Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 536
  • 747
# 240
sunlight_eli,
Скрит текст:
ходи на 2 спорта с огромно удоволствие. От началото на учебната година до СМТ - ежедневни занимания по математика,  заради концентрацията на състезания в началото на уч. година. Сега вече разредихме и математиката е през ден, от Коледа нататък разреждаме още повече. В нашия случай с език и математика се занимаваме у дома и тичането не е толкова много. През лятото изобщо забравяме за математиката,  иначе програмата би могло да се балансира повече и да няма толкова натоварване през есенните месеци. Като цяло,  с добра организация, времето стига и остава и за електронни игри и четене.

Но да се върнем на състезанията. Мисля, че ще се учудиш какъв голям процент родители нямат реална представа за нивото на децата си. И това го казвам със съвсем добри чувства. Състезанията служат на родителите за сверяване на часовниците и в този смисъл деца с най-различни възможности участват в тях.
Виж целия пост
# 241
Колко са максималните точки за 2 клас на СМТ?
Виж целия пост
# 242
Относно подсказването - на Великденското състезание, синът ми каза, че квесторите са подсказвали на децата от своето училище, което съответно се видя и в резултатите. Явно това с подсказването е масова практика.
И каква е ползата да изкараш висок резултат с чужда помощ? Нали на следващото състезание (ако не е в твоето училище) ще си имаш резултат съответстващ на знанията.
Например МБГ - три пъти по 40 точки, а на финала 10 точки. Е все пак поне си изкарал една почивка в Несебър Simple Smile
Виж целия пост
# 243
Може ли да се явиш на зимния МБГ ако не си бил на есенния?
Виж целия пост
# 244
Може ли да се явиш на зимния МБГ ако не си бил на есенния?
Да, може да се яви всеки желаещ. Ето и регламента: http://www.mathwithoutborders.bg/index.php/reglament/
Виж целия пост
# 245
СМТ не е сред състезанията за прием. А и за първи път чувам, че е за таланти.
Предполагам се имаше предвид прием в 107мо. Доколкото знам няма друг прием преди 4 клас в ДУ.
СМТ не е, а кое състезание е за таланти в периода до 3ти клас включително? С уговорката, че значението на думата талант не ми е особено ясно.
Виж целия пост
# 246
sunlight_eli, детето ми беше в добра кондиция на СМТ и е с 11 решени задачи. Доволна съм от резултата му, а зад него стои ужасно много труд, повярвай ми. Миналата година има медали от всички състезания с висока трудност, тази година също вече очакваме медали...
40 точки не могат да изкарат деца, които не се занимават усилено с математика, а такива определено няма как да са 30 % от наборите в кварталното школо.
Не ме разбирайте грешно, не коментирам твоето дете. Изказването, че 40 точки са много ми се видя странно, защото ако  като родител знаеш, че детето не може да хване 40 точки не разбирам защо го мъчиш да ходи по състезания. Но така обяснено, някак има смисъл..... въпреки че няма логика за мен......
Ами не е тъй, за 3 -ти клас тази година , за СМТ, твърдя че 35-40 точки ще имат отличниците в класа ( това са около 5-6 деца от всички трети класове в едно училище) , които са решавали задачи от СМТ всички години назад и деца на които им се отдава математиката ( и пак има доза късмет и кондиция в деня на изпита) . Над 40 точки ще имат деца ходещи по курсове, частни уроци и с афинитет към математиката, такива които решават усилено у дома с родители месеци наред. И такива, на които квесторите им помагат. Например училища, за които е супер важно да са сред първите места. За някои от частните училища е супер важно да са сред първите. Нищо конкретно не знам, но като чета тук/ там да се споделя помощ от квестори ( вкл. в тази тема) , ами нищо чудно да има и такива случаи във всяко състезание. Знае ли човек. Thinking
Аз вярвам все пак, че и да има помощ тя е само в някои случаи и не е правило.
Има ли вече единични училища с резултати от СМТ?

Не съм съгласна. 50-60 точки в нашето училище имат деца от 3 клас, които нито ходят на курсове, нито на частни уроци. Единственото което сме направии е да им разпечатаме 5-6 теста от минали години. Поне аз това направих и дъщеря ми има 52 т. Не го смятам за особено добър резултат, понеже пак казвам, тази година задачите бяха много достъпни и добре написани. При малко по-съсредоточено прочитане на условията, 60 и повече точки бяха съвсем постижими.
  Дайте го това училище с масово 60 точки в трети клас на СМТ.  Имате ли вече резултати или по спомени карате.  Я проверете и пуснете резултати от миналата година има достъпни в нета.  Може да сте изключение някакво Софийско чудо.  😀
Виж целия пост
# 247
Във връзка с въпрос по-горе много или малко са 40 точки.
Няма еднозначен отговор, но в списъка на организатора всяка година се публикуват резултатите на децата с над 50 % от резултата. Статистики не съм правила, но по общи наблюдения, децата в списъка за значително под половината от участвалите. Ако някой е позагледал по-сериозно какъв процент от участвалите е горе-долу в този списък, нека сподели. Не бих се учудила да е и под 20.
Виж целия пост
# 248
Никъде не съм написала думата "масово", за разлика от Вас, която "твърдите". Училището е съвсем обикновено основно квартално училище и резултатите са от днес. Имам информация и за другото квартално, където има и 60 и повече точки. Не знам защо го направихте на такъв пробем  и стана такава дискусия. Едни деца се справят на едни състезания, други на други...
Виж целия пост
# 249
Никъде не съм написала думата "масово", за разлика от Вас, която "твърдите". Училището е съвсем обикновено основно квартално училище и резултатите са от днес. Имам информация и за другото квартално, където има и 60 и повече точки. Не знам защо го направихте на такъв пробем  и стана такава дискусия. Едни деца се справят на едни състезания, други на други...

А, ето от този списък се вижда, че около една трета от децата са с над 50 % от максимума. Това, разбира се, не е представителна извадка, но все пак носи някаква информация.
Виж целия пост
# 250
Всъщност не знам защо оранизаторите на СМТ укриват точната бройка на явилите се деца.
Виж целия пост
# 251
Ами я се върнете и вижте пак какво твърдите, че едва ли не всеки, който има разпечатка на стари състезания , и децата ги решат, в СМТ , 3ти клас, ще направи лесно 50- 60 точки. GrinningGrinning Щото така било във вашето у-ще.
Пускате списък и в него има едва 4 деца с такъв резултат. 60 точки изобщо няма.
Били 1/3 та деца с 50% от максимума, я пак?
Нали разбирате че тези 24 деца са от няколко класа ? И от тези няколко класа, да речем 70-100 деца , само 4 деца са с точки над 50сет? Другите изобщо не се осмеляват да се явят
Защо тогава казвате, че лесно  се решават няколко листовки и хоп 50-60 точки, просто не е вярно. Вижте пак списъка и помислете.
Писах назад, че само отличниците в класовете имат шанс или деца със специална подготовка и вашите списъци го доказват.
Виж целия пост
# 252
Ами я се върнете и вижте пак какво твърдите, че едва ли не всеки, който има разпечатка на стари състезания , и децата ги решат, в СМТ , 3ти клас, ще направи лесно 50- 60 точки. GrinningGrinning Щото така било във вашето у-ще.
Пускате списък и в него има едва 4 деца с такъв резултат. 60 точки изобщо няма.
Били 1/3 та деца с 50% от максимума, я пак?
Нали разбирате че тези 24 деца са от няколко класа ? И от тези няколко класа, да речем 70-100 деца , само 4 деца са с точки над 50сет? Другите изобщо не се осмеляват да се явят
Защо тогава казвате, че лесно  се решават няколко листовки и хоп 50-60 точки, просто не е вярно. Вижте пак списъка и помислете.
Писах назад, че само отличниците в класовете имат шанс или деца със специална подготовка и вашите списъци го доказват.

Да, права сте, не са 1/3, а 33,33%. Което май е същото ...
Сигурно ще Ви разочаровам, но не смятам да спамя тази полезна тема с повече безмислени спорове с Вас.
Виж целия пост
# 253
Резултатите от миналата година лесно се намират тук в обобщено класиране https://smbsofiagrad.wordpress.com/20-%d1%81%d0%bc%d1%82/. 20 деца от всички явили се са с резултат над 60 точки. 115 деца са над 50 точки. Таблицата е за 506 деца и те са само тези с повече от 37 точки, а като гледам резултатите от единичните училища има още поне толкова с от 0 до 36 точки. Ако допуснем, че са се явили 1000 деца, то отличниците с над 60 точки са 2%.
В публикувания протокол аз виждам един много добър ученик с 59 точки, 3 добри с 50-52 точки и останалите, които не са се проявили кой знае колко добре. Отличник изобщо няма. Може аз да съм много строга, но това е личната ми класация в моята глава. Други мнения лично за мен са родителско самозаблуждаваме.
Виж целия пост
# 254
http://www.math.bas.bg/ch/index.php
Награждаването на участниците от София в ХХVIII турнир "Черноризец Храбър" ще се проведе на 23 ноември 2019 г. от 10:00 часа в Големия салон на Българската академия на науките, ул. "15 ноември" № 1, София (до Народното събрание).

Награди и/или грамоти за отлично представяне ще получат участниците от:

2. клас, получили 90 точки или повече;
3. клас, получили 108 точки или повече;
4. клас, получили 120 точки или повече;
5. клас, получили 100 точки или повече;
6. клас, получили 110 точки или повече;
7. клас, получили 133 точки или повече;
8. клас, получили 150 точки или повече;
9. клас, получили 145 точки или повече;
10. клас, получили 183 точки или повече;
11. - 12. клас, получили 179 точки или повече;
Каним наградените участници, техните родители и учители да присъстват на събитието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия