Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 359
  • 2 912
# 495
Здравейте,
изписаха на сина ми chlorthalidone - диуретик заради повишен калций в урината. Трябва да го пие цял месец и това ме притеснява. Какво друго се прави в BG в този случай и каква диета да спазваме?
благодаря ви предварително

Петя,
един от страни4ните ефекти на лекарството е намалени нива на potassium(калий) в организма.Трябва да включиш храни богати на потасиум в диетата на детето(кайсий,портокалов сок,сливи,доматено пюре,стафиди и т.н).
На мен ми се наложи да пия хлорталидон преди два месеца заради камъни в бъбреците,но се 4увствах ужасно от него. #Crazy
А детенце как го приема?
Бързо оздравяване.  bouquet
Виж целия пост
# 496
XuTkO ,можеш ли да ми кажеш нещо за инжекции ВОЛОН А40.има ли ги в българия,имат ли алтернатива и помагат ли за астма
Виж целия пост
# 497
В България инжекции мисля че няма , има за инхалация - Nasacort AQ и мазила - Polcortolon.Спада към групата на кортикостероидите и  се използва и при поддържащо лечение при астма, т.е. профилактика. Често ефекта от инхалатора е добър и не е нужно приложение на инжекционната форма.
Виж целия пост
# 498
а има ли такъв вариант-аптека от българия да поръча лекарство от германия,защото тези инжекции ги има там.става дума за жена с астма,на която друго не и помага
Виж целия пост
# 499
Да питам и аз. При всяка хрема очичките на дъщеря ми се възпаляват (направихме сондаж на 8 месеца). Така сълзят и почервеняват, че цялото й личице оттича. Оправяме се с Тобрекс, ама колко често мога да го слагам. В тоя сезон бая хреми ни очакват. До колко е безопасно през седмица да капем Тобрекс?
Виж целия пост
# 500
а има ли такъв вариант-аптека от българия да поръча лекарство от германия,защото тези инжекции ги има там.става дума за жена с астма,на която друго не и помага

По принцип има такъв вариант , но би трябвало склада да го прави, те имат право да внасят.
Виж целия пост
# 501
Да питам и аз. При всяка хрема очичките на дъщеря ми се възпаляват (направихме сондаж на 8 месеца). Така сълзят и почервеняват, че цялото й личице оттича. Оправяме се с Тобрекс, ама колко често мога да го слагам. В тоя сезон бая хреми ни очакват. До колко е безопасно през седмица да капем Тобрекс?
Опастност има - от разпостранение на резистентни към Тобрамицин бактерии, развитие на гъбичкови инфекции.Освен това честата употреба може да доведе до свръхчувствителност, сърбеж , подуване на клепачи, зачервяване на очите.
Виж целия пост
# 502
Да питам и аз. При всяка хрема очичките на дъщеря ми се възпаляват (направихме сондаж на 8 месеца). Така сълзят и почервеняват, че цялото й личице оттича. Оправяме се с Тобрекс, ама колко често мога да го слагам. В тоя сезон бая хреми ни очакват. До колко е безопасно през седмица да капем Тобрекс?
Опастност има - от разпостранение на резистентни към Тобрамицин бактерии, развитие на гъбичкови инфекции.Освен това честата употреба може да доведе до свръхчувствителност, сърбеж , подуване на клепачи, зачервяване на очите.

А каква ми е алтернативата? Да сменям Тобрекс-а с Окацин, Цилоксан или?
Виж целия пост
# 503
@mkp

Проблемите са няколко:

*не се сондират каналчета до 12 месечна възраст-99% стават проходими и без сондиране до това време. При Вас въпросът е дали са проходими каналчетата или дали причината за това са назални обструкции или алергичен конюнктивит.
*можете да слагате в нослето Олинт от 0.05%-това осигурява проходимост, ако слъзните каналчета са отворени. Ако не са, може да ползвате Тобрекс от 0.3% без проблеми за около 2-3 дена и да изчакате детето да навърши възраст, когато каналчетата се отварят сами. Ако с процедурата са предизвикани проблеми, или оплакванията са непосредствено след нея-това е друг въпрос
*не ползвайте други антибиотични капки.
Виж целия пост
# 504

Щом е чист, Нелидикса за какво ти е изписан !?
Vaginalniqt sekret mie 4ist, no imam bakterii v urinata.
Виж целия пост
# 505
Vaginalniqt sekret mie 4ist, no imam bakterii v urinata.
Това как се установи ?! Дозировката на Нелидикса не е 3х1 ,а е 4х2 , са по-продължителна употреба 4х1.Защо лекаря ти е изписал такава дозировка, най-вероятно няма да ти подейства.
Виж целия пост
# 506
Vaginalniqt sekret mie 4ist, no imam bakterii v urinata.
Това как се установи ?! Дозировката на Нелидикса не е 3х1 ,а е 4х2 , са по-продължителна употреба 4х1.Защо лекаря ти е изписал такава дозировка, най-вероятно няма да ти подейства.
Taka ili ina4e ve4e spriah Nelidixa (sled 8 dni), iz4akah o6te 7dni i utre 6te puskam druga sterilna urina na drugo miasto. I sled kato izlezat rezultatite, 6te re6a kakvo da pravia.
Виж целия пост
# 507
Здравейте.Имам един въпрос.Сина ми е на 2г.и1м.давам му втората десятка от Бронховаксома от 2 дни има леко разтройство и на коремчето му излезнаха ситни пъпчици не са много но все пак се притеснявам.Общото му състояние е отлично весел и енергичен е.Та питането ми е възможно ли е това да е алергична реакция от Бронховаксома или е нещо друго.Вчера му давах и смекта за р-вото.Вечерта Ериус за обрива.А да кажа днес не му дадох Бронховаксом.Ще го водя на лекар следобяд,но исках да питам и вашето мнение.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 508
Най-вероятно е алергия към някоя от съставките.Ериуса помогна ли за пъпчиците ?!
Виж целия пост
# 509
Незнам мисля че не го сърбят пък и му го давам от два дни.Авъзможно ли е чак сега да се появи алергия предишните 10 дни като му го давах му нямаше нищо.И въобще да му давам ли пак този Бронховаксом.Благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия