Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 536
  • 747
# 270

По английски и моето много напредна, четохме му книжки на английски и гледа филмчета на английски. Наскоро почна и да чете книжки и сега си поръча да купим хари потър и трябва да проуча коя от всичките книги е най-лесна за четене и подходяща за старт. Вие как се занимавате с него?
[/quote]
До миналата година работехме по системата Yazoo на издателство Лонгман. Купувам и книгата за учителя с помощните компакт дискове, също бях взела всички книжки за четене пак на това издателство, за всички 6 нива последователно, също от сайта им намирах аудиото към книжките и му го пусках да прави диктовки.
Миналата година към края на годината го записах в група, където се оказа, че е на ниво А1 и учеше по учебник на Oxford Discovery 2. Тази  година продължи за кратко със следващото ниво, но отскоро отново пак се занимаваме двамата у дома по учебника и тетрадката, вече трето ниво на Oxford Discovery. Като допълнение купувам книги на Pearson Readers от Amazon придружени с дискове с аудио на книгата, гледам да са детска класика, подходяща за възрастта. Освен това, купувам и граматиката на издателство Лонгман, отново тетрадка и ръководството за учителя, където има и тестове. Общо взето, доста солидна подготовка си му дърпам. Единствено не съм решила къде да го запиша лятото с native speakers да си взаимодейства на английски.
Виж целия пост
# 271
И двете му вървят. Вече направихме един избор като не е в музикално училище. Въпреки, че не е там с не много свирене се справя доста добре, но няма време, за да е на ниво първо място по конкурси. В момента му е по - интересна математиката и решава с удоволствие, но има още какво да се желае.

doraemon, вечер първо свири около половин час и след това решаваме задачи. Предимно от предстоящи състезания. Когато има време, а то е рядко Немо от темите, които му куцат. Сега Салабашев. От последните пет все има някоя за обяснение. Първо сам мисли и после като видя, че не става аз обяснявам. Прави силно впечатление, че задачи от по- стари години решава и последните. Ще го пробвам със задачата. Понякога има интересни и различни от моите решения. Кръгове на Ойлер му е трудно да чертае, но решава задачите без чертеж.
Виж целия пост
# 272
В училищата ли се проверяват работите от СМТ? И има ли възможност да се види бланката с отговори?
От листа със задачите , който донесе вкъщи ( и в който си беше отбелязал решенията) трябваше да има повече точки. Не изклювам възможността за грешно пренасяне в бланката, но все пак. Миналата година имахме грешно сметнати точки (т.е. общия брой ) на Коледното състезание.
Виж целия пост
# 273
В училищата ли се проверяват работите от СМТ? И има ли възможност да се види бланката с отговори?
От листа със задачите , който донесе вкъщи ( и в който си беше отбелязал решенията) трябваше да има повече точки. Не изклювам възможността за грешно пренасяне в бланката, но все пак. Миналата година имахме грешно сметнати точки (т.е. общия брой ) на Коледното състезание.
Проверка не знам дали и къде може да се направи. И при нас беше така миналата година , но не съм ходила да се разправям, защото тя и с тези точки които й отсъдиха взе грамота и беше с най-добър резултат от всички 2ри класове в училището си. Но аз преброих 10 точки повече по листа, който върна у дома.
Проблема е , че децата трябва да пренесат отговорите в бланка. Кой знае как е пренесла. Явно не е пренесла както трябва, защото тя си беше за медал миналата година. Но аз как да докажа? Листа го носи у дома, вижда се там, обясни ми детето всички задачи добре, обаче ние може да сме си писали върху листа допълнително, не е доказателство този лист.
Виж целия пост
# 274
Досега винаги каквото донесе вкъщи като отговори съответстваше на точките. Сега се изненадах много. Миналата година като каза за Коледното, че е сбъркал само една задача се усъмних и наистина -ходих, видях му работата, оказа се че не са сметнали правилно общия брой точки.
Виж целия пост
# 275
За мен е много по-ценно това , че детето идва у дома и ми обяснява по задачите всичко с разбиране. Тя ми ги разяснява на мен как се решават. 80 % от задачите ги е разбрала и ми ги обясни. Е, сега, случва се, накрая при последните сметки по задачата от разсейване нещо малко не е сметнала до край и маркирала съседния отговор. Това се случва. Или не е пренесла в бланката коректно . Но ми е ценно, че тръгва да решава добре почти всички задачи и знае как , разбира ги. Пък грамоти и медали , има време. Smile
По- тъпо е да "налучка" или препише някой отговор и да "блесне" с лъжливи точки.
Виж целия пост
# 276
В никакъв случай не търся медала на всяка цена. Но пък да няма възможност да се прегледа работата на детето, особено в малките класове, не го смятам за редно. Така се виждат грешките и се обръща внимание. Дали е в записа на последната задача, дали в пренасянето в бланката за отговори. Особено в днешно време, когато родителите се занимават с подготовката на децата. Когато аз бях ученичка, учителите бяха тези, които определяха кое дете да участва на състезание. Пак те бяха тези, които коментираха задачите и отговорите с учениците.
Виж целия пост
# 277
Здравейте!
Някой знае ли къде ще излязат резултатите от СМТ за гр. Бургас?
Виж целия пост
# 278
https://brmiladinovi.eu/wp-content/uploads/2019/11/protokol_CMT_2019_Burgas.xls
Резултати от СМТ Бургас.
Виж целия пост
# 279
Някой да знае дали Салабашев се провежда във Велико Търново?
Виж целия пост
# 280
В никакъв случай не търся медала на всяка цена. Но пък да няма възможност да се прегледа работата на детето, особено в малките класове, не го смятам за редно. Така се виждат грешките и се обръща внимание. Дали е в записа на последната задача, дали в пренасянето в бланката за отговори. Особено в днешно време, когато родителите се занимават с подготовката на децата. Когато аз бях ученичка, учителите бяха тези, които определяха кое дете да участва на състезание. Пак те бяха тези, които коментираха задачите и отговорите с учениците.
Колко са точките на детето? Колко са точките на другите деца в класа и училището му? Вижте и съседното училище? Къде горе-долу "пасва" вашия резултат? Като си отговорите и видите и сравните, предполагам ще разберете къде се "намира" в общия резултат. Не сравнявайте с максималния възможен резултат точки, така леко се изкривява успеха на децата. Аз очаквах масово по - малко точки за трети клас тази година и гледам че е така. Задачите бяха трудни. По едно , две , три деца са над 50 точки в училище. Даже има училища с 45 точки максимум за 3ти клас.
Виж целия пост
# 281
Извинявайте, че се намесвам, но защо да сравнявам с другите деца, а не с максимума?! Другите не ме вълнуват, а и ако те имат 30/100 а моето 40/100 примерно как това би ме успокоило...
Виж целия пост
# 282
Най-малкото дава представа колко трудни са били задачите.
Виж целия пост
# 283
Извинявам се, но не мога да намеря дати за провеждането на Николай Чудотворец и Иван Салабашев. Намирам само инфо за стари години. Също имате ли идея какво представляват задачите на НЧ и наистина ли са по-лесни от ИС?
Виж целия пост
# 284
Здравейте
Някой има ли сборника "Задачите на Ру" 1-4 клас  сканиран? Изчерпан е както в сайтовете , така и по книжарниците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия