Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 382
  • 2 912
# 2 640
Забравих да попитам с какво мога да заменя Ескимото?
Виж целия пост
# 2 641
Един въпрос и от мен - може ли да се дава Дуфалак сироп на двумесечно и половина бебе и в какъв период е допустимо?! На листовката пише от 5-тия месец, а педиатърката въпреки това го изписа, при това за цял месец прием по 3мл на ден!? Предварително благодаря и весело посрещане!!!  Peace
Виж целия пост
# 2 642
Един въпрос и от мен - може ли да се дава Дуфалак сироп на двумесечно и половина бебе и в какъв период е допустимо?! На листовката пише от 5-тия месец, а педиатърката въпреки това го изписа, при това за цял месец прием по 3мл на ден!? Предварително благодаря и весело посрещане!!!  Peace
има интересна дискусия между Бърди и Вълев /надявам се да ми прости фамиярнеченето/ по рано в темата по въпроса.
Виж целия пост
# 2 643
Много се извинявам, но нямам физическо време да прочета 177 страници!!! Ако можете поне препратка да дадете ще съм благодарна!  Peace
Виж целия пост
# 2 644
Лекарството в Дуфалакът ( лактулоза) е разрешено за ползване при бебета над едномесечна възраст , спокойно  Hug
Дневната доза му е добре, само раздели в два приема.
Продължителността обаче се определя от това как лекарството действа, т. е. бебето се следи. Един месец е много за бебе.
Това, което ме притеснява също е, че при бебе не се знае, дали няма лактозна непоносимост.
Също, това лекарство предизвиква коремни болки  Sad
Виж целия пост
# 2 645
.
Виж целия пост
# 2 646
Забравих да попитам с какво мога да заменя Ескимото?

ЗДравейте и честита Нова година!

Нямах възможност да чета назад какво сте писали, но Ескимото можете да го замените или с рибено масло на перли или със "Звездички" на валмарк. Перлите ги познавате отдавна и са подходящи и при по-малки деца, докато Звездичките стават за дъвчене и имат приятен портокалов вкус- децата ги харчат много.. Разбира се, трябва да се спазва дозата.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 647
Забравих да попитам с какво мога да заменя Ескимото?

ЗДравейте и честита Нова година!

Нямах възможност да чета назад какво сте писали, но Ескимото можете да го замените или с рибено масло на перли или със "Звездички" на валмарк. Перлите ги познавате отдавна и са подходящи и при по-малки деца, докато Звездичките стават за дъвчене и имат приятен портокалов вкус- децата ги харчат много.. Разбира се, трябва да се спазва дозата.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
[/quote
Благодаря.Честита Нова Година!
Виж целия пост
# 2 648
Здравейте маг. Вълев, и Честита Нова Година! Simple Smile
Какво Ви е мнението за лечение с Париет при рефлукс?
За сега добре се справяме с диетата, последната лекарка ни го изписа като най-ефикасно лечение.За сега не го давам, но ако се наложи?Дозата е половин хапче 14 дни, след 4 месеца повтаряме.И защо навсякъде е със срок февруари, ще има ли друг внос?
Благодаря!
Виж целия пост
# 2 649
Здравейте маг. Вълев, и Честита Нова Година! Simple Smile
Какво Ви е мнението за лечение с Париет при рефлукс?
За сега добре се справяме с диетата, последната лекарка ни го изписа като най-ефикасно лечение.За сега не го давам, но ако се наложи?Дозата е половин хапче 14 дни, след 4 месеца повтаряме.И защо навсякъде е със срок февруари, ще има ли друг внос?
Благодаря!

ЗДравейте и честита Нова година!

Сега сме януари, така че февруарски ви върши отлична работа. Аз лично съм против да давате на детето парибенпразол (Париет), просто защото е излишно да го тъпчете с още един Н2-блокер! освен това, той не е матричен препарат, следователно не трябва да чупите таблетката. от което излиза, че дозата ви е неизпълнима.

Дайте почивка на детето от тези лекарства!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 650
Здравейте маг.фарм.Вълев и За много години!

Има ли имуностимулатор,който е най-подходящ при дете с увеличена трета сливица.Имам предвид дали има нещо ,което да помогне за по бързото свиване на сливицата и което да предодвратява честото и възпаление?
Виж целия пост
# 2 651
Много Ви благодаря за бързият отговор!
При лечението което ни изписа, трябваше да пием опаковката на два приема.С този срок, хвърляме остатъка и закупуваме после  нов.
Изписа ни и някакви хомеопатични капки.
Както Ви писах, засега се справяме с диета, има резултат.
Виж целия пост
# 2 652
Здравейте маг.фарм.Вълев и За много години!

Има ли имуностимулатор,който е най-подходящ при дете с увеличена трета сливица.Имам предвид дали има нещо ,което да помогне за по бързото свиване на сливицата и което да предодвратява честото и възпаление?

ЗДравейте и честита Нова година и на вас!

Хомеопатията дава много добри резултати при трета сливица. Консултирайте се с клиничен хомеопат.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 653
Благодаря Ви за бързия отговор и Ви желая спорна и здрава година!
Виж целия пост
# 2 654
Много Ви благодаря за бързият отговор!
При лечението което ни изписа, трябваше да пием опаковката на два приема.С този срок, хвърляме остатъка и закупуваме после  нов.
Изписа ни и някакви хомеопатични капки.
Както Ви писах, засега се справяме с диета, има резултат.


Не си спомням добре, но Париет май беше на два блистера х 7 таблетки. Вземете половината опаковка. Ако е на 14 таблетки на блистер, нямате друг избор. Не помня такива подробности вече.

Въпреки това, мисля си, че можете въобще да не го купувате. Съображенията си споделих по-горе... А и щом имате ефект от диетата...

Какви хомеопатични капки са ви изписали?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия