Грета - за или против

  • 65 828
  • 2 436
# 315
В шведския форум отдавна коментират, че освен всички други заболявания, е възможно Грета да има и фетален алкохолен синдром (FAS). Това състояние се причинява от въздействието на алкохола върху плода. Феталният алкохолен синдром (ФАС) е включено състояние, което засяга плода и се дължи на продължителна употреба на алкохол от майката по време на бременността.

При феталния алкохолен синдром (FAS) се наблюдават характерни черти на лицето, забавяне на растежа по отношение на ръст и тегло, по-малка обиколка на главата и увреждане на централната нервна система със забавяне на невроразвитието. Дете, родено с този синдром, също може да развие поведенчески и психични дефекти.

Но няма нищо потвърдено, само спекулации из шведските форуми.

Скрит текст:














Майката на Грета

Скрит текст:














Виж целия пост
# 316
Е, сега със 100-те хиляди пиячката поне е осигурена, че в Швеция не е евтино да пиеш....
Виж целия пост
# 317
Pure,благодаря ти.
Майката има вид на жена,която би изтъргувала всичко на тоя свят,та няма да се учудя,ако момичето е пионка в нечии ръце,то това да се е случило именно с посредничеството на майката.
Виж целия пост
# 318
Много харесвам Ал Гор, той говори за тези неща от двайсетина годинни. За него 2000-2001 никой не си позволи да говори толкова обидно, защото е популярен политик, има солидно образование зад гърба си, финансово подсигурен поколения напред... Дори почти стана президент на Америка.

И като видя темите, с които се занимава Грета, ги свързвам с него. Няма как да я обидя, така или иначе като цяло никак не ме е разтърсила емоционално. Даже се учудвам на хъса, с който някои я нападат/ превъзхваляват; не мога да реагирам все още така емоционално на това момиче. Каузата е по-голяма от самата нея.
Виж целия пост
# 319
Уважението се печели, не се подарява, щото си сладуранка с плитки.
Гор вероятно не се е измъквал с хитра усмивчица при задаването на въпроси...
Виж целия пост
# 320
В ранното юношество открих Стивън Кинг с " Живата факла" - сякаш малката скандинавка е проектирана някъде там- в главата на хорър-гуруто , в средата на миналия век.
Не съм "за", но не съм и "против" това объркано дете. С Аспергер, с ФАС или с някакво  ОКР - не е от такова значение, както образът, моделът , който тя се опитва да налага. Може би  вече е тенденция сред петъчните ѝ последователи да си меко казано "мърляв', по възможност веган, да си сляпо свързан с кауза, която не разбираш в дълбочина, но която екзалтирано крещиш в лицата и ушите на хората, обиждаш ги , нападаш, внушаваш чувство за вина.....
Скрит текст:
Да не забравя и изхождането в кофа по време на презокеанското ѝ пътешествие. Това еко-съвместимо ли е?Някой по-компетентен да ме осветли.
Истински се забавлявам с Грета и нейната "МИСИЯ" Чудя се, как никой не я попита с какво право си я присвоява ?Чудя се какво ли ще прави, като мине от другата страна- тази на възрастните / ох, отново препратка към любимия Стивън Кинг и "Децата на царевицата"/….За мнооого още неща се чудя, но не обвинявам детето. Мисля си, че докато е в САЩ, би било добре да я разходят  / разбира се с 0-въглероден разход - например с лодка и електромобил/до градчетата на АМИШИТЕ в Пенсилвания и някои други щати, вярвам че ще се вдъхнови към себепромяна, като види колко много девойки има като нея, ще потърси друг аватар за себе си ….Но също вярвам, че ще разбере, че не открива топлата вода, че не е уникална с начина си на мислене и живот, че това,което иска сега- хорицата - амиши , го правят от няколко столетия - простичък независим живот и не го натрапват никому....
Виж целия пост
# 321
Наистина ли сравнявате Гор с Грета?
И аз за един роман на Стивън Кинг (за Жива факла ли говорим?)  се сетих веднага - запалваше с поглед разни, които я дразнеха. И май само това й бяха уменията....
Виж целия пост
# 322
Ал Гор го осмяха с един Саут Парк епизод за глобалното затопляне. После 2009 излезе един скандал, че данните му били сбъркани. После му сметнаха колко е летял със самотет да говори за екология...
Виж целия пост
# 323
Много харесвам Ал Гор, той говори за тези неща от двайсетина годинни. За него 2000-2001 никой не си позволи да говори толкова обидно, защото е популярен политик, има солидно образование зад гърба си, финансово подсигурен поколения напред... Дори почти стана президент на Америка.

И като видя темите, с които се занимава Грета, ги свързвам с него. Няма как да я обидя, така или иначе като цяло никак не ме е разтърсила емоционално. Даже се учудвам на хъса, с който някои я нападат/ превъзхваляват; не мога да реагирам все още така емоционално на това момиче. Каузата е по-голяма от самата нея.
За оня същия лицемер ли говорим,дето през 2010 ,преди конференцията в Копнехаген,обикаляше света с частния си самолет,движещ се с  гориво като 3000 автомобила,за да ни обяснява как трябва да гасим крушките и да изключваме тв-то от контакта,щото планетата е в риск?
Голям симпатяга е,дам..
Но,не е виновен тоя дето яде баницата де..


Ал Гор го осмяха с един Саут Парк епизод за глобалното затопляне. После 2009 излезе един скандал, че данните му били сбъркани. После му сметнаха колко е летял със самотет да говори за екология...
Именно.
Виж целия пост
# 324
Не съм им адвокат; ако ги интересува темата в Бг-Мамма, Ал Гор и Грета сами ще влязат, да се защитят, аз безплатно не работя Simple Smile А по темата с околната среда само ще кажа, че правя, каквото мога по въпроса, но не правя всичко - кой обаче е казал, че става дума за екстремизъм... Летя например, летят и те сигурно. Но и най-малкото е по-хубаво от голо нищо. Това ми е мнението и няма нужда да обикалям като гуру и да го разпространявам. Друг може и да има и го прави, аз съм ок с този факт, въобще не ми пречат чуждите стремежи.

Наистина ли сравнявате Гор с Грета?
Тъй като темата е твоя, показвам някакво уважение и ще се самоцитирам и подчертая:
И като видя темите, с които се занимава Грета, ги свързвам с него. [/quote]
Виж целия пост
# 325
Във филма на Гор имало 9 неверни твърдения
https://www.telegraph.co.uk/news/earth/earthnews/3310137/Al-Gore … ent-Untruths.html
Виж целия пост
# 326
Наистина ли сравнявате Гор с Грета?
И аз за един роман на Стивън Кинг (за Жива факла ли говорим?)  се сетих веднага - запалваше с поглед разни, които я дразнеха. И май само това й бяха уменията....
Май не си чела романа, който споменаваш. В противен случай нямаше да напишеш глупостта, която си написала.
Виж целия пост
# 327
В Туитър ми твърдят, че светът нищо не прави за екология. Имам чувството, че хората са късопаметни.

1. В Европа има огромна субсидирана програма за ВЕИ. Перките ги боднаха навсякъде, ма сега пък протестират, че мелят пилета на кайма и загрозяват пейзажа. С панелите яко далавери. Но пък са реални мерки. Наскоро излязоха данни, че при монтаж на панел в Германия и Великобритания ефектът е нъцки и не се самоизплаща.

2. Позитивно - хората се усещат, че язовирите нарушават рибните екосистеми и въвеждат методи за преминаване, тръби, стълбички. Това помага на рибите да се размножават въпреки язовира.

3. Озоновата дупка е доста позатворена, 30-годишен минимум има. Забранени са доста химикали, унищожаващи озоновия слой.

4. Забравиха ли Ерин Брокович и историите с локално замърсяване?

5. Искаш-не искаш, крушки с жичка почти няма и скоро ще изчезнат съвсем, пак организирана и реална мярка.

Китай, разбира се, нищо не прави. Гори, бълва, цапа...ама на кой му пука, светът зависи от мейд ин чайна каргото. Същите левичари бъзгат Тръмп що иска да ограничи Китай.
Виж целия пост
# 328
https://www.youtube.com/watch?v=DticpNH3a2Q
 'превърнаха Грета в дете мъченик'
Виж целия пост
# 329
Не мога да се сетя името на романа - ако в това се състои глупостта ми....
Едно момиче, което го унижаваха в училище, а то имаше свръхестествени способности и с поглед местеше предмети, хора, палеше разни неща ( когато се ядосаше) и накрая загина на един абитуриентски тамошен бал, най-красивото момче я покани на бала, за да се гъбарка с нея - та, коя беш тази книга? Май на Стивън Кинг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия