Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 303
  • 2 912
# 450
Погледни за какво става въпрос първо преди да ме контрираш.Ще се скараме пак осещам.
Виж целия пост
# 451
Като не е вярно го сложи на детето си като е болно.
Виж целия пост
# 452
Няма такава препоръка "месец след".
Не съм писал да поставят ваксината на болно в момента дете.
Моля не влизай в темите за ваксините-темата е толкова дълбока, че дори и педиатри с дългогодишен стаж са сериозно затруднени понякога.

Не знам дали ти е известно, но Акт-Хиб се прави навсякъде от 1985.
Благодарение на нея няма пневмонии, менингит и други сериозни потенциално смъртоносни заболявания вече, причинени от Хем.инфлуенце тип Б.
Виж целия пост
# 453
Добре де, какво значи че се прави навсякъде ?! Тя не е задължителна.Освен това знаеш ли на колко годишни деца се прави ?! В този случай ти се споменава че детето ходи на училище.В самата листовка на ваксината пише че ваксинацията започва най-рано месец след оздравяването на детето.Друг е въпроса че пневмонията не е от H.infl изобщо.
Виж целия пост
# 454
Значи че влиза в задължителният имунизационен календар на всички страни от ЕС и САЩ. Ако ти харесва да работиш по Руският имунизационен календар-бъди щастлив->>там не влиза.

Не четеш внимателно-майката пита за малкото си дете, което е на 1г и 9 месеца. Акт-Хиб рутинно се прави до 5 годишна възраст.

Не знам какво пише там в листовката. Тук не пише такова нещо. И няма такова нещо.

Това че заболяването не е от хемофилус изобщо не знаеш.
Виж целия пост
# 455
къде пък виде 1г и 9 мес. !? Щях ли да питам на колко са години ако пишеше ?!
Значи че влиза в задължителният имунизационен календар на всички страни от ЕС и САЩ.
Що за глупаво изказване.Докажи ми го.

Това че заболяването не е от хемофилус изобщо не знаеш.
Ами за това ти казах да четеш преди да пишеш.Прочети пак отначало.
Виж целия пост
# 456
Ти ку-ку ли си, или искаш да минаваш за такъв?
Късно е вече за да се опитваш да ме будалкаш.

Прочети темата за ваксинациите-там ще намериш линк към всички Европейски имунизационни програми.
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule.htm#printable
Виж целия пост
# 457
Късно е вече за да се опитваш да ме будалкаш.

Що бе , по-начетен ли се чувстваш ?! Или може би вече си се дипломирал ? Споко същия тъпунгер си.
Виж целия пост
# 458
Момчета, карате ме да се чувствам неудобно, че предизвиках такава "битка" помежду ви Embarassed Аз просто исках да получа възможно повече информация, понеже ползвалите ваксината са малко. За себе си взех решение,  още повече, че ми я препоръча специалист, на когото имам доверие.
Виж целия пост
# 459
Не става въпрос за "битка".
Всяка жабка да си знае...
И да помни с кои жабки и къде е крякала...
Нова информация? Моля...
Плодотворно обсъждане? Моля.

"Руски" глупости? Не, благодаря. Няма да си взема...
Виж целия пост
# 460
здравейте ,моля дайте ми вашето мнение.Снощи и тази сутрин намазах детето си/2г.1м./с Пулмекс бебе но не знаех че трябва да избягвам зоната на сърцето.Пратих го на ясли.Може ли да му стане нещо от две намазвания.Има лека хрема и кашлица.Давам му сироп Хустагил и капки Виброцил в нослето.Какъв е вашият съвет.Ще се радвам на отговор от Бърди.Благодаря ви.
Виж целия пост
# 461
здравейте ,моля дайте ми вашето мнение.Снощи и тази сутрин намазах детето си/2г.1м./с Пулмекс бебе но не знаех че трябва да избягвам зоната на сърцето.Пратих го на ясли.Може ли да му стане нещо от две намазвания.Има лека хрема и кашлица.Давам му сироп Хустагил и капки Виброцил в нослето.Какъв е вашият съвет.Ще се радвам на отговор от Бърди.Благодаря ви.
Едва ли ще има някакъв негативен ефект. Тук по принцип го прилагат върху гръдната кост, макар и много, много рядко при деца.
Виж целия пост
# 462
Благодаря.Питам се дали да продължа с него или.......?Сиропа и капките дали са му достатъчни.Освен хрема и кашлица нищо му няма.А израстват ни вторите 4 кътника ако има връзка въобще.
Виж целия пост
# 463
Моето скромно мнение е да му промивате леко нослето със "Стеримар" два, три пъти дневно по едно леко впръскване и да изчакате.
Лично аз избягвам да слагам в нослетата много лекарства.
Виж целия пост
# 464
Моето скромно мнение е да му промивате леко нослето със "Стеримар" два, три пъти дневно по едно леко впръскване и да изчакате.
Лично аз избягвам да слагам в нослетата много лекарства.

И като напръскаш какво ?! Изчакват ?! Какво изчакват ?! Нали трябва да се почисти после, стеримара е точно за това.Или се издухва нослето или с помпичка се обират вече размекналите се секрети.А и каква хрема искаш да почистваш със Стеримар ?! Повтаряш го това вече сто пъти като папагал. Защо избягваш да слагаш много лекарства в нослетата ?! Първо научи елементарните лекарства и после вече може да преминеш към по - сложно действащите. Опитваш се да се бъркаш в тема в която си "сляп".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия