Юлско слънце вън пече, февруарче весело расте

  • 8 184
  • 219
# 45
Уф, днеска трябва да ходя на работа, шефката ми се обади преди няколко дни да ме пита, мога ли да ходя за по няколко часа. Аз първо отказах, ама вчера се видях с една колежка и тя като почна едно кандърдисване......и аз с целия си акъл се съгласих. Сега ще ходя от 12.00 до 16.00, но.....тази сутрин ми беше минал ентусиазма, още повече, че и мъжът ми помърмори малко, нали той ще гледа Денито през това време.
Абе ще пробвам днес и утре, пък ще видим.
Виж целия пост
# 46
Здравейте, днес изратих майка ми на летището и ми е много тъжно. За утеха влязох в интернет да видя какво сте писали и малко да не мисля за майка ми.  CryМного и е тъжно и на нея че вижда внучката си само 2 пъти в годината. ... Времето когато беше тук мина ужасно бързо, направо невероятно.
благодиря на Еlix и Rumi за картинката със захранването, много добре е направена. Аз започнах да давам сок от ябълка, ще продължа така 1 седмица, после ще мина на някой друг плод и като навърши бебка вече 6 месеца ще започна да давам пюренца и оризова каша. започнах да се снабдявам с пюрета, но да ви кажа много зеленчукови пюрета не виждам, почти всички имат месо, а пък пише че са за бебета за 6 месеца. Вие кога смятате да давате месо на бебоците?  newsm78
Иначе за спането на бебка, имам същия проблем като Беб4о. Преди бебка си спеше редовно от 8 вечерта до 7 понякога 8 сутринта, а сега се събужда редовно в 5 сутринта и запичва да бърбори, иска да яде, само и само да не спи. В леглото също редовно се обръща по корем и мен ме е страх да не стане нещо.
И да не забравя да се похваля, на Елиза и пробиха 2та долни зъба. Много е сладка и сега като хапе направо си боли. Добре че не кърмя...  Laughing Joy
Виж целия пост
# 47
Здравейте мамчета!
Честити цели две зъбчета на Елиза! chdiana точно така е месните пюренца са за след 6-я месец  Peace и аз тогава може би ще ги почвам.
Гали и ние имаме предложение за Китен,ще бъде супер ако се уцелим  Hug
Чао засега,че ще излизаме.
Виж целия пост
# 48
Здравейте и от мен Hug Ето, че се завърнах вече. Този път по-бързо прочетох всичко, което сте изписали Wink
Днес имаше мерки и теглилки Mr. Green За отчета - 7720 кг и 68см. Качил е 470гр. Нашата лекарка беше в отпуска и сестрата ми каза да започвам с кисела и ме попита "От кухнята ли ядете?". Казах й че, не яде от кухнята и тя ме пита дали ги приготвям. Не й казах, че изцяло е на кърма. Имам няколко въпроса към вас. Днес купих безмлечна каша на Фризокрем - ориз с царевица. Мога ли с нея да захраня или само с ориз трябва да е newsm78. На кутията пише, че се приготвя с АМ или обикновено мляко. Може ли с кърма или вода? Ако е с кърма, мога ли да я топля, напр. в микровълновата. Май доста ми станаха въпросите Mr. Green Така, да ви питам още няколко неща Wink Може ли да заместя цяло хранене с каша /на обяд напр./ и всеки ден на обяд да давам каша,а зеленчуково пюре кога да давам newsm78
Извинявайте за многото въпроси, но нямам много време да се "ровя" да чета за захранването. От каката все не ми остава време за нищо Weary, а вие сте много мили   love001и знам, че ще ми отговорите на въпросите. Плодовото пюре го давате м/у храненията. Не замествате хранене с него? Каката я захранвах по старата схема. Първо с плодово пюре, с което замествах хранене, а сега не зная какво да правя Rolling Eyes

Стефко и той не иска да спи през деня. Спи 3-4 пъти през деня за около 30-40мин и се събужда. Вечер заспива около 22-22.30ч и към 24.30-1ч се събужда. Кърмя го към 3ч /има ли и други като мен, които да кърмят или да ги хранят през нощта/, но ако много мрънка, го кърмя по-рано и после трудно заспива. Като заспи се събужда след около 30-40мин и така до сутринта. Но какво да се прави. Не сме само ние така Sad
Виж целия пост
# 49
Сетих се още нещо да ви питам newsm03 Зеленчуковото пюре отначало като почна да го давам с кърма или АМ да го разреждам или както е от бурканчето. А като приготвяте зеленчуково пюре напр.от картоф и морков слагате ли мляко или може и от водата, с която е варен картофа newsm78
Виж целия пост
# 50
Леле, Черешка, колко много въпроси Laughing
Ще се опитам да ти отговоря на повечето newsm53
Можеш да приготвиш кашата с кърма/ако имаш изцедена/ или с вода, но пък не съм сигурна бебчо доколко ще я хареса - аз се опитах веднъж така да дам на Вики и той категорично не се съгласи. Явно познатият вкус на кърмата им допада и кашата, приготвена с кърма, им харесва повече. Имай предвид, че кашата, приготвена с кърма, се втечнява бързо, така че е добре да я даваш непосредствено след приготвянето и.
Мисля, че няма проблем кашата да е и с царевица - действително е добре да е с един продукт, но, ако бебчето няма проблеми от алергично естество, едва ли ще му се отрази зле. Дикси май захрани с каша от два вида зърнена култура и нямаше проблем.
По-добре не топли в микровълнова фурна за бебко -  съд с гореща вода е по-сполучливият вариант.
За заместването на хранене - можеш да си прецениш сама - искаш да заместваш или не. Моят съвет е да изчакаш още малко и да не избързваш със заместването, за да не ти намалее кърмата.
Кашата по принцип може да се дава като следобедна закуска, а зеленчуковото пюре - за обяд. Съответно, ако не заместваш хранене - преди или след обедното и следобедно кърмене.
С плодово пюре не се замества хранене.
И на последния въпрос - аз лично давам зеленчуково пюре чисто/няколко лъжички/ и след това кърма. Не виждам смисъл да слагам и в зеленчуковото пюре мляко в такъв случай... Освен може би, ако бебко не го харесва, отново да се прибави кърма, за да се наподоби познат вкус.

Ами за това се сещам засега... Ако имаш въпроси - питай Hug
Виж целия пост
# 51
Здравейте мамчета  Hug
chere6ka,току що прочетох въпросите ти и ще напиша това което знам
Днес купих безмлечна каша на Фризокрем - ориз с царевица. Мога ли с нея да захраня или само с ориз трябва да е newsm78. На кутията пише, че се приготвя с АМ или обикновено мляко. Може ли с кърма или вода? Ако е с кърма, мога ли да я топля, напр. в микровълновата.
Може ли да заместя цяло хранене с каша /на обяд напр./ и всеки ден на обяд да давам каша,а зеленчуково пюре кога да давам newsm78
Плодовото пюре го давате м/у храненията. Не замествате хранене с него?
С кашата не е проблем да почнеш,особено след навършен 6 месец,нашето педи и след 4 месец ми я препоръчваше за започване,ама тя не е за късното захранване. Обикновено се почва с едно-компонентна каша,за по-лесно следене на реакции. Можеш да я приготвиш с кърма или с вода. С кърма - ако бебчо не харесва вкуса на кашата с вода, или ако имаш планове за заместване на хранене. Ако е с кърма не я топли в микровълнова, тя всъщност кашата не изисква топлене - затопляш водата само,а с кърма си е достатъчно добра температурата(ако е от запаси във фризера,затопли на водна баня кърмата). Можеш да заместиш цяло хранене с каша,ако даваш и зеленчуково можеш да ги редуваш,един ден каша,на другия пюрето. Плодовото обикновено се води десерт и затова се дава между храненията, в повечето случаи следобед.
Зеленчуковото пюре пробвай да даваш без добавена кърма,а след като все още се кърмите няма смисъл от АМ където и да било,единствено,ако не ти достига кърма или нямаш възможност за изцеждане. Ако не се харесва чисто пюрето,можеш и към него да добавяш кърма,поне в началото,докато се свикне с новите вкусове.
А относно кърменето през нощта със сигурност не сте единствени - ние сме си така от раждането, денонощно на 3 часа,има и други мами в темичката ни които хранят през нощта  Hug При кърменето на поискване малко бебета издържат без да се будят за папкане,кой както се уреди  Wink
Дано съм била полезна, нека и другите мами се включат,че да не съм допуснала някой грешен съвет  Embarassed
chdiana ,тъжни са такива моменти на раздели,но мисли за следващата ви среща за утеха  Hug, ще се чувате често,макар и да не е същото, а и намирай си приятни занимания за разсейване,като това да влизаш по-честичко тук и да ни пишеш как си   bouquet И честито ви озъбване  Mr. Green
Beb4o, не се ядосвай толкоз за неспането,никой не е завидял  Wink, просто бебчо Гого вече е пораснал и е станал любопитко,толкова се превъзбуждат от новите емоции които ги връхлитат,че не се сещат за спането душиците  Heart Eyes
didka-pitka ,утре лека и спокойна да е работата, и дано не е за дълго  Praynig
Аз днес май се оказах особено излиятелна, за което сори  Hug
Лек и весел следобед  Heart Eyes
Виж целия пост
# 52
Оффффффф  Simple Smile със Суити направих дублиране  Embarassed, ама по-добре повече,от колкото по-малко  Wink
Виж целия пост
# 53
Хей,мами здравейте!
Да ви се похваля имам си вече здраво бебе newsm44.Днес сутринта бяхме на изследвания пак и резултатите са супер.Много съм щастлива.След почти 2 седмици на антибиотик гадните левкоцити са вече в норма.Оказа се ,че този антибиотик на който е бил в болницата не му е помогнал въобще.Той ги е свалил само с 1,а едва след като се прибрахме вкъщи и почнахме другия през устата е имало ефект.Бясна съм направо-надупкаха го целия ,за какво за нищо.Както и да е,важното е ,че вече сме здрави.
Иначе 7300 кг.-70 см.
Захранен от скоро,на 5 месеца по4ти беше.И за сега въвеждането на нови храни върви добре.Карам бавно,няма за къде да бързам,дано да нямаме проблеми.Педито ме кара да въвеждам месо,за да му се оправил хемоглобина(който не е чак толкова нисък),но аз мисля да изчакам поне да стане на 6 месеца.
Опипа му венците,каза че зъбките се подготвяли да излизат Mr. Green
Ами това е от мен.
Желая здраве на всички бебчовци и мами Grinning
Виж целия пост
# 54
  Здравейте мами,

аз бях малко болна (летен грип) , и не съм писала.

днес Мони има и той зъбче

честити зъбки и на Елиза  bouquet

Мога да ви кажа, че така като ви чета, всички сте си много добре със спането Crossing Arms , моят синковец се буди през ноща през половин час, час и т.н. цяла нощ, няма шест пет, през деня най-дългото му спане е от 3 до 5 следобед и то само защото лягам с него и на всяко размърдване давам цица, и през ноща е така, без цица неще и неще, не че яде, ама ей така заради идеята.

Росица, много съжалявам, че се е наложило да пиете и друг антибиотик, на нас това, което ни биха в болницата ни помогно, но ние стояхме десет дни, а вие колко стояхте? Ликуваща ни беше доктор Попова от ОБ.

Черешка, аз също мисля, че само ако заместваш хранене трябва да добавяш мляко в кашите и пюретата, а иначе за намаляването на кърмата не се притеснявай, важно е всичко да става постепенно, а не изваднъж, аз каката си я захранвах по старата схема и си имах кърма докато си исках, че даже накрая вместо да яде по-нарядко, тя обратно и беше станала много зависима от мен, та затова я отбих.

Хайде лека на всички  bouquet
Виж целия пост
# 55
Ами Краси,ние не бяхме в окръжна,а в терапията-там ни изпратиха след като отидохме в спешното в окръжна.Стояхме 4 дни,на 5-ия ни изписаха.
Виж целия пост
# 56
Честити зъбки на малките бебоци  newsm47 smile3525
Да са ви живи и здрави!
И ние празнуваме - имам си петмесечко  Tada

rosiza радвам се, че малкият е добре и вече само хубави новини да се чуват от вас.

Мамчета, какви плодови пюрета давате? Така като гледам разни схеми се дават ябълки, круши и банан за нашата възраст. Thinking Ако имате други идеи казвайте.

А за спането малкият е на смесено хранене и спи от 23.00 до към 7.30 обаче аз всяка вечер ставам  в 4 да се изцеждам, да има малко повече материал за бебо.   Mr. Green
Виж целия пост
# 57
Честито на всички бебчета които си имат зъбчета. newsm47 newsm10
Честито на пет месечко нека да расте здраво и да радва мама и тати! nbirthday
Виж целия пост
# 58
ааа,стига с тия зъби бе,те като гъбки растат значии..ние сме си още като беззъб дядо  Joy баща й вика да ти порастнат два зъба един срещу друг и ти давам една пържола да я перфорираш  hahaha браво на Тони и Дони-много добре са си научили уроците по захранване,получават шестици  Hug Черешка,това са правилните съвети и според мен,няма защо да го описвам същото...само мисля,че е добре да правиш кашичката с вода,та да свиква и с други храни без мляко вече,пък кърмата я съхранявай ако има много Simple Smile ама тва е само съвет де,ти ще решиш какво да правиш...хм,кой питаше за пюренцата...аа,Magica..мисля,че всички плодове са подходящи за бебчето вече,освен алргенните...аз съм давала от много плодове и не съм имала проблем...ааа,да питам и аз едно тъпо нещо-може ли да порасне като първи зъб резец,че на Лора й белее нещо там,ама май не е зъб,ами млечно сакче(или там както се казваше)  Embarassed абе какво се опитвам и аз да й измисля зъб отнякъде...няма си детето и толкова...айде лека,че утре ще пътувам  Hug
Виж целия пост
# 59
и ние днес ставаме на 5 месеца   party023
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия