Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 27 450
  • 773
# 615
момичета, да споделя за тези на които им се втвърдява корема - и при мен зачестиха този тип подготвителни контрсакции и онзи ден на записа на тонове се отчете (преди седмица пак, 1 за 20 минути).

този път акушерката ме попита дали си пипам корема, а аз постоянно го галя и ръцете ми почти все върху него.

откакто спрях да го докосвам съм имала макс едно стягане за последните 24 часа. много ми липсва и в началото неволно посягах, но явно това докосване стимулира матката и тя контрахира, така че ако ви се случва същото - опитайте и вие да се въздържате, ако го докосвате!
Виж целия пост
# 616
Здравейте,какви дрешки сте подготвили или мислите да взимате за бебето,за престоя в болницата?
Виж целия пост
# 617
И аз съм го чувала това за пипането на корема. Аз гледам да не го пипам много, но малката кати много се развихри, докато не си сложа ръката не спира.
Лолипоп, в Шейново не искат дрешки за бебенцата.
Виж целия пост
# 618
Да това е вярно и в болницата го чух, но аз и без да си го галя имам стягания. А иначе за разходките съм ги спряла за да си изкарам до датата на секциото, така или иначе знам какво ме очаква и от разходки няма смисъл в случая,ходя само на тонове и се прибирам.
момичета, да споделя за тези на които им се втвърдява корема - и при мен зачестиха този тип подготвителни контрсакции и онзи ден на записа на тонове се отчете (преди седмица пак, 1 за 20 минути).

този път акушерката ме попита дали си пипам корема, а аз постоянно го галя и ръцете ми почти все върху него.

откакто спрях да го докосвам съм имала макс едно стягане за последните 24 часа. много ми липсва и в началото неволно посягах, но явно това докосване стимулира матката и тя контрахира, така че ако ви се случва същото - опитайте и вие да се въздържате, ако го докосвате!
Виж целия пост
# 619
И аз го знам това за корема. Старая се да не го пипам, обаче някой път не се усещам. Иначе като цяло нямам стягания и контракции тия дни.
Относно разходките...ох в началото много се разхождах. А напоследък всичко ме изморява. Разходката ми е да взема Елеонора от училище и да се приберем. И като се приберем съм зверски уморена... Sad А училището хич не е далече от нас. Ако седя много време на едно място пък ми се подуват краката. Въобщее страхотно, няма угодия. Поне с всичко сме се оборудвали вече и само чакаме. Simple Smile Само име си нямаме.
Иначе в нашата болница също не искат дрешки за бебчо за престоя.

Иначе моите сънища май няма да се окажат пророчески. Simple Smile Цяла бременност сънувам, че раждам на 7-8 ноември, ама цък.😁 Следобед съм на преглед иначе и ще видим как върви беб. Simple Smile
Виж целия пост
# 620
И аз излизам със страшно желание и след 30 мин вече искам да си легна. 20 кг съм +. . Никога не съм била толкова и ми е мноого тежко. И колан слагам и какво ли не,но кг са си кг Simple Smile
Миналата нощ не знам колко съм пъшкала и ставала,но по едно време сутринта ММ ми казва-Спокойно бебче,още малко остана 😂😂😂
Виж целия пост
# 621
Знам, че това не е на дневен ред...., но аз нещо много започнах да се страхувам от следродилна депресия...Като цяло раждането и периода след него почнаха доста да ме плашат...От средата на 8 месец, та до сега - началото на 9 - ти съм доста емоционална и тъжна...Може би е хормонално, но пък това е още по-неконтролируемо. Някак си не ме влекат тези подготвителните работи - подреждане на дрехи, гладене,  да не говорим за такива пет минутни радости като изписване и т.н. Не знам какво е това чудо - дано отмине. Не е много в тона на темата, но нямаше къде да си изплача мъките, та на вас и така... Мрън...

И да, и на мен вече ми е доста тежко...Може би съм +11-12 кг и противно на надеждите ми мисля, че ще продължа да си качвам и през този последен месец Smile
Контракциите и при мен зачестиха определено, но пък нямам болезнени....просто стягания. Понякога имам по няколко една след друга
Виж целия пост
# 622
Kalisi, мисля, че чувствата ти са напълно нормални. В края на бременността какви ли не мисли ни се въртят. Аз с моите прокървявания забраних всякакви покупки преди 1ви декември. И точка!
Депресиите са сериозно нещо, аз лично бях изпаднала в такава, но не беше следродилна, просто периодът съвпадна. В този ред на мисли, на мен ми препоръчваха да се разсейвам само с приятни за мен неща, дори и на сила. Да не се затварям вкъщи с мислите си. На сила да излизам, да се срещам с хора (а аз не понасях никой тогава...). Гони лошите и тъжни мисли надалеч, отдай се на хобито си.
Суетенето е част от появата на новото човече, но далеч не е задължително Simple Smile
Виж целия пост
# 623
Ох, момичета и аз мн се изморявам. Докато се облекла и обуя за разходка и вече съм изморена. Моята разходка в повечето случей също е от нас до градината сутрин и следобяд. 🙄🤐Понякога до магазина за нещо дребно, забравено.
Момичетата, които пият магнезий, кога ви казаха да ги спират. Предния път бях секцио и ги пиех до последно. Във вторник съм на ЖК и ще питам, но да си питам и вас 😁
Днес детето не е на градина, реших да направим една торта за имения ден на мъжа ми и в момента немога да стана от дивана 😣
Честито на всички именици 🍷🤩🍰
Виж целия пост
# 624
Мами, какъв размер дрехи сте пазарували като за начало? Колебая се дали да прескоча най-малкия размер или поне да заложа на по-големите размери.
Виж целия пост
# 625
Мария, на мен ми каза док да пия магнезия до 38 седмица задължително.
Фиона, аз пазарувах 50 и 56 размер, тъй като не знам колко ще се роди бебето, но предполагам че 56 ще е голям първите две седмици. По-добре по-широчко, отколкото тясно.
Виж целия пост
# 626
56 са ни предимно. Имаме и малко 50,като за първите 2 седмици. Grinning
Магнезия не знам до кога ще го пия. Ще питам на, сшедващата консултация.
Виж целия пост
# 627
Kalisi и аз съм на същия хал. Една моя позната е родила наскоро и била изпаднала в тежка следродилна депресия. Много ме е страх от това и се опитвам да си втълпя, че няма защо. Не си казвам, че това няма да ми се случи, защото колкото пъти съм си го казвала за нещо, се е случвало Wink Аз си мисля, че съм и в предродилна депресия. Хората ме дразнят. Аз като цяло съм си интроверт, а сега съвсем искам да отида да живея на село с една съседка и кокошки. Чудя се в тая чобания как ще отглеждам деца, които да се адаптират добре и да са щастливи, как ще се реализирам после професионално на моята възраст с малко дете, как ще се оправям изобщо, къде ще играят тия деца сред автомобилите. Аз пак нали да взема първото да родя. После си давам сметка, че единствения човек, когото трябва да продължа да възпитавам първо съм аз, моята гледна точка ще е гледната точка на това малко човече. И съвсем почвам в кръг пак... Suprema може би наистина разведряването дори и на сила е важно, опитвам се да го правя.
А иначе на последната ФМ лекарят каза, че матката ми постоянно контрахира, но аз абсолютно нищичко не усещам.
Виж целия пост
# 628
Знам, че това не е на дневен ред...., но аз нещо много започнах да се страхувам от следродилна депресия...Като цяло раждането и периода след него почнаха доста да ме плашат...От средата на 8 месец, та до сега - началото на 9 - ти съм доста емоционална и тъжна...Може би е хормонално, но пък това е още по-неконтролируемо. Някак си не ме влекат тези подготвителните работи - подреждане на дрехи, гладене,  да не говорим за такива пет минутни радости като изписване и т.н. Не знам какво е това чудо - дано отмине. Не е много в тона на темата, но нямаше къде да си изплача мъките, та на вас и така... Мрън...

И да, и на мен вече ми е доста тежко...Може би съм +11-12 кг и противно на надеждите ми мисля, че ще продължа да си качвам и през този последен месец Smile
Контракциите и при мен зачестиха определено, но пък нямам болезнени....просто стягания. Понякога имам по няколко една след друга

Аз съм така от самото начало на бременността...депресия, нерви,реве ми се (в повечето случаи без причина),почти всички и всичко ме дразни. Само с кучетата си се разбираме чудесно,те не ме ядосват,слушат ме и когато усетят,че съм раздразнена или не съм на кеф,веднага идват при мен и се опитват да ме накарат да си играя с тях.
Виж целия пост
# 629
Момичета , днес съм супер напрегната и разтревожена до преди малко съм плакала неутешимо , чак ММ като се прибра се успокоих и мама ме успокоява по телефона ...намерих нещо във влагалището си , не знам какво е , но май е полип или миома не знам точно, обадих се на доктора при когото ще раждам обясних му как изглежда долу-горе, ноо все пак той трябва да види, но не е в града и чак в понеделник ще ходя на преглед при него, нищо не ми каза , нито ме успокои, нито ме разтревожи, но мълчанието му според мен не  е на добре...страх ме е много , не знам какво ще правя чак до понеделник...отделно за капак съм със ужасни големи гадинки (хемороиди) иии направо едвам си сядам на дупето..абе просто ужаааас ...в момента гледам да не рева , заради бебето, а и да не тревожа другите , но ми е много трудно , защото не знам дали ако имаш такива полипи или миоми може да родиш нормално , а и не знам как се отстраняват и нищо не разбирам, дори не знам какво е , нямам търпение да идва понеделник..за да се разсея изгладих всички дрешки на бебето за болницата и дезинфекцирах кошарата и се преуморих от други дреболии и сега лежа ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия