Американски колеж - осемнадесета тема

  • 45 904
  • 753
# 210
Тоест е на късмет?
Виж целия пост
# 211
Никой не го е крил. Има даже и елемент на "тото".
Виж целия пост
# 212
Ако е "благодатна" темата, тя е такава за всички. Ако можеш да се изразяваш ясно и грамотно, можеш да го правиш по различни теми, стига да не се "спечеш". 6т на есе могат да стигнат, ако тестовата част е добра, като и 15т може да не стигнст, ако теста е кьопав.
Виж целия пост
# 213
Честита Нова година!

Загледах се в учебната ви програма (от този линк: https://www.acs.bg/bg/about-acs/school-profile/ ). Виждам, че децата изучават Информатика още от 8-ми клас. С++ ли се учи или нещо друго? И какво е СИП, това касовете ли са? Както и "Профил избран от ученика" има още от девети клас. Това някой от профилите, който ще се учи във втори гимназиален етап ли е или е нещо, което може да се сменя всяка година? "Въведение в природните науки" предполагам е нещо като "Човекът и природата", т.е. нещо общо по физика, химия и биология.
Виж целия пост
# 214
Честита Нова година!

Загледах се в учебната ви програма (от този линк: https://www.acs.bg/bg/about-acs/school-profile/ ). Виждам, че децата изучават Информатика още от 8-ми клас. С++ ли се учи или нещо друго? И какво е СИП, това касовете ли са? Както и "Профил избран от ученика" има още от девети клас. Това някой от профилите, който ще се учи във втори гимназиален етап ли е или е нещо, което може да се сменя всяка година? "Въведение в природните науки" предполагам е нещо като "Човекът и природата", т.е. нещо общо по физика, химия и биология.

Честита да е на всички!

Според мен, под заглавието "Информатика" са обединени часовете по Информатика и Информационни технологии.
Програмата следва изискванията на МОН, поради което се сменя (особено напоследък) като съдържание и разпределение. Големият имаше приравнителен за 10-ти клас по С++ . За мен си беше почти чист С ползвайки С++ компилатор и съвместимо ИДЕ. Малкият учи в 8-ми клас Java. За мен е голямо недоразумение, идващо от желанието на МОН да се изпъчат с гръмки названия, без съдържание зад тях. Нито учат елементите на С от ниско ниво (пойнтери), нито множественото наследяване при С++, нито обектно-ориентирания подход при Java.
Няма и как да стигнат дотам с наличния хорариум и начална база.
Учителите правят каквото могат (а то не е малко) за да внесат малко практически смисъл в тази каша, ползвайки тези езици на ниво процедурен език от тип Паскал.
Имаше и смислени опити за въвеждане на Питон. Дали още ги има - не знам.

СИП са така наречените елективи. CAS-овете са клубовете.

Профилите са това, което ще се учи след 10-ти клас. Принципно могат да си променят избора и в началото на 10-ти, но рядко го правят.

Въведението в природните науки е по-скоро запълване на английската терминология по природните науки, както и не малко полезни детайли (примерно точност на измерване, значещи цифри, протокол от експеримент, що е то научен метод и т.н.)
Виж целия пост
# 215
maria77bg, Избора в края на 8 клас е между 6 профила (математика и физика, хуманитарен (бел и история), предприемачески, софтуерни и хардуерни науки, химия/ биология, чужди езици), които ще учат в 11 и 12 КЛАС, както и разпределят 1.5ч по 4 избираеми предмета за 9 клас (Български, Английски, Математика и Чужд език). За 10клас избират 5.5ч и т.н. На схемата в червено. Може би това ще ти е полезно:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 216
Много ви благодаря!
Това на сайта явно е за децата по старата програма (11 и 12 клас). Това от снимката е това, което търсех като план по новата програма.
Виж целия пост
# 217
Когато детето отсъства по домашни причини, пак ли получава 0% за всички изпуснати часове по физическо?
Виж целия пост
# 218
Когато детето отсъства по домашни причини, пак ли получава 0% за всички изпуснати часове по физическо?
Отсъствието по домашни причини следва да се съгласува със съответните преподаватели. Вкл. тези по физическо. Тогава има план, кога и как да се покрият пропуснатите уроци/изпити.
Виж целия пост
# 219
Дори и при отсъствие по болест пак има толкова, трябва да си уреди време с учителя, в което да навакса каквото и да са правили. Това го установих по "трудния начин": моят иначе отличник по физическо изведнъж се оказа с много ниска средна оценка и почти месец мина, преди да се промени в Engage.
Виж целия пост
# 220
Здравейте,
Имейлът на АК връща грешка за невалидният.
Можете ли да ми кажете дали при кандидатстване след 7 клас при изчисляване на среден успех от 1 срок би участвала оценката по Немски език - ИУЧ (РП/УП)?
Виж целия пост
# 221
Здравейте,
Имейлът на АК връща грешка за невалидният.
Можете ли да ми кажете дали при кандидатстване след 7 клас при изчисляване на среден успех от 1 срок би участвала оценката по Немски език - ИУЧ (РП/УП)?
Да, влиза. От брошурата в сайта:
Виж целия пост
# 222
Мерси! А кои/какви са факултативните часове? Не са ли точно избираемите /ИУЧ/?
Виж целия пост
# 223
Мерси! А кои/какви са факултативните часове? Не са ли точно избираемите /ИУЧ/?

Не са. Има избираеми (ИУЧ) и факултативни (ФУЧ) съгласно НАРЕДБА № 4 от 30.11.2015 г.
На кой и-мейл пишете до АК?
Виж целия пост
# 224
Мерси! А кои/какви са факултативните часове? Не са ли точно избираемите /ИУЧ/?
Не, ИУЧ са избираеми учебни часове, а ФУЧ са факултативни учебни часове. По вторите по норматив няма оценки. Явно е грешка на писалия брошурата, че допуска някъде да има оценки по ФУЧ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия