Коледна гобленарска седянка - 139

  • 30 188
  • 710
# 150
Здравейте, момичета!
 Влизам с въпрос при вас. Искам да купя гоблен за подарък на моя близка, която шие от години. Но искам да е нещо по различно, нещо арт гоблен. Такова например:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07WN2JJVL/ref=sspa_dk_detail_0?psc= … nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
Вие, като специалисти, какво ще препоръчате?
Само да кажа, че аз нямям никаква представа от гоблени.
.  Арт, арт колко да е арт, сложно понятие. Само да кажа, че от този търговец от Али експрес можеш да го купиш на половин цена. Иначе има момичета във фейса, които продават и имат разни налични гоблени. А според мен можеш да разгледаш страницата на гоблени Стефи, те имат разработки на бг художници и имат интересни предложения.
Виж целия пост
# 151
Да питам... вие схеми не си ли разменяте тук? Оригинални,  не от нета.
Моите схеми ги драскам, както се вижда от снимката ми. Не виждам причина да не си разменяме. Нещо конкретно ли търсиш.
Виж целия пост
# 152
Здравейте, момичета!
 Влизам с въпрос при вас. Искам да купя гоблен за подарък на моя близка, която шие от години. Но искам да е нещо по различно, нещо арт гоблен. Такова например:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07WN2JJVL/ref=sspa_dk_detail_0?psc= … nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
Вие, като специалисти, какво ще препоръчате?
Само да кажа, че аз нямям никаква представа от гоблени.
.  Арт, арт колко да е арт, сложно понятие. Само да кажа, че от този търговец от Али експрес можеш да го купиш на половин цена. Иначе има момичета във фейса, които продават и имат разни налични гоблени. А според мен можеш да разгледаш страницата на гоблени Стефи, те имат разработки на бг художници и имат интересни предложения.
Като писах арт, исках да каза да не е от класическите, популярните. Да е нещо различно.
Благодаря много за информацията!
Виж целия пост
# 153
Зорче, не съм виждала да показваш оргънайзъра с Дим. Само по някое време май прочетох, че се канеше  Heart Eyes
Аз на този етап само съм си направила един...ъъъ...поменик с номерата, срещу които е отбелязано в кой комплект се намира съответният конец: 1-а японка, пеперуди, 2-а японка... Можеш да си представиш какво ровичкане настава когато започна да търся, да сравнявам и заменям  ooooh! Mr. Green
Със сигурност имам достатъчно конец за повече от един цял гоблен, ама пусти пинтилък  Joy, все ги кътам за нещо сериозно. А за сегашните дреболии смесвам и заменям.

Също като теб имам много конци и не е  само това, че трябва да ги оползотворя. Просто ми е приятен целият този процес на подбиране на картончета, на поставянето им по места, на търсене на подходящо парче основа. Приятна ми е цялата атмосфера в стаята ми с платове и конци, с характерния аромат на плат, на печатана хартия (списания, книги, каталози).  Heart Eyes

В Галерито.ру и досега може да се получи помощ. Неотдавна една италианка се отзова за един модел.
За мен рускините като цяло, са отзивчиви, будни, знаещи жени. Разбира се, при такова голямо количество народ, няма как да няма достатъчно и от тях, и от всякакъв друг тип.

---------
Пеперудке, много хубави мечетата!!  Heart Eyes

Тайничка, бих казала, че се разменят схеми. Но вероятно всеки предпочита да го прави чрез лични съобщения, пуста параноя.  Blush

Пипе, кой Дим. издирваш? Не че очаквам да го имам, аз техни схеми рядко съхранявам, заради конците, ама знае ли човек...
Виж целия пост
# 154
Аз също задрасквам схемите- приличат на шарени черги, но понеже се случва да греша , а няма гаранция че ще се усетя рано, предварително ги копирам и драскам по копието. Правех и едни органайзери с мостри от конците, за да мога да ги разменя с някой, но това беше доста отдавна, когато имаше само Вилерови гоблени, нямаше голям избор на конци и нямаше Интернет.
Виж целия пост
# 155
Здравейте, момичета!
 Влизам с въпрос при вас. Искам да купя гоблен за подарък на моя близка, която шие от години. Но искам да е нещо по различно, нещо арт гоблен. Такова например:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07WN2JJVL/ref=sspa_dk_detail_0?psc= … nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
Вие, като специалисти, какво ще препоръчате?
Само да кажа, че аз нямям никаква представа от гоблени.
.  Арт, арт колко да е арт, сложно понятие. Само да кажа, че от този търговец от Али експрес можеш да го купиш на половин цена. Иначе има момичета във фейса, които продават и имат разни налични гоблени. А според мен можеш да разгледаш страницата на гоблени Стефи, те имат разработки на бг художници и имат интересни предложения.
Като писах арт, исках да каза да не е от класическите, популярните. Да е нещо различно.
Благодаря много за информацията!

Разгледай и тук.  Има всичко......... и ново и старо:
https://www.lovecrafts.com/en-gb/l/cross-stitch-and-embroidery/c … tegory=69355&
Виж целия пост
# 156
Нелка, благодаря че попита Flowers Hibiscus
За ето този става въпрос
Виж целия пост
# 157
Като заговорихте за стари схеми, много, ама много моля, ако някой има схема и ключ на Ланарте "Rose garden" да ми я даде. Гледах някаква изтекла обява в олх, обаче не ми излиза кой е бил продавач. Никъде в сайтовете не я намерих, а направо се влюбих (сигурно ще го шия дъъълго време).
Много хубави коледни гобленчета. А мечтата са много сладки 🐻🐻🐻🐻🐻
Аз не издържа и започнах Азиатката.
Виж целия пост
# 158
monii , моят съвет е да попиташ приятелката си конкретно какво би искала. Колкото и да сме запалени по гоблените, всеки си има предпочитан дизайнер и още по-предпочитани сюжети, които би искал да ушие. И най-скъпия гоблен да ми подариш, ако не ми е на сърце не мога да бодна и два бода по него. Със сигурност си има любим гоблен, който няма търпение да придобие, питай я, така радостта и ще бъде искрена.

Неличка, искам у вас. И не къде да е, а във въпросната стая Heart Eyes.
Въпросният органайзер е кутия с прегради, където съм си навила всички налични Дименшънски конци с оригиналните им номера + съответните им номера в ДМС или Анхор. Липсват ми още около 20-25 цвята, за да направя пълният комплект Дим. цветове. И аз обичам да си ги навивам на картончета, с номерче, всички конци си имат кутийки по производител, подредени по възходящ ред Grinning.

pyypiq чий дизайн е това? Намирам го само като вариант диамантен гоблен. Дай малко повече инфо.

higher-up, аз я имам,но във вариант ПМ. Ако те устройва ще ти я изпратя.
Виж целия пост
# 159
monii , моят съвет е да попиташ приятелката си конкретно какво би искала. Колкото и да сме запалени по гоблените, всеки си има предпочитан дизайнер и още по-предпочитани сюжети, които би искал да ушие. И най-скъпия гоблен да ми подариш, ако не ми е на сърце не мога да бодна и два бода по него. Със сигурност си има любим гоблен, който няма търпение да придобие, питай я, така радостта и ще бъде искрена.

Неличка, искам у вас. И не къде да е, а във въпросната стая Heart Eyes.
Въпросният органайзер е кутия с прегради, където съм си навила всички налични Дименшънски конци с оригиналните им номера + съответните им номера в ДМС или Анхор. Липсват ми още около 20-25 цвята, за да направя пълният комплект Дим. цветове. И аз обичам да си ги навивам на картончета, с номерче, всички конци си имат кутийки по производител, подредени по възходящ ред Grinning.

pyypiq чий дизайн е това? Намирам го само като вариант диамантен гоблен. Дай малко повече инфо.

higher-up, аз я имам,но във вариант ПМ. Ако те уст3ройва ще ти я изпратя.
Зори нищо не мога да кажа, освен че преди 7-8г като чили съм го мяркала в Дименшънс и си мисля че е техен дизайн. Диамантените са го копирали.
Виж целия пост
# 160
Мммне, с 99%  съгурност твърдя, че не е на Дим. Иначе картинката  ми е позната, прилича ми много на картина на Кинкейд. Ще се разровя по въпроса.
Виж целия пост
# 161
Мммне, с 99%  съгурност твърдя, че не е на Дим. Иначе картинката  ми е позната, прилича ми много на картина на Кинкейд. Ще се разровя по въпроса.
Хм, може да бъркам нещо, ще се поровя и аз! Благодаря Зори!
Виж целия пост
# 162
Пипе, за твоята картинка съм  Confused
Вярно, че прилича на Кинкейд, но оттам нататък нищо не мога да кажа.
Къде ли и как ли не търсих, нищо не ми се получи.
Много съжалявам  Cry

А човек, търсейки, попада на какво ли не, което не му е работа.
Ей това си харесах Simple Smile
Контурът по камъните на сградата малко ми идва в повечко, май, ама другото е съвсем като картичка, ах.



Зоринко, сбирай в един куфар някоя любима бродерия и идвай! Знаеш ли колко нещо има за разглеждане във въпросната стая! Hug

Аз обаче моите конци на Дим ги държа в съответните комплекти; така де, я си представи, че в един момент реша да избродирам същия гоблен още веднъж!  Joy Няма да ровя наново, я!  Flutter
Това съм го правила, всъщност, с фазана на Вилер: веднъж - нормално, втория път - петит. Много хубава стана малката бродерийка.

Смятам по-скоро да си направя папка, подобна на тази на ДМЦ, само със снопчета конци от всеки цвят.
Виж целия пост
# 163
Нелка благодаря все пак за времето което отдели за мен Heart много мило!
  
Със сигурност не е дименшънс Thinking
Гоблена който си харесала е приказен, много е хубав! На кой е дизайн знаеш ли?
Виж целия пост
# 164
Зори, стана ли работата, ако търсиш мостри на конци, кажи кои, след другата седмица мога да ти пратя от които имам, както и от този комплект. (у нас това хоби е с наследяване, имам някои наистина стари комплекти, които не съм купувала, а останаха в моите ръце)

Картината на pyypi съм я срещала, но не мога сега да върна къде и по какъв повод, аз понеже не съм по пейсажи, не съм се и задълбочила. Ще кажа, като се сетя.

nelka.nelka, и аз искам в стаята ! Звучиш като северна Европа, аз сега съм в средна Азия и с кеф се прибирам към цивилизацията... дай поне виртуален тур на интериора и компетенти напътствия, да знам как да предвидя бъдещата ми хоби стая като пенсионер...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия