Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 135
По регламент на МБГ процентно се разпределят медалите за дадена възрастова група
5% от всички участници в една възраст- злато
10% от всички участници в една възраст- сребро
15%- бронз.
Така че деца с различни точки могат да са с еднакви медали. И колкото повече деца участват, толкова повече медалисти
Виж целия пост
# 136
И критериите не са еднакви за участниците от всички държави.
Освен това състезанието още не се е провело навсякъде.
Виж целия пост
# 137
Сертификатът за участие не е точно награда.
  Имах спомен, че се дават пак за определен брой точки, но може би се бъркам с други състезания и тук да получават всички явили се...
Виж целия пост
# 138
И критериите не са еднакви за участниците от всички държави.
Освен това състезанието още не се е провело навсякъде.
Интересно тогава как правят това международно класиране. Някак ми е странно
Виж целия пост
# 139
Всичко е въпрос на гледна точка.
Виетнамчетата от втори клас с 37 точки вземат бронз.
35 вече са сертификат.
А за Казахстан ( те не присъстват в класирането):

Приглашаем любителей математики – школьников 2-11 классов принять участие в Осеннем туре VII Международного турнира “Математика без границ”.⠀
Турнир состоится в Казахстане с 1 по 20 ноября. Даты проведения олимпиады по городам:⠀
🔸️10 ноября – г. Нур-Султан,⠀
🔸️17 ноября – г. Алматы.⠀
🔹️1-20 ноября – другие регионы Казахстана (даты уточняются).⠀
Виж целия пост
# 140
Не зная какъв е смисълът на такъв регламент. С 50% решени задачи медал.. Дава излишно самочувствие.
Виж целия пост
# 141
32 т. (първи клас) - бронз
Виж целия пост
# 142
В нашият град 4 клас 22 точки сребърен медал.
Виж целия пост
# 143
Не зная какъв е смисълът на такъв регламент. С 50% решени задачи медал.. Дава излишно самочувствие.
Дава стимул на малките да се състезават, провокира интерес.
Виж целия пост
# 144
Ура,имам медал, макар че съм решил само половината задачи! Защо да решавам повече и по-трудни задачи? И толкова труд стига.
Виж целия пост
# 145
За 3-ти клас праговете изглеждат приблизително така:
26 - 40 т. - злато
20 - 25 т. - сребро
15/16(?) - 19 т. - бронз

Ако някой има по-точна информация, моля да сподели.
Твърде масово е това състезание. 24 000 участници...  Shocked  Нормално да са толкова ниски праговете. При такава масовост, би било добре още да си намалят процентите на раздаваните медали.
Задачите ги намирам за лесни, при внимателно изчитане на условията. Но пък за не дотам концентрираните деца са оставили бая мегдан за подхлъзване, състезание е все пак...
Виж целия пост
# 146
Аз нямам идея колко точки има моята Simple Smile
Виж целия пост
# 147
Не знам къде е истината. Вярно е, че получават стимул за състезания, обаче много е ниска летвата.
Хубаво е да се награждават децата, но не и с половината грешни задачи.... newsm78
Виж целия пост
# 148
Това състезание- МБГ- все пак не участва във формиране на бала за кандидатстване след 4 клас в матем. паралелки. Изводът е ваш
Моето дете участва втора година, взима някакви медали. Радва се на това. За мен е важно да свиква и да не се притеснява от формати за състезания и оценявания в учулище
Виж целия пост
# 149
Някой има ли впечателния след колко време излизат резултатите от СМТ? Пише до 19ти, но не ми се проверява всеки ден на сайта на училището. Щерката каза, че всичко си е репила, ама като знам как бърза и недоглежда....
Освен това и е първо състезание и беше доста притеснена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия