Есента е тук, капят на дърветата листата, ококореното ЮНче в количка звучно смуче си ръката - Тема 5

  • 21 981
  • 754
# 300
Жълтък вече давам аз. Другата седмица сме, на ваксини и след това и месото въвеждам. Четох някъде, че било хубаво първо месото, а после жълтъка..даже някъде пишеше, че жълтък изобщо не бил нужен. Аз давам по половин направо ( забравих, че първо се дава четвърт). Когато стигнеме до цял, ще започна да давам от пъдпъдък, че по-полезно.
Виж целия пост
# 301
Здравейте, мами,  има ли някоя от Смолян.
Виж целия пост
# 302
Момичета минавам профилактично да помрънкам, че съм в серия неволи- оказах се с екзема на ухото, но имам усещането, че има и нещо друго, заглъхнало е и ме понаболява на входа и зад мидата, а нощем шуми..подробно питах УНГ, но тя рече и отсече, екзема. Поне хремата ми отшумява, от седмица съм с маска. Ако видя зор и на спешен ще ида....Беба е с оня обрив, дето не го идентифицирам за сега от какво е, в събота сме на дерматолог.
Днес пък нямахме асансьор, а сме на последен 9 етаж, и сушилнята май се прецака, даде на дисплея грешка и в нас миришеше като на изгорял кабел....
За капак на всичко мойто денем не спи, но това не е чак такава драма, през останалото време стои сама не повече от 5 - 10 Мин. Ръце не ми останаха да се носим, в раницата сме сега на балкона и върти глава на вси страни, а напоследък и в нея заспива след като пореве... имам подозрение за идващи зъби, обаче кой ги знае до кога ще ни тормозят....
Вечер като легна правя разбор на деня, днес изпрах, прибрах прането, минах с моп и успях да ям 3 пъти...ураааааа. Ако не изпълня този таргет значи положението е било много зле... 
Вашите заиграват ли се сами?
Виж целия пост
# 303
Това с чая ми стана интересно,може и аз да пробвам . Което ме сеща че онзи ден видях каша на която пишеше лека нощ ,но я подминах видях че е с глутен и не я прочетох дали е като чая някой знае ли?
Виж целия пост
# 304
Не, определено не си играе сама. Дори сме в серията - ново умение и се върти от гръб на корем.. Но обратно не може и се почва едно мрънкане и пищене на всеки 1-2 мин завърти ме на обратно.
Виж целия пост
# 305
Моя не мога да го идентифицирам дали се заиграва сам. Когато е в кошарата се забавлява с играчките от въртележката, на шезлонга също така с висящите, но не винаги. Бързо му омръзва различните дейности. Сега зора му е да се напъва и да сяда, но не му позволявам много много да стои така. Но пък коремни преси правим колкото иска. Той също постоянно се върти по корем, но не се сеща, че може да се врътне обратно по гръб като се измори, а има уменията да го направи. Напоследък почна и много да се измъква от пелената след като го повия и следобед след сън го намирам по корем, та май ще започна да премахвам повиването скоро.
Виж целия пост
# 306
Чебурита, Тео спи сборно за 24 часа максимум 10 от последния месец. Нощем се храни по минимум 5 пъти 😎. Та за спящото бебе... Не бих му давала тая отврат ако ще и цяла нощ да спи от нея.
Виж целия пост
# 307
Ditmade, преди жълтъка захранваш ли с друга храна. В смисъл мога ли да започна и аз давам жълтък или е добре първо плод или зеленчук да се предложи.
Жълтък вече давам аз. Другата седмица сме, на ваксини и след това и месото въвеждам. Четох някъде, че било хубаво първо месото, а после жълтъка..даже някъде пишеше, че жълтък изобщо не бил нужен. Аз давам по половин направо ( забравих, че първо се дава четвърт). Когато стигнеме до цял, ще започна да давам от пъдпъдък, че по-полезно.
Виж целия пост
# 308
Почти всички зеленчуци е ял вече, както и доста плодове.
Виж целия пост
# 309
Чебурита, Тео спи сборно за 24 часа максимум 10 от последния месец. Нощем се храни по минимум 5 пъти 😎. Та за спящото бебе... Не бих му давала тая отврат ако ще и цяла нощ да спи от нея.
Разбира се, че е така. Казаното е  в кръга на шегата. Силно се надявам да няма родители, които да тръгнат да дават медикаменти за успиване на бебето... или винце за лека нощ.
Виж целия пост
# 310
Баткото вече е на 5+годинии все още има нощи , в които не спи и ни търси. Даже откакто се преместихме в къщата и го сложихме в неговата стая стана по-зле. Кашите на ХИП за лека нощ баткото ги ядеше всеки ден, а хич не са му помагали да спи.
Виж целия пост
# 311
Мен сядането много ме притеснява. На 5м и 7 дни е, но поне от 2 седмици се набира от полуседнало положение в мен и си сяда като я придържам. Не бива уж, ама тя сама го прави и се набира и се сърди. Не знам дали е ок, все се притеснявам...
А за спането, тя се събужда между 6 и 7 не за да яде, а за да ака Grinning и след това пее... и ставаме
Виж целия пост
# 312
А от бурканчетата с пюренца като се дават по 2 лъжички останалото хвърляте ли го? Бурканчетата са с 24 часа срок след отваряне, по 90гр.. аз вече 3 съм хвърлила и питам, понеже не ми е ясно..
Виж целия пост
# 313
Бурканче с готово пюре може да седи до 48 ч в хладилника след като е отворено, но с условие да отсипваш предварително това, което ще дадеш, Т.е. да не бъркаш с олигавена лъжица ако ще го съхраняваш после.
За (не)спането мога да ви кажа, че бебето се буди много, баткото на 6,5 г се буди много и реве насън,  понякога буди и бебето с рева си, сумнамбулства и го намираме из различни части на апартамента ревящ, таткото хърка и буди мен и бебето и като дойде вечер време за лягане ми става лошо като си представя каква нощ ме чака! На баткото преди два дни купих на своя глава хомеопатичен сироп за нервност и леки нарушения в съня, защото е много чувствителен и нервен и преминава явно през някаква вътрешна драма и от цялата нервност даже тикове понякога прави. Не можем да ги сложим на двуетажно легло един ден- той като хукне насън ще се пребие от втория етаж. А мъжът ми веднъж излезе вечерно и докато се прибере вече бях ставала към 7 - 8 пъти за двамата. Така че наистина само тези, които нямат неспящи деца, не знаят какво ни е на главата Simple Smile
Виж целия пост
# 314
Мен сядането много ме притеснява. На 5м и 7 дни е, но поне от 2 седмици се набира от полуседнало положение в мен и си сяда като я придържам. Не бива уж, ама тя сама го прави и се набира и се сърди. Не знам дали е ок, все се притеснявам...
А за спането, тя се събужда между 6 и 7 не за да яде, а за да ака Grinning и след това пее... и ставаме
Изобщо не се притеснявай, моя на 4 месеца започна да си посяда, а сега вече хване ли се някъде си сяда сам. Щом се справя сама няма какво да го мислиш, те сами решават кога са готови. Няма да я връзваш я. 😊
Redington 10 часа са си идеални за сън на бебчо изобщо не ми се виждат малко. Моето спи по толкова и все си мислех, че е от спящите. 😊 Баткото ако направеше 7 беше празник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия