Грета - за или против

  • 65 828
  • 2 436
# 345
Гледайте трейлъра на новия Улвърин, "Логан". Има екшън-Грета. Някакво намусено, дето бие големи с пушки и брони.
Виж целия пост
# 346
Дискусията тук ми напомни за https://www.youtube.com/watch?v=7W33HRc1A6c
Като гледам коментарите под видеото, Грета е подсетила и други хора.
Виж целия пост
# 347
Обещаното от Чомски - "10 стратегии за манипулация":
https://www.demenzemedicinagenerale.net/pdf/14-10-strategies-of-manipulation.pdf
Следват го като "по учебник".
http://www.highviewart.com/cvetno/noam-chomski-10-nachina-za-man … -mediite-955.html
Виж целия пост
# 348
Аз не съм против Грета. Как бих могла да съм против едно дете, особено с диагноза? Против съм меркантилните й родители, които се опитват да изкарат някой лев на гърба на дъщеря си. Интересно ми е сега какво ще направят с парите, които Грета ще получи? След като са толкова загрижени за планетата, ще направят ли нещо конкретно да спрат климатичните промени с тези 100 000 долара или ще си поживеят няколко години с тях? Според мен самата Грета щеше да спечели повече симпатии, ако тонът й по време на речта не беше толкова агресивен и ако беше използвала повече думата "ние", отколкото " аз". "Аз това, аз онова. Аз, аз, аз!". Между другото утре е петък и мисля да не ходя на работа, а да стачкувам против прозводството и употребата на маргарин.
Виж целия пост
# 349
На 11 години Грета не се храни към 20 дни, заради дреболии, дето я дразнят. Сестра й Беата пък искала да стъпва по определен начин и да изпълнява ритуали, примерно да стъпва на определени плочки. Това почти всеки го е правил като дете, ама се израства, особено ако не ти се обръща внимание и ти се покаже, че не е важно.
Виж целия пост
# 350
Светъл пример за новото възпитание. Знам, че звучи ужасно помпозно, обаче е така. Майката се фиксира върху всеки недостатък и го отглежда като съкровище. Резултатът - видим.
Виж целия пост
# 351
Ми да, примерно тая Беата карала и майка си да стъпва по определен начин. А майката, вместо да използва себе си за пример, че НЯМА ПЪК да го прави и не е нормално, изпълнявала всички прищевки. На тая плочка, не на оная. Десетминутно разстояние го минавали цял час, с ритуалите. Всяка нормална майка в един момент просто ще го хване здраво и ще ходи напред, да усети какво се прави, не да му кътка странностите. Ще пореве, ще поплаче, накрая ще тръгне като хората. А тя му задълбочава навика и ритуала...

И после по време на курса по балет майката трябвала да стои напълно неподвижно, иначе детето почвало да реве.

Всъщност се оказва, че може да имаш прояви, които са като за аутизъм, но всичко ти е наред и е просто кривина. Не всеки с поведение на аспи е истинско аспи или друг аутист.
Виж целия пост
# 352
Също е интересно как едно свръхзадоволено момиче в свръхуредената Швеция твърди, че не е имало детство. Кой му е посял тези страхове, кой ги е поддържал... А какво да кажат умиращите от глад деца в Йемен? Впрочем, всичките еко активисти чували ли са за тях, или те не са модерни?
Виж целия пост
# 353
Тези са повсеместно изкукала работа..
Грета днес е дете.След година,вече ще е зрял изкукал психар.Нобелов лауреат..Туше.

О,времена,о,нрави..
 
Виж целия пост
# 354
Ал Гор го осмяха с един Саут Парк епизод за глобалното затопляне. После 2009 излезе един скандал, че данните му били сбъркани. После му сметнаха колко е летял със самотет да говори за екология...

Ха, точно за него става въпрос. Поне за малко му се вързах, по-скоро преди прословутата му лекция. Но още след края започнах да си задавам въпроси и нещо не беше наред с това, което бях чула. Но е ефектен, парите за цялото му образование не са отишли на вятъра.

на снимките майката изглежда съвсем нормално в лицето, дори да си е правила операции, пак изглежда нормално. Може и дъщерята да има нещо общо с алкохолния синдром. Ако мъжът на снимките не е бащата, то може да има някой азиатец по кръвна линия или нещо не е съвсем наред.
Толкова много патологии в едно семейство е доста странно, те са за научна статия.
Виж целия пост
# 355
Грета има северни черти, това са типични очи. Само малко мяза на даун-мозайка, макар да не е. Северните народи имат сибирски гени.

Да, сега видях, майка й е от шведските красавици, бащата е малко от дивите горски племена...
Виж целия пост
# 356
Е, чак пък, толкова сибирски! И патологии по майчина линия, ако вярваме на написаното.
Виж целия пост
# 357
Такива са бе, малко докарва на финланdски Pekka-face. Ма имат и нещо сбъркано, плюс това си криви лицето допълнително.
Виж целия пост
# 358
Ми да, примерно тая Беата карала и майка си да стъпва по определен начин. А майката, вместо да използва себе си за пример, че НЯМА ПЪК да го прави и не е нормално, изпълнявала всички прищевки. На тая плочка, не на оная. Десетминутно разстояние го минавали цял час, с ритуалите. Всяка нормална майка в един момент просто ще го хване здраво и ще ходи напред, да усети какво се прави, не да му кътка странностите. Ще пореве, ще поплаче, накрая ще тръгне като хората. А тя му задълбочава навика и ритуала...

И после по време на курса по балет майката трябвала да стои напълно неподвижно, иначе детето почвало да реве.

Всъщност се оказва, че може да имаш прояви, които са като за аутизъм, но всичко ти е наред и е просто кривина. Не всеки с поведение на аспи е истинско аспи или друг аутист.

Май забравяте прословутите скандинавски служби за закрила на детето / да вземат съседите им от Норвегия да се самосезират, щом Грета кацне на тяхна територия да стачкува/ , както и скандинавското свободно отглеждане на децата - може би дори и да знае начини за справяне с ритуалното поведение, родителят просто няма право да ги прилага, за да не наруши свободното хармонично детско развитие. В този смисъл ги разбирам и за щуротиите на Грета- не са я спрели, просто са ги обуздали в своя полза. На по-късен етап, са разбрали че се печели от тях и сега вече дори стимулират и провокират нетипичното поведение на детето си.
Виж целия пост
# 359
Да, вероятна причина. В БГ може да си задърпаш детето, в Швеция обаче...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия