Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 480
Е какво значи "всичко е точно"??? Аз как да обясня на детето решението на задача, на която не знам как да изтълкувам условието? Едно условие трябва да е пределно ясно, това е математика, да му се не види! Точна наука! Не би трябвало един час да разсъждаваме какво е искал да каже авторът. Да не говорим, че сметките по никакъв начин не излизат, ако отговорът е 180. Или не съм разбрала и отговорът е друг? Първите 3 месеца залепя 176 стикера, на четвъртия лепи още поне 1, а накрая не му достигат 5? Е, как става тоя номер?
Виж целия пост
# 481

180-63=117-21=96-92=4-2=2 непопълнени,  но после дава 3 на другото дете и му остават 5 непопълнени.

Ето я проверката.
Виж целия пост
# 482

180-63=117-21=96-92=4-2=2 непопълнени,  но после дава 3 на другото дете и му остават 5 непопълнени.

Ето я проверката.
Да, ама при 2 останали стикера, как дава 3 на друго дете?
Виж целия пост
# 483

180-63=117-21=96-92=4-2=2 непопълнени,  но после дава 3 на другото дете и му остават 5 непопълнени.

Ето я проверката.

Откъде ги дава тези 3 след като няма толкова в себе си?

ПП Ако с 2х означим останалите у Никола стикери след 3-месечно лепене, той е имал  общо
176 +2х стикера, а всичките лепенки за запълване на албума са 178 +2х. Тези остатъчните се делят на две, залепва х през четвъртия месец и му остават още х. От тези вторите  х дава на приятел 3. Значи х>=3, което означава, че общият брой стикери е минимум 184.
Виж целия пост
# 484

180-63=117-21=96-92=4-2=2 непопълнени,  но после дава 3 на другото дете и му остават 5 непопълнени.

Ето я проверката.

Откъде ги дава тези 3 след като няма толкова в себе си?

ПП Ако с 2х означим останалите у Никола стикери след 3-месечно лепене, той е имал  общо
176 +2х стикера, а всичките лепенки за запълване на албума са 178 +2х. Тези остатъчните се делят на две, залепва х през четвъртия месец и му остават още х. От тези вторите  х дава на приятел 3. Значи х>=3, което означава, че общият брой стикери е минимум 184.
Който отговор(184) е трети от наша страна- на голяма щерка, но каза, че  отново е недостатъчно правилен, заради условието. Такива задачи, с такова условие, не си струват, ме отряза.
Виж целия пост
# 485
Тези три са от вече сложените в  албума 178 бр.
Задачата е сложна за 3 клас според мен.
Виж целия пост
# 486
Къде е написано, че трите са от вече залепените? Откъде става ясно, че са от залепените, а не от оставащите? Или трябва някак да се сетим какво има предвид съставителят? И как изобщо се дава вече залепен стикер, това е малко абсурдно, залепил ги и после видял, че му се повтарят, па тръгнал да ги чегърта и разлепя, практически неиздържано е някак Laughing Никога няма да се съглася, че това е коректно зададено условие и решението е единственото възможно при това условие. Просто така е решил някой си.
Виж целия пост
# 487
Точно това щях да питам, тези стикери са вече залепени, как ги дава?
Виж целия пост
# 488
А тези 5,които са останали, дали ги е залепил впоследствие или си ги е оставил по някаква причина, което като не се знае, не може да се реши задачата.
 Уж проследих сагата със задачата, но не разбрах от някакво състезание ли е? Това не е първата задача с неясно условие, която срещам.
А за това как ще подари вече залепени стикери или повтарящите са само в оставащите 8 е загадка. Ама защо ще мислим?!? Нека се потят децата, че и родителите.
Виж целия пост
# 489
Реално няма как да залепиш стикери в албум и после да видиш, че ти се повтарят, защото всеки си има номер и място. Ама в случая това е положението. Ако беше с марки задачата, нямаше да е такава драма, но явно се стремят да са актуални.
Виж целия пост
# 490
Ако детето не е събирало стикери? И не занае как се лепят в албум и че всеки има определено място и номер?
Аз не се сетих, макар че е близо до ума. Нашите момчета никога не са събирали и лепили стикери.
Виж целия пост
# 491
То, ако детето не е събирало добре, ще реши задачата, ама ако е събирало като моят син, има да вади и да се чуди.
Виж целия пост
# 492
То първо трябва да се сети, че е рачешка задача, после, че тръгва от брой непопълнени стикери и вади броя на попълнените, а събира раздадените /3 бр./.
Както и да е, задачата наистина е доста завъртяна като за 3-ти клас. Ако беше за 4-ти, може би щеше да е по-успешно решена.
Виж целия пост
# 493
Въобще не мога да разбера как от факта, че задачата е рачешка се налага изводът, че подарените стикери са измежду вече залепените.
Виж целия пост
# 494
Някой има ли информация дали в Благоевград ще се провежда Коледно математическо състезание и къде?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия