Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 24

  • 30 782
  • 752
# 225
Лана,
всичко е наред тогава. За тази възраст около 6 напишкани и 1-3 наакани. Детето си пълни памперсите, няма защо да се тревожиш. Успокой се 🤗
Аз лично бих будила обаче на 2 часа, най-много 2 и половина. И през нощта само една 4 часова пауза. Поне докато видиш как наддава. Явно малката сладурана е поспалива и трябва ти да иниицираш повечко кърмения.

Пробвай преди кърмене с помпата да "издърпаш"зърното, 1-2 минути, колкото да "щръкне" и предложи така без протектор. Ако не засуче, ок, слагаш си ги, но техниката е много добра за оформяне на зърната, аз така процедирах.

Не знам дали консултанта ти е казал и другите неща, които помагат за събуждане - освен голо бебе в голите гърди на мама, т.е. контакт кожа в кожа, сменяне на памперс, измиване на дупето, пробвай ги.
Щерката на Лимончето беше голяма поспалана, надявам се, ще пише да саже какво е действало при тях.

Спокойно, справяте се и ти, и малката, не се панирай, все така си действай 😉
Виж целия пост
# 226
Моите зърна също не са много добре оформени, но бебето успява да суче. А захапе ли веднъж, си се оформят много добре даже.

Аз мисля да се преименувам на Цица Joy Това ти ми дете яде през час. На 30 дена беше 4850 гр, като от изписването беше наддала 1400 гр.

Момичета, изпитвам огромни огризения за начина, по който се храня. Преди да забременея бях на кето режим - протеини и мазнини, с въглехидрати от плодове, с ден за "глезкане" с пици, палачинки, мекици и каквото друго ми се е хапвало през седмицата. По врене на бременността обаче започнах да налитам на "забранени" храни - тестени най-вече, а последните два-три месеца преди раждането започнах да ям и вафли, шоколади и всякакви пакетирани сладки, започнах да ям и хляб. За съжаление продължавам по същия начин, всяко хранене ми е основно въглехидрати. А дори и да съм била на протеин и мазнини, накрая се подслаждам с нещо. Всеки път ми е ужасно гузно, но не мога да го контролирам. Че заразих и моя мъж, който не беше ял вафли и бисквити с години. Та, дали този почти изцяло въглехидратен режим се отразява по някакъв начин на кърмата? Все ми се струва, че ако ям повече месо, зеленчуци, мазнини (без сладко, паста, тестени, чипсове), ще е много по-добре за бебето.
Виж целия пост
# 227
Здравейте мами, имам бебче на 2 седмици, до преди 2 дни всичко беше ок. Слагах я на гърда хапваше по 8-10 мин., спеше си спокойно. От вчера обаче гърдите са ми меки, не са напрегнати и бебка суче само около 5 мин. и се отказва сякаш няма мляко. Реших да се изцедя, едва успях да изкарам от двете гърди 100 мл... Много искам да си я кърмя. Моля за съвет как да увелича лактацията?
Виж целия пост
# 228
Шоколадче, това, което описваш е кърмачески апетит. Моята ситуация беше почти същата като при теб. След като ти се нормализират хормоните, ще се оправи и апетита. Аз успях към 3-4 месец на бебето да се върна на стария режим и тренировки.
Виж целия пост
# 229
Благодаря ви за съветите! ❤️
Пробвам всичко, но действа за момент и ако й се спи просто си заспива пак после. Преди я мъчих 30 минути, докато успее да отвори очите и да засуче. Утре ще видим дали наддава.
А понякога като суче само 10 минути, това ок ли е? Друг път минава час... Всеки път е различно и не мога да преценя кое е нормалното.
Виж целия пост
# 230
Здравейте мами, имам бебче на 2 седмици, до преди 2 дни всичко беше ок. Слагах я на гърда хапваше по 8-10 мин., спеше си спокойно. От вчера обаче гърдите са ми меки, не са напрегнати и бебка суче само около 5 мин. и се отказва сякаш няма мляко. Реших да се изцедя, едва успях да изкарам от двете гърди 100 мл... Много искам да си я кърмя. Моля за съвет как да увелича лактацията?
Ох, разсмях се. Едва изцеждате 100мл? Знаете ли колко е много това? Аз повече от 40мл от двете гърди не съм изцеждала, ама никогаЖ, а преди седмица дъщеря ми беше с рана на езика и пробвах да й изцедя, 5 капки. Та, колко изцеждате не е никакъв индикатор колко кърма имате, затова давам себе си за пример, кърмя вече 1г8м.

Нормално е гърдите да омекнат, това им е нормалното състояние. Това също не значи, че нямате кърма, обикновено омекват ката се регулира количеството.

Лактация няма нужда излишно да се увеличава. Ако кърмите на детето на поискване, всичко ще е наред. Без графици, часовници, засичанки, почивки на коремчето, без даване на вода и т.н. Мрънка ли бебето, дава му се да суче.

Какво е на поискване - в първи пост има закован текст, прочетете го моля, къс е,но пише и за меките гърди и за цеденето.

И за да отговоря все пак на въпроса - лактация се увеличава само с по-често махане на мляко, т.е. кърмене или цедене, ако кърменето не е възможно поради някаква причина.

Ако детето ви пълни памперсите, малко по- нагоре обсъдихме ориентировъчно колко напишкани и наакани, и суче на поискване, значи сте си ок, не се панирайте излишно😉

Лана,
И двете са нормални. Изобщо не го мисли колко време седи бебето на гърда. Колкото има нужда. Кърменето не е само хранене, понякога са жадни и ще сукнат малко, понякога искат просто да се успокоят, успят, да усетят мама. Понякога по-дълги сесии са начин бебето да даде сигнал на тялото да произвежда повече мляко. Та, нормално е да седи и 10 минути, и 20 минути, и 40 минути, и 1 час. Аз кърмех по час през час и половина например.
Дали бебето ще е поспаливо или ще е от бебетата, които не спят, все мама ще се притеснява дали е нормално,дали прави всичко точно.
Спокойно! Добре се справяте, дами! Първият месец е тежък, но уверявам ви, става по-добре! Гушкайте мъниците, кърмете, почивайте и до вас водичка, нещо за хапване, пускате филма/четете книжка и релакс. Татковците да пускат перални и да готвят, ще оцелеят и те ,малко да ви отменят сега😉
Виж целия пост
# 231
Пчеличке, дано ми мине преди да наваксвам с килограмите от девети месец Joy
Виж целия пост
# 232
Моите зърна също не са много добре оформени, но бебето успява да суче. А захапе ли веднъж, си се оформят много добре даже.

Аз мисля да се преименувам на Цица Joy Това ти ми дете яде през час. На 30 дена беше 4850 гр, като от изписването беше наддала 1400 гр.

Момичета, изпитвам огромни огризения за начина, по който се храня. Преди да забременея бях на кето режим - протеини и мазнини, с въглехидрати от плодове, с ден за "глезкане" с пици, палачинки, мекици и каквото друго ми се е хапвало през седмицата. По врене на бременността обаче започнах да налитам на "забранени" храни - тестени най-вече, а последните два-три месеца преди раждането започнах да ям и вафли, шоколади и всякакви пакетирани сладки, започнах да ям и хляб. За съжаление продължавам по същия начин, всяко хранене ми е основно въглехидрати. А дори и да съм била на протеин и мазнини, накрая се подслаждам с нещо. Всеки път ми е ужасно гузно, но не мога да го контролирам. Че заразих и моя мъж, който не беше ял вафли и бисквити с години. Та, дали този почти изцяло въглехидратен режим се отразява по някакъв начин на кърмата? Все ми се струва, че ако ям повече месо, зеленчуци, мазнини (без сладко, паста, тестени, чипсове), ще е много по-добре за бебето.

И аз залитнах по въглехидратите и особено по сладкото!Надявам се скоро да ми мине този глад за сладко,защото въпреки,че се старая да хапвам полезни неща,все остава място за някоя щървотийка и не мигван без нея.
Аз до някъде го отдавам и на стреса,който преживях като се сблъсках с абсцеса и след това релактирането,но както казват старите хора-“И това ще мине”.
В крайна сметка е важно бебчовците да са доволни,а те са доволни,когато и мама е доволна Grinning
Виж целия пост
# 233
Шоколадче, моето бебе скоро ще стане на 6 месеца и хич не ми е минал апетита за сладко! А без хляб все едно не съм яла! Стоя си на кг, на които излязох от родилното - 8-9 кг отгоре и се притеснявам, че зимата без движение и с този апетит ще станат съвсем зле нещата. И с каката почнах да свалям след 9-я месец, надявам се и сега да вляза в кондиция, че нямам изобщо какво да обличам. Чак се чудя как има жени, които слабеят от кърмене.....
Виж целия пост
# 234
Кърменето гори към 400-500 калории дневно Wink
Виж целия пост
# 235
Лана, един съвет от мен, успокойте се малко! Не е нормално при здраво и ядящо бебе да се бие тревога  при 16 часа неакане.
Теодора, дори кърмата да е намаляла малко, то бебето не седи горкото толкова гладно. Ако е гладно ще суче, а ако суче ще даде сегнал за по-големите си нужди. И 100 мл хшч не са малко мляко за малко бебе.
За слабеенето, ами не става с ядене и седене на задните части. Вкарайте малко спорт, яжте си и ще е по-добре.
Виж целия пост
# 236
Здравейте,имам нужда от съвет отново .Нослето на бебчо хъркаше и му пуснах секрет изолираха се стафилококи.Пуснах микробиология на кърмата изолираха се и там ,но в умерено количество .  Въпроса ми е пускали ли сте микробиология на кърмата си? Предприемали ли сте предписано лечение с антибиотик ,когато изолираната бактерия е в умерено количество ? Не ми се иска да пия такъв макар и съвместим с кърменето .
Виж целия пост
# 237
Принципно от педиатърката знам, че носителсто на схафилокок в носа може да не се лекува. Но щом хърка може би е добре да се лекува детето, може би с антибиотични капки. За вас е добре да питате някой сертифициран консултант, би могло по телефона само.
Виж целия пост
# 238
Няма проблем да се пие антибиотик, нищо няма да стане на бебето и без това и то ще го пие. Не съм си изследвала кърмата, но ако според лекар не се налага да пиеш...звънни на телефона на НАПК  да питаш най-добре 😉

За апетита - има го, да. Аз си държах едни 5-6 кг и след годинката почнах да тренирам по-малко вкъщи и съответно се движа повече покрай детето, сега съм по-слаба и стегната отпреди да забременея.

Скрит текст:
Но е добре да се търси някакъв баланс в храненето, без пакетирани сладки например, плодове, черен шоколад, кисело мляко с плод, аз много обичам замразен банан си пасирам с боровинки/какао или с фъстъчено масло и мед, вместо вафлички, пастички и прочие. В хлябът няма лошо,но нека е пълнозърнест например. Аз по принцип избягвам много въглехидрати, но покрай малката си хапвам поне веднъж филийка на ден, а в началото беше супа+2 филии 😂 лапах като ламя, сега малко се нармализираха нещата. Повече месо, яйца, зеленчуци, плодове, млечни, да не е само паста и хляб яденето.
За пресните мами със секцио упражнения не може, но след като АГ даде зелена светлина - леки упражнения, леко кардио, стават нещата малко по-малко. Мъжът ми се шегува, че детето ме е изпило😂 и нови дрехи си купих, че старите като чували ми седят сега 🙂
Виж целия пост
# 239
Съгласна съм, че само със стоене и ядене не става. Опитвам се да правя някакви упражнения вкъщи, когато бебо ми позволи, но нямам възможност да го оставям, за да ходя да спортувам. Освен това, мм се опитва да ме убеди, че ако съм ходела на фитнес съм щяла да стана като гладиатор, а не да сваля и в момента, в който спреш, всичко увисвало. Не съм особено съгласна, но пък и не съм ходила на фитнес досега. Факт е, че никога не съм страдала от липса на апетит, но покрай кърменето ям всичко с хляб, а преди не бях фен на хляба. Сладко съм си яла и преди, а стоях 49 кг, ама работя на три места.
Кактусче, с първото и аз бях така - станах по-слаба, отколкото някога съм била, ама и детето се грижеше да съм във форма Laughing  Сега, обаче, нещо не ми се получава свалянето....Пък и свеки готви милинки, мекици, баници, сладкиши, курабии и все такива неща зимата и аз не мога да устоя Sad
Но здраве да е, все ще ги сваля някак тези кг Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия