Вторите семейства

  • 20 696
  • 686
# 315
Да добавя и аз, че някой наистина може да се заблуди. Продава се апартаментчето за 50 хиляди. Купува се с общ заем апартаментче за 100 хиляди. Ако искат да са честни един към друг съпрузите в нотариалния акт се записва 3/4 собственост на единия и 1/4 собственост на другия. Пък те после пак могат да си плащат заема и сметките и живота солидарно.
Виж целия пост
# 316
Цитат
Ти какво ще правиш в тази ситуация? Ще бъдеш ли с този мъж въобще?

На 1000% й е казал "Не се притеснявай. Детето си го гледа майка му".
Виж целия пост
# 317
Даски, я де те питам какво би направила при следната ситуация:
мъжът ти и Моана имат споразумение да си гледат сина една седмица при единия, една седмица при другия. И двамата живеят във въпросния малък град.
Училищните и извънкласни разходи се делят на две съгласно касови бележки и фактури. Всеки прекарва отпуската си детето.

Ти какво ще правиш в тази ситуация? Ще бъдеш ли с този мъж въобще?

Да, даже бях писала, че съм за такъв вариант в последната тема. Други съфорумки казаха от опит, че не било добра идея заради извънкласни и т.н. Това, обаче вече не е на дневен ред при нас. Тази година не е записан на нищо, така че с дрехи и основни принадлежности в двете къщи ще е поносимо.

Ако МА е тук детето ще е по-спокойно, ще си вижда и двамата родителя, всеки може да си планира задачи в седмиците без него, за да му обръща внимание докато е с него.
Виж целия пост
# 318
Даски, я де те питам какво би направила при следната ситуация:
мъжът ти и Моана имат споразумение да си гледат сина една седмица при единия, една седмица при другия. И двамата живеят във въпросния малък град.
Училищните и извънкласни разходи се делят на две съгласно касови бележки и фактури. Всеки прекарва отпуската си детето.

Ти какво ще правиш в тази ситуация? Ще бъдеш ли с този мъж въобще?

Да, даже бях писала, че съм за такъв вариант в последната тема. Други съфорумки казаха от опит, че не било добра идея заради извънкласни и т.н. Това, обаче вече не е на дневен ред при нас. Тази година не е записан на нищо, така че с дрехи и основни принадлежности в двете къщи ще е поносимо.

Ако МА е тук детето ще е по-спокойно, ще си вижда и двамата родителя, всеки може да си планира задачи в седмиците без него, за да му обръща внимание докато е с него.
Но ти не си съгласна детето да е на 100% при вас?

Или 95% при вас и 5% от времето за ваканциите при Моана?

Ако се случи Моана да я блъсне кола и утре да я няма, какво ще правите?
Виж целия пост
# 319
Нищо и никакъв въпрос и пак куп страници с коментари.
Тъй де, опитвам се да разбера каква е драмата сега, за да помогна. Simple Smile
Виж целия пост
# 320
http://roditel.bg/znaete-li-kak-orlitsata-izbira-bashta-za-svoit … ggCdVEXxJsCAHvpyE

Жвотните по-умни от нас, избират, не си мислят наум дано се сети сам партньорът.Може да е притча, приказка или изследване, всичко може да е , но се справят да отгледат потомство.Не се тормозят взаимно  или поотделно, пък като го отгледат , да ходят където им видят очите. Вярно е , че децата им бързо порастват, но и нямат 80 години живот.Уики казва ,че най-възрастният познат орел е доживял до 32.
Може би и семейството му(и) да се проучи, знам, че е гадно да се помисли, но все едно, не може да живееш само с него, влияят и още как.
Срещах тук мнение на Сирената, нещо бе че любовта така и така изфирясва, поне да има какво да остане.
Майка ми бе с втори брак ,с баща ни, абортирала е  от предишния мъж,  родителите се намесили мисля, кой ще обяснява на мен ,но подочувах мнения по темата. Та тя скачаше на всяка мисъл за развод.Толкова са ги притискали отстрани, че не е истина колко  свобода имаме днес.Извоювали са ни  я.И пак зле.Като прибавим към разведените и тези дето  са под един покрив ,но  всеки за себе си , отчуждени, омразни ,едва понасящи се , безразлични.
Та втория път може да е разум,  а не любов.
Виж целия пост
# 321
Не знам на кое му викат "любов", но доста хора са застинали на едно ниво тип материална романтика. Не е до възраст, има го понякога и при 50+, ония, дето си менкат някакви романтични ФБ мемета с ужасни цветови схеми, залезчета, розички...абе лигня.

Сега, тая лигня може на някой да му е много по сърце, но за мен е доста слаба ракия при градене на двойка, а особено на семейство. Особено ако романтикът използва жестовете, за да замаже други грешки, които са дразнещи и не би трябвало да се правят от добре развит възрастен индивид.

Та хубаво е да има по-фундаментални качества. Да, нищо не е гарантирано, но все пак най-тежките години за поизглеждане на децата са сравнително кратки и все някак двойката ще се справи.

За мен е огромна грешка да се прави "опит" за втори брак на базата на гореописаната лигня, и после да се чудиш що не става. Най-големият ми страх е бил да не взема втори "мечтател", дето хем да изисква, хем да не може да действа рязко, като мъж, и просто да реши проблемите. Ма иначе да се умилква като котарак. Ми не, просто ще си взема котарак в такъв случай:)
Виж целия пост
# 322
Хах, коя зодия си Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Психопатската, разбира се - дева.

Вторият ми мъж е с мен, само защото никога не ми прати по чат розичка със залез, само простотии от 9GAG.
Виж целия пост
# 324
Еее, ти пък утрепа змея с лопатата/коча с мистрията
Авторката точно със снимка на залез се похвали веднъж
Виж целия пост
# 325
Въртите, сучете, все към мен. Хайде малко фокус и върху друг Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Твоя е темата бре момиче. Към кой искаш да се върти?
Виж целия пост
# 327
Аз, например, никога не съм желала брак в юридическия смисъл заради работата си. Но имам съжителства на семейни начала, включително с чужденци, в които съм оперирала във всички качества и "права" на съпруга.
Много ми е интересно как се оперира във всички качества и права на съпруга без да си такава?

В банката ме повикаха да се подписвам под голям кредит на съпруга ми, защото съм омъжена за него. Без подписа в ритуалната дали щяха да ме изискват - ми съмнявам се.
Сега съпругът ми ще продава едни ниви, пак ме викат да се подписвам при нотариуса, нищо, че са си негови.
Каквото и да си говорим юридически бракът не е като без брак.

Именно с подобни съображения, юридическото изискване навсякъде да има и негов подпис не съм фен на гражданския брак. Единият ми бизнес беше с недвижимости преди спукването на балона, комасирах големи парцели и, бога ми, категорично последното нещо, което ми трябваше беше официален съпруг.

Говоря за "права и задължения" на съпругата в изцяло битово-житейския смисъл, имотно и бизнес никога не съм имала връзка с партньорите си.
Е какви са тези права и задължения?
Виж целия пост
# 328
Колко жалка симулация на скромност от Даскалка. Joy Сякаш не знаем, колко любимо ѝ е да се върти някакъв разговор около нея, ако ще да бил и в негативна светлина..
Не разбрах сега авторката мисли ли, че има семейство и второ ли ѝ е подред?
Защо повдига темата като нито семейство има, нито е второ?
Виж целия пост
# 329
А второ... поне 6-7мо. Някъде назад си изброи с какви мъже е живяла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия