Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява болничният и как се извършва преводът му?
Какви са преживяванията на бременните жени с упражнения и какви артикули за бебета купуват?
Какви са преживяванията на бременните жени с усещанията на бебетата и какви са техните притеснения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява болничният и как се извършва преводът му?
Преводът на болничния зависи от това кога работодателят е предал документите към НОИ. След получаване в рамките на 10 работни дни се извършва преводът. Датите за изплащане на обезщетение през декември могат да бъдат проследени с помощта на ПИК код. Обезщетенията се изплащат във вторник или четвъртък.
-
Какви са преживяванията на бременните жени с упражнения и какви артикули за бебета купуват?
-
Какви са преживяванията на бременните жени с усещанията на бебетата и какви са техните притеснения?
-
Какви са препоръките за закупуване на колички и други бебешки артикули?
-
Как се издава болничен и какви са правилата за удължаването му?

Аз преди да забременея бях 65кг, последния път като се мерих на ЖК бях 80кг, сега вече не знам дано не качвам още много, че направо взимам да се депресирам. 15 кг съм качила, че може вече и отгоре
Ще разваля веселото настроение с един мой проблем. Аз знам какво ще ми кажете, де, но все пак ми се иска да споделя. Днес цял следобед съм с брутално разстройство и повръщане. Явно съм хванала някакъв вирус. Тази вечер започнах и температура да вдигам, но все още не мога да приемам никакви медикаменти, защото моментално излизат. На всичкото отгоре имам и контракции от напъването цял ден. Опитвам се да пия по глътка вода, за сега успях да поема цели две и последните два часа положението уж е по-добре, с изключение на контракциите. Ще следя нещата и ако стане много зле, ще ходя към спешното ама хич не ми се иска 😣 Ако отида, ще ме натикат в инфекциозното на системи и ще си откарам там празниците....