мисля да спирам прясното мляко и да видим дали ще има ефект.
Виж целия пост
# 413
Дара, честита дъщеричка, да е жива и здрава и много щастлива Simple Smile

Относно спането - моите деца са много различни във всяко отношение. Първото почти не спеше. И аз много се чудех и дори притеснявах как може новородено да не спи. Тя спеше като започне да яде и после будуваше с часове, в които не само си гледаше а и мрънкаше, ревеше от колики и такива неща. Изкарвахме доста време на ръце и се чудех толкова малка с какво да я занимавам. Второто спеше доста повече, а когато будуваше, си гледаше спокойно, без да ме занимава Joy Сякаш знаеше, че голямото ме занимава максимално. Бебо сега е най-спокоен. Будува много малко, като когато се случи си гледа и се напъва, без ревове и мрънкане. Но обикновено между храненията спи. Пу-пу, дано да си е кротичък. Като цяло изглежда имат различна нужда от сън и си е до дете, затова ако си расте и всичко друго е наред, няма място за притеснение, дори да будува повече. Simple Smile

Навън и аз обличам с боди с къс ръкав и гащеризонче и завивам с тънка памучна пелена. Нося си в чантата и втора тънка пелена, ако му стане студено и дебела пелена (от тези с вата вътре), ако усетя че му е много студено. Но тези неща си ги нося само, не съм ги ползвала. Проверявам нослето, за да определя.
Виж целия пост
# 414
Дара, честито!

И ние днес бяхме на контролен в Токуда.
Вече нямаме жълтеница, според лекарката и колики няма, според мен са по-леки 😀
Наддаваме "като по учебник"
И сега въпроса с пъпчето-казаха, че тези 2-3 см., които влязоха навътре продължават да си съхнат и ще паднат като коричка на рана. И наистина, лекарката опипа пъпчето отстрани, каза че е твърдо и скоро ще падне и тази част. Като се прибрахме първото, което видях беше засъхнала кръв по памперса(паника), после видяхме, че всъщност въпросната коричка се е отделила и най-вероятно това е зацапало памперса. Сега вече си отдъхнах!
Извинявам се за дългото обяснение, но като знам какво преживях не искам никой друг да го изпита!
Виж целия пост
# 415
Ние всеки път бая сме наддали, хем се радвам, защото винаги ме е било страх да не е под нормата, хем малко ми е притеснено дали в даден момент ще се нормализират нещата. Яде на режим през 3 часа (пропуска първото нощно хранене) и е само на кърма, днес му е 44 ден, тежи 5,600кг. При вас как са нещата?
Виж целия пост
# 416
При нас беленето на кожата се оправи за няколко дни с олиото на Мустела, но и А-дерма са хубави, така че дано скоро ви мине. Ние днес бяхме на първата си консултация и сме наддали 500 гр за 21 дни. Обаче едно не мога да разбера. В часовете за детска консултация не се ли водят само бебчета и здрави деца? Имаше три болни докато чакахме и много се ядосах.

Да, би трябвало да няма болни. При нашата прдиатърка са екип от лекари и детските консултации са в отделен кабинет. В същия коридор е, но има известно разстояние а и може да се отдели бебето в съседно помещение на поликлиниката.
От приятелки обаче съм чувала, че при техните педиатри, здрави и болни деца, както и бебешки консултации са на едно и също място по едно и също време ...
Виж целия пост
# 417
И аз постоянно се притеснявам, но засега добре вървят нещата. Юлето е само на 2 седмици, наддала е 350 грама. Не мога много да преценя кога е гладна, но видя ли че започва да върти главичка и да отваря уста, веднага предлагам. Никакъв режим няма, цока понякога по 5 минути, понякога по половин час на всякакви възможни интервали. През нощта изкарва повече време без ядене, а аз явно се събуждам преди да е проплакала от глад, като примрънка веднага предлагам, а тя винаги приема 😆
Виж целия пост
# 418
Момичета, моля, която е имала проблем с  изхождането след раждането да ми пише! Не мога да ходя без някакво разхлабително, да не говорим за болката, която изпитвам, като ходя. Има ли някоя с подобен проблем и съответно съвет..
Имам лек стрес, може това да влияе..
Виж целия пост
# 419
Момичета, моля, която е имала проблем с  изхождането след раждането да ми пише! Не мога да ходя без някакво разхлабително, да не говорим за болката, която изпитвам, като ходя. Има ли някоя с подобен проблем и съответно съвет..
Имам лек стрес, може това да влияе..

Аз имах този проблем след първото раждане.Не зная точно кое ми помогна,но сутрин на гладно със ставането пиех по чаша топло мляко или вода с малко мед,увеличих приема на течности,ядях смокини и сливи в комбинация с пиене на вода и след няколко дни всичко си дойде на мястото.Раждах секцио,ако има значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия