164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 91 600
  • 761
# 90
На сина ми му предстои кандидастване в испанската. Според мен бала ще му стигне за испански с френски, но започвам да се двуомя дали вторият език да не е португалски!? Моля дайте мнения, че нямаме време, трябва да подреждаме желания😏
Благодаря!

Според мен няма голяма разлика между отделните паралелки в испанската, така че бих препоръчала за втори език, този който го влече повече детето. Имайте предвид че по принцип втория език не е на кой знае какво високо ниво предвид малкия хорариум.
Виж целия пост
# 91
На сина ми му предстои кандидастване в испанската. Според мен бала ще му стигне за испански с френски, но започвам да се двуомя дали вторият език да не е португалски!? Моля дайте мнения, че нямаме време, трябва да подреждаме желания😏
Благодаря!

Според мен няма голяма разлика между отделните паралелки в испанската, така че бих препоръчала за втори език, този който го влече повече детето. Имайте предвид че по принцип втория език не е на кой знае какво високо ниво предвид малкия хорариум.
[/quote

А каква е причината паралелките с френски да са две, а всички останали по една?
Виж целия пост
# 92
Решение на училището. До миналата година и английските бяха две /преди от МОН да им набият канчето, че не може да започват с английския от В1-2, а трябва от нулата/.
Виж целия пост
# 93
Предполагам, че намаляването на английските паралелки за сметка на италианския може би е продиктувано от липсата на италиански език в т.нар. "първи ешалон" гимназии. А може и да е с любезното съдействие на МОН Simple Smile
Виж целия пост
# 94
Не е за сметка на италианския. Италиански имаше и при две паралелки с английски.
Виж целия пост
# 95
Друга причина може да е липсата на стаи в училището и през година да има по една паралелка по-малко.
Виж целия пост
# 96
Да се вкъкна с мнение за испанския и френския.
Дъщеря ми е 11 клас с втори език френски и това, още от рървата година на изучаване, е любимият ѝ предмет. Много харесва преподавателката (ВескА, както децата я наричат по френски маниер Simple Smile), която според мен е на добро ниво и не се претупват нещата, както обикновено става на повечето места с втория чужд език. Зависи много и от детето разбира се, но мисля, че постигат доста добро ниво на владеене.
Единственият учител пък по италиански Пламен (забравих му фамилията Simple Smile) ѝ преподаваше испански още от 1 клас, когато тя беше в 129-то и после се прехвърли в испанската. Италианският му е втори език, но като ниво е добър. Като преподавател също.
Виж целия пост
# 97
Дъщеря ми Ния е приета в португалската паралелка Simple Smile Има ли други?
Виж целия пост
# 98
Ние сме приети във френската. Обмисляме дали да не продължим и на второ класиране за италианската. Аз не искам, ама наборката настоява.
Виж целия пост
# 99
Добре дошли на новите попълнения!
Виж целия пост
# 100
Здравейте, дъщеря ми е приета в италианската паралелка по второ желание. Ще видим дали ще се премести нагоре във второто класиране към паралелката с английски.
Радвам се на мнението на Захарно цвекло за учителя по италиански Simple Smile
Виж целия пост
# 101
Здравейте, с огромно удоволствие искам да споделя, че приеха младежа в паралелката с италиански като това му е първо желание Simple Smile  Английският му е на добро ниво и иска да учи 2 нови езика Simple Smile да ви попитам какви документи ни трябват за записването - освен оригинала на удостоверението, друго трябва ли?
Виж целия пост
# 102
https://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=2&NewsId=114

Четете сайта на училището - информативен е и се актуализира редовно.
Виж целия пост
# 103
Поздравления на всички приети деца! Тази година конкуренцията за Испанската е свирепа. Сигурно сте видели - баловете са много по-високи от миналогодишните.
http://www.danybon.com/obrazovanie/min-max-gimnazii-sofia-2020/
Виж целия пост
# 104
Моят син е приет в паралелката с ФЕ. Тази година са две паралелки. На случаен принцип ли се разделят децата по паралелки или има друго правило?
Поздравления на всички деца и успех на тези, които чакат следващо класиране. Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия