Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 25 160
  • 755
# 375
Диана, разсмя ме. Какъв график, събужда се сутрин към 7.30-8.00 и суче. След около час, час и 30 яде каша. По някое време й давам някакъв плод. Малко преди обяд й се приспива(пак суче). Спи малко, става,  после пюре, или супа, разходка навън. Към 17-18ч.може да поспи, а може и да не спи. Ака винаги по различно време,  понякога прескача един ден.Към 18ч. хапва нещо-плод или десерт(пюре плодово например). Към 20-20.30 вечеря. Към21.30 заспива, като суче. Нощем се събужда1-2пъти и пак суче. Ако на това му казваш режим-прави което, когато си поиска:) Не се притеснявам, още са бебета.
Виж целия пост
# 376
Ние ставаме между 7 00 и 8 00 часа. Закусваме около 9:00. После го оставям да си играе докато аз изчистя и сготвя. Обикновено към 10:30 му се доспива и от няколко седмици заспива само като суче (напоследък се приспиваме по 40 минути или даже час и това много ме изморява).  Спи около час,час и половина. Към 12:30 обядва и след това излизаме. Игра на площадката с други дечица или сам, разхождаме се и така. Към 15:30 пак му се доспива и гледам да сме на вън защото в количката заспива най-лесно и спи най-дълго и спокойно. Около 4-5 часа прекарваме на вън.
Около 17:00 яде следобедна закуска. В 20:00 вечеря. Обикновено към. 21:00 го къпем/мием и с Божията воля Joy към 22:00 заспива, пак докато суче(защото доста често не иска да спи до никое време). Нощем се буди по няколко пъти и заспива единствено пак като суче.
Виж целия пост
# 377
Марти става в 7.30-8.00 ч., хапва към 8.30, обядва в 12.30, от известно време спи само по веднъж през деня към 13.00 ч заспива до към 15.00 ч. Следобед яде в 16.00 ч. Вечеря в 19.30 и преди лягане му давам мляко с бисквити, а именно към 21.00-21.30 ч. През нощта вече не се събужда.
Виж целия пост
# 378
Леле, Филип спи до 9:30-10, а аз пия кафе на спокойствие. Това беше хвалба. Joy
Сутрин яде мляко, защото не знам кога ще се събуди, че да му направя закуска, а той се събужда гладен. Играе си до към 12:30, после обядва каквото са донесли от кухнята. Спи различно, понякога 15 - 20 минути и аз имам лош ден, друг път по 2 часа и аз спя с него. Ако излезем обикновено е заспал още в колата и спи поне час. Към 16:00 яде пак, каша или десерта от кухнята, плод. Ако е спал малко преди това спи пак, ако не - си играе или ако не сме излизали вече излизаме за малко. Къпем го към 19:00 и яде супа. Към 21:00 заспива, към 23:00 се събужда за мляко и после спи до сутринта. Има и дни в които спи само половин час, но обикновено си спи поне 2-3 часа през деня.
  Общо взето гледам да се водя по него, никога не съм следвала режими. През деня ако е по-крив, а му се спи пак давам мляко за да заспи по-лесно.
Виж целия пост
# 379
Закуска 8 и 30 ч.В 12 и 30 обяд, след това следва сън около 2ч и 30 мин.В 16 часа давам следобедната закуска, вечеря в  20 часа.22 часа заспиване задължително с мляко.Не се буди през нощта да яде, а да го взема при мен и то не всеки път.Браво на всички, които могат да свършат нещо, докато децата са будни.От както проходи съм все след него, мислех си, че няма какво да измисли, но всеки ден се намира по някоя нова беля.Днес например беше взел един сутиен и го изхвърлил в боклука:joy:
Виж целия пост
# 380
Аз не се и напъвам да върша нещо, докато ми е из краката. Общо взето съм го ограничила в хола, там всичко е предвидено, мога да го оставя и сам и няма как да се нарани, но ако изляза от стаята застава на вратата и започва да блъска, а после и да реве, така че няма как.
  Проблема ми е, че не ме оставя да седна на компютъра да си върша работата, така че вече работя основно след 11 вечерта. Дори и ММ да е в къщи, пак не ми е позволено да сядам на компютъра, идва и започва да ме дърпа и да реве. Играе си сам, но иска да стоя до него на пода или на дивана. Не ме занимава, не ме закача, но да съм там. Като пуша на терасата с кучето стоя залепени на прозореца и ме зяпат, сигурно да не взема да избягам. Joy
Виж целия пост
# 381
Тес, разсмя ме, да знаеш.

При нас не е точно режим, но тези дни сме горе-долу така. Става около 7 (понякога в 6). Преди това е сукал, но не знам кога, че ми е в полусън.  Закуска в 8.30. Заспива отново след 10, но всеки път е в различен час. Понякога спи навън в количката, понякога вкъщи. Зависи накъде сме поели през деня. Обяд около 13 ч.

Заспива отново във всякакви часове между 4 и 6, а понякога пропуска напълно следобедния сън. Основно в колата, защото тогава взимам момичетата от училище. Хапва плод с малко каша за вечеря около 7, душ и гледам до 8 да започнем да се приспиваме. С кърмене. Кърмим се много и през деня и нощем се буди доста след първоначалния по-дълбок сън. Има си даже дума, когато иска да суче - "ау", как да му откаже човек.

През деня не мога да го оставя, защото му трябват секунди, за да се качи на бюрото или някое друго място удобно за падане. Ако изляза от стаята ме търси. Основно в хола се отглеждаме, защото в детската стая е пълно с бебешки опасности и неща, които трябва да пазя от него. Кога ще се преборя с хаоса там.. не знам.
Виж целия пост
# 382
Ааа, Ники има режим. Сам си го направи, но аз съм доволна.
Сутрин става около 7.30-8, събужда се гладен и хапва по това време някъде. После огладнява към 12.30 и обядва. Заспива към 13.30 и спи до съм 16-16.30. Тогава му давам плод за хапване. После вечеря към 19 и в 21 пие мляко и си ляга. Рядко си разваля режима.
На мен пък напоследък не ми е позволено до заставам в6а плота в кухнята или мивката. Почва да реве и да ме дърпа...И не разбирам кое го притеснява!?
Виж целия пост
# 383
Тирамису, благородно ти завиждам на режима. Страхотен е!
А като каза за плота и аз се замислих, че всеки път като застана там Иво идва и започва да ме дърпа мрънкайки, завира ми се в краката и иска да го взема. Аз понякога го слагам да седне отгоре и той ме гледа какво правя за да е мир.

Момичета, а вашите дребосъци спят ли на възглавница? При нас това е немислимо да стане защото той не спи в една позиция, постоянно се върти дори се изправя на сън. Та се чудех кога изобщо ще започне да спи на възглавница.
Виж целия пост
# 384
Откакто е родена спи на възглавница против повръщане, защото имахме един период, в който се бях притеснила. Даже вчера си мислих, че трябва вече да й купя друга бебешка възглавница. Може би тези дни ща го направя.
Виж целия пост
# 385
И аз мислих да питам как сте с "режима". Изобщо имате ли такъв и т.н. При нас ставането е между 7.30-8, оправяме се и правя закуска, яде към 8.30 (кускус, попара). В повечето дни спи по 2 пъти и заспива към 11. Към 12.30 обядва (някоя манджичка/пюре) и ако е ок времето гледам да го заведа на някоя площадка да бяга и играе, защото вкъщи е ад. Не знам до кога ще е това, но съм много изтормозена вече. Към 15.30-16 следобедна закуска (каша с плод) и отново заспива към 16.30 за час-час и малко. В някои дни решава, че ще спи веднъж само следобяд и заспива към 13.30 докъм 15-15.30. Между 18.30 и 19ч - вечеря (супа). Към 21ч почваме банята, 21.30 - мляко преди сън и заспива между 22.30-23ч. Напоследък май все удряме 23ч. Става да яде по веднъж между 2 и 3ч. А иначе, особено последната седмица, се буди на всеки 30-40мин. Плаче ми се.
През деня не мога да свърша ни-щич-ко! И идея нямам как успявате да ги оставяте да играят сами, може би аз не знам какво точно значи обезопасено. За излизане от стаята и дума не може да стане, но за секунда да обърна поглед и Даниел е паднал, разбил си лице/глава, ако ще и в пода, не е нужно да има опасни предмети. Той ли е много непредпазлив и бърза все...не знам. Но винаги намира как и къде да се удари. И ние прекарваме времето си главно в хола, но постоянно съм подире му или ме дърпа за ръка и големият ми ужас - врънка ме да го нося. Почвам да върша работа след като заспи и си лягам към 1ч. Tired Face
Исках да ви питам по колко гр са порциите на децата? Малкият все търси да яде и не знам дали е лакомия или глад. Яде в повечето време на има-няма 3ч, т.е. начесто и порциите са по около 200гр, като между храненията също давам плод, бисквитка. Особено с тези площадки настава истерия и ужас. Види ли там да ядат нещо, полудява, после едва се прибираме до вкъщи. Давам му и аз там нещичко, но децата ядат нон-стоп наоколо и той пощурява. Беше с рефлукс много дълго и сега често като попрекали с храната (а той има склонност), започва да му се повдига, затова и не знам трябва ли повече да му давам или той и тогава ще продължи с лакомията си.
Виж целия пост
# 386
Събужда се към 9/10. Пие мляко, играе сам в кошарата, докато аз му готвя за цял ден. После към 11 закусва. Към 12 излизаче и заспива. Към 3/4 обядва. После спи пак към 6/7. Вечеря като се събуди към 8/9, малко след това пие и мляко. И заспива към 11. Наскоро малко измести режима с около 1 час напред.
3 хранения и между храненията може някое плодче. 2 пъти пие мляко.
Виж целия пост
# 387
Моята дъщеря се буди много рано - 6/6.30 ч. е отворила очи, закусва около 7/7.30 ч., обяд около 11/11.30 ч., следобедна закуска в 15 ч., вечеря около 18.30/19 ч. - това и е последното хранене за деня. АМ не пие от два месеца. Всяко хранене е по 250 гр., отделно между храненията понякога хапва кашкавал, бисквитка. Заспива между 20 и 21 часа, зависи колко е спала през деня. Сутрин спи около 40 минути и около час, два за обяд.
От много отдавна не сме я водили по детски площадки, в сезона на грипа категорично избягвах не само тях, а и всякакви молове и магазини. Извеждам я почти всеки ден, без дните, в които вали или е прекалено студено. Количка може да се каже, че не сме ползвали от месеци и май ще я пускам за продажба, взехме триколка миналия месец и излизаме или с нея или за ръчичка близо до вкъщи.
Когато трябва да свърша нещо я слагам в столчето за хранене или в кошарата, пускам и музика и действам. Основно стоим в хола или в нейната стая, но я пускам да се разхожда из къщата, а аз вървя след нея. Играе сама, ако е в настроение, но не е ли...тогава ни сама, ни с мен, никак не иска. Сега е в период, в който иска всичко да си сложи в устата и всичко да оближе, което ме влудява. Вчера тръгна да ближе огледалото, а след това опаковката на крема ми за лице...
Виж целия пост
# 388
Момичета, срам не срам, мислите ли да отлагате ваксини предвид втората грипна вълна и рискът и тук да се появи коронавирус?
На нас ни предстои морбилито идния месец, но чак към края, понеже съвсем скоро сложихме Синфлорикса. Хич не ми се иска да отлага точно тази ваксина, от друга страна тя и без друго си е май по-тегава и може да даде реакции. А нашият батко си ходи на училище - с още 32 деца в клас, таткото - на работа и се среща с много хора. Няма как да се изолираме, докато минат някакви дни от поставянето на ваксината.
Виж целия пост
# 389
Имаме някакъв режим уж. Става главно към 7-8 , закусва към 8-8.30 след това се разхожда и играем към 10-10.30 заспива за около 30-40 мин . след това излизаме навън. Към 12-1 обядва манджа каквото съм сготвила . Към 2-2.30 заспива за около час-два. Става и ако иска му давам плодово пюре или нещо подобно леко. Към 7-8 вечеря и към 21-22ч. се приспиваме. Вечер не се будеше но сега се буди заради зъбки и го взимам при нас и заспива или го приспивам. Много често си играе сам или се разхожда из къщата , не обикалям след него той си е предпазлив и съм обезопасила за сега няма инциденти, ако се качи някъде почва да ме вика за да го сваля. Върша всичко с него , готвя по лесни неща като оставам да ври , по трудните които отнемат време като се прибере таткото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия