Кой какво хапва днес? - тема 46

  • 34 260
  • 767
# 150
18 месеца
З: ябълка и принцеса с кашкавал
О: ориз
СЗ: правих тиквеник по два начина - с фурми и стафиди без захар и хапна по малко и от двата (със стафиди се получи страхотно)
В: супа топчета или баничка с яйце и сирене
Виж целия пост
# 151
1г.
З: крем карамел с тиква, който беше опитан и изхвърлен на земята, закуси с банан и киви
О: хляб и леща с пилешко
СЗ: бисквити с рожков и сушени червени боровинки и йогурт със сок от нар
В: леща и салата от кус-кус с йогурт, крема сирене, грах и царевица
Виж целия пост
# 152
Despicable me, ще пробвам и тази комбинация на салатата с кус кус. Звучи много вкусно. Бих питала и за рецептата за бисквитите, но моят дребосък категорично отказва да яде всякакви.
Виж целия пост
# 153
Teзи храни под форма на пюре ли им ги давате или на парчета? За менютата на 1-годишните се интересувам.
Моите приемат само пюрета и евентуално миниатюрни парченца.Единият се дави,другият плюе и така..всичко пасирам.Също така все още имат нощно хранене.

З - бебешки йогурт,смесен с плодово пюре и смлени бисквитки
О - домашно пюре от пилешко филе,киноа,булгур и морков.Хапнаха двойна порция,защото много им хареса.
СЗ - плодово пюре от банани и портокал (бурканчета от магазина)
В - домашното пюре от обяд
Преди сън - 180/200 мл АМ
През нощта още 180 мл (едното близначе дори пие 2 пъти х180мл)

Това им е стандартното хранене,само сменям вкусовете,а обед и вечер задължително хапват домашно,като всеки ден е различно.И двамата са около 9.5 - 10кг.
Виж целия пост
# 154
1г.
Вчера
З: бисквити
О: зеленчуков пай с грах, царевица и сирене
СЗ: слепени царевични бисквити и козе мляко
В: леща

Днес
З: бисквити и бананов крем с козе мляко
О: хек на грил тиган и гювече с домати бамя, червена пиперка и каквото друго измисля
СЗ: бананов крем
В: същото като обяда
Моето дете е захранено по ЗВБ и никога не съм пасирала храна.
Виж целия пост
# 155
Adoralova, моето дете също е захранено по ЗВБ и дъвче от самото начало на захранването (6месеца и половина). Препоръчвам ти първо да започнеш да им предлагаш добре сварени зеленчуци и плодове на парчета с големина на показалец, да хващат, да поднасят към устата си и да отхапват. Едва след като свикнат да дъвчат така премини към спиране на пласирането. Разгледай в интернет и клипчета за разликата между задавяне и закашляне. Закашлянето и повръщането са нормални реакции докато децата свикнат с парчетата.

18 месеца
З: парче домашна баничка с яйце и сирене
О: пица върху блат от кайма
СЗ: банан
В: пилешка пържола със салата или супа топчета
Виж целия пост
# 156
Вчера
8++++
З : макарони звездички с масло и сирене
О: гювеч без месо
СЗ: каша елда с ябълки и банани
В: супа с пиле, ориз и моркови, хляб

Adoralova,  аз не съм захранвала по ЗБВ , класически захраних на 4 + и все още се учим да ядем парчета. Предлагай, ще свикнат. В момента яде хляб, банан сам. Другото мачкам на едро. Пастата си хапва без да я пасирам. Те дори и готовите пюрета 8+ са с парченца вътре. Не се притеснявай от кашляне и плюене, в началото е съвсем нормално. Незнаят още какво да правят. Търпение , че мазалото е голямо, моят първите парчета ги хвърляше на земята. За нощното мляко не мога да кажа че и ние си имаме едно преди лягане и едно през нощта(рано сутрин).
Виж целия пост
# 157
1г 2м
З: Елда със сирене и масло
О: Пълнени тиквички с телешка кайма
СЗ: Домашно кисело мляко с бисквити и плодове
В: Предполагам пак тиквички
Захранена е с пюрета, от 7м започнах да давам банан на парчета. На 8 спрях да пюрирам само мачках и преминах на по -твърди плодове и храни, като бебешки бисквити и сухари.
Виж целия пост
# 158
1 г и 8 м
З звездички с краве масло и сирене
О супа от зеле + млечен мус от дюли
Сз корасан
В боб яхния + домашен суджук

Аз от 7 месечна предлагах непюрирана храна като почнах с макарони звездички хляб малки парченца покъсно кекс който много се хареса леко намачкани зеленчуци, супа с надробен хляб леко намачкан с вилица и т.н.
Виж целия пост
# 159
Давам парченца,но едното въобще не ги иска,защото се дави няколко пъти и му е лош спомен,а другото гризе с любопитство и плюе.Не знам по американската система откога се дават парченца,със сигурност след 9-ти месец,евентуално около 1г.Моят педиатър кара по схема оризова каша 4м,зеленчуково пюре(тиква или сладък картоф) и пловоди пюрета 4-6м.До 6м трябва да е яло фъстъчено масло,за да се избегнат алергии на по-късен етап.Месяни пюрета и жълтъци 6м,риба -9/12м.Снакчета тип Зрънчо и разни дъвчащи бисквитки 1г.

Днешното меню:

З - йогурт с пасиран банан и бисквитки
О - пюре от телешки стек,картофи и морков
СЗ - ванилов пудинг (на Гербер,не е домашен)
В - от обедното пюре
Заспаха с АМ.+ 1 или 2 нощни порции АМ.
Виж целия пост
# 160
Т.е. живееш в САЩ и са ти казали да захраниш на 4 месеца, така ли? 😮 А снаксовете тип Зрънчо най-добре хич не ги давай, не знам и за какви бисквити говориш, но гледай да са без захар.

З: принцеса с кашкавал + ябълка
О: вероятно пиле с ориз
СЗ: мисля да правя кекс с ябълки или нещо като щрудел
В: крем супа от царевица
Виж целия пост
# 161
19 м
З принцеса с кайма
О домашна пица с извара и кашкавал
СЗ най-вероятно ще я преспи
В супа от червена леща
Виж целия пост
# 162
Вчера:
З: качамак
О: лазаня и круша
СЗ: филия с масло, маслини и черита
В: леща яхния

Днес последен ден на 11м
З: палачинки с мус от ябълки и праскови
О: лазаня
СЗ: каша царевица и тапиока и круша
В: задушени в гхи зеленчуци - картоф, морков, тиквички и броколи
Виж целия пост
# 163
З: вита баница и козе прясно мляко
О: картофена яхния и телешки кюфтета
СЗ: царевични бисквити
В: картофена яхния и мандарини
Виж целия пост
# 164


З: баница и кисело мляко
О: зеленчукова супа и от питката за прощъпулника, не поиска торта
СЗ: оризова каша с пюре от ябълки и праскови(имаше висока Т от зъби и отказа торта пак)
В: ориз със спанак и домати и салата от авокадо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия